750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
28 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Seramik Yapıştırıcılar

Seramik Yapıştırıcılar

Seramik yapıştırıcılar, seramik malzemeleri başka yüzeylere ya da birbirine yapıştırırken kullanılan yapıştırıcı çeşitleridir. Toz halinde olan seramik yapıştırıcı su ile karıştırılarak kullanılır. Seramik, fayans ya da porselen gibi ürünlerin kırılması gibi durumlarda birbirine yapıştırılmak üzere kullanılan ürünlere ise porselen yapıştırıcı denir. Hızlı şekilde kuruması ile bilinen yapıştırıcılar porselen ve seramik gibi malzemelerin uygulandıkları alana sağlam şekilde tutulmasını sağlar.

Seramik ve Benzeri Malzemeler İçin En İdeal Seramik Yapıştırıcı Çeşitleri

Seramik yapıştırıcılar, kullanıldıkları alanlara ve özelliklerine göre farklı seçeneklere sahiptir. Fayans yapıştırıcı harcı, fayans, seramik, mozaik ya da cam tuğla gibi malzemelerin yüzeylere yapıştırılması için kullanılır. Ağırlıklı olarak beyaz toz halinde bulunan yapıştırıcılar su ile karıştırılırken renklendirilebilir. Suya ve soğuğa dayanıklı olan bu ürünler hem yatay hem de dikey alanlarda kullanıma müsaittir. Seramik yapıştırıcılar renk olarak beyaz ve gri seçeneklerine sahiptir. Mermer yapıştırıcı, mermer, granit ve benzeri taş malzemelerin yapıştırılması ve çatlaklarının doldurulması için kullanılır. Güçlü bir yapıştırıcı olan mermer yapıştırıcısı kuruduğunda sertleşerek uzun süre kullanım sağlar. Sıvı yapıştırıcı çeşitleri, mermer, fayans, seramik ve karo gibi malzemelerin birbirine hızlı şekilde yapıştırılması için kullanılır. Çabuk kuruması sebebi ile işlem yapılırken hızlı olunması tavsiye edilir. Seramik yapıştırıcılar ve farklı yapıştırıcı ürünlerini Koçtaş’ta bulabilirsiniz.

Seramik Yapıştırıcı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Seramik yapıştırıcılar arasından seçim yapılırken kullanım amacına uygun malzemeler seçilmelidir. Farklı malzeme türleri için geliştirilmiş ürünler arasında doğru tercihi yapmak malzemenin istenilen şekilde sabitlenebilmesi açısından önemlidir. Toz saçmayan yapıştırıcı seçenekleri özellikle tozlu ortamlardan rahatsız olanlar için idealdir. Hazır macun şeklindeki yapıştırıcılar da kullanım kolaylığı sağlar. Hızlı yapıştırıcı çeşitleri farklı malzemeleri yapıştırabilmesi sayesinde avantaj oluşturan yapıştırıcı çeşitleridir. Benzer şekilde çok amaçlı dolgu çeşitleri de farklı alanlarda kullanılabilir. Duvar delikleri ve çatlaklar, ağaç, plastik, metal ve seramik gibi alanların hepsinde dolgu yapabilmesi sayesinde her yerde iş görür.
Seramik yapıştırıcılar ve yapıştırıcı aletlerini Koçtaş’tan, Staged alışveriş konforuyla şimdi satın alabilirsiniz. Seçiminizi yapın ve tek tıkla sepete ekleyin! 

Daha fazla göster