65+ yaş müşterilerimiz mağazalarımıza gelemediği için, 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Sadece telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Sifonlar
Filtreler Temizle
Özellikler
  101   Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Sifonlar

Sifonlar

Sifon sistemleri, evlerimizde kirlenmiş olan suların atılması için kullanılmaktadır. Sifonlar ile koku ve benzeri olumsuz durum oluşmadan atık suların tahliyesi mümkün olmaktadır.

Evlerin Olmazsa Olmazı Sifonlar Nerelerde Kullanılır?

Sifonlar üretim özelliklerine göre geniş bir kullanım alanına sahiptir. Lavabo ve gider sistemine sahip olan her alan sifonların değerlendirilmesi için uygun olan yerlerdir. Farklı çeşitleri bulunan sifonlar, sağladıkları kullanım kolaylığı ve sundukları hijyen avantajları sayesinde tercih edilirler. Sifonlar evlerde, iş yerlerinde, yeme içme mekanlarında, otellerde ve bunlara benzer tüm yaşam alanlarında kullanılan, ihtiyaç duyulan malzemelerdir.

Kullanım Alanlarına Göre Sifon Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım yerleri ve özelliklerine göre sifonlar farklı seçeneklere sahiplerdir. Lavabo sifonu, lavabolar ile gider borularının arasında bağlantı sağlayan sistemdir. Günümüzde birçok lavaboda gider kısmı altta ve kapalı alanda olması sebebi ile sifonlar tercih edilmektedir. Ancak lavaboda pis suyun gidere ulaştığı alanda lavabo sifonu bulunmaktadır. Mutfaklarda kullanmış olduğumuz lavabo sistemine farklı bir isim verilmektedir. Eviye olarak adlandırılmakta olan mutfak lavabolarında eviye sifonu kullanılmaktadır. Bu sifon seçenekleri metal olan eviyelere uyacak şekilde üretilmektedir. Ayrıca bu sifonlarda bulaşık makinesi ve diğer sistemlerin atık sularının bağlantı noktaları da bulunmaktadır. Sifonlar ile ilgili seçeneklerden bir tanesi de yer sifonudur. Yer sifonu, ıslak zeminlere sahip olan alanlarda zeminlerde suyun gidebilmesi için kullanılmakta olan malzemedir. Banyo, mutfak ya da balkon gibi yerlerde yer sifonu kullanılmaktadır. Sifonlar ile ilgili çeşitler bunlar olmakla birlikte üretim özelliklerine göre de seçenekler bulunmaktadır. Plastik, metal ya da benzeri malzemelerden sifon üretimi yapılmaktadır. Ayrıca eviye ve lavabo sifonlarında açılıp kapanabilen sistemlerde kullanılmaktadır. Bu sistemler sayesinde gerektiğinde sifon kapatılabilmekte ve işi bittiğinde tekrar açılabilmektedir. Yer sifonlarında koku ve benzeri durumları engellemek için farklı modellerde gider kapakları size kolaylık sağlayabilir.

Pratik Çözümler: Sifon Montajı Nasıl Yapılır?

Sifonlar genel olarak montajı kolay sistemlere sahiptir. Basit sifon sistemlerinde sifonun lavabonun üst kısmı ile alt kısmına denk gelecek olan kısımları ayırarak montaj başlanmaktadır. Lavabo içerisine geçirilen kısım ile alt kısmın birbirine vida ile sabitlenmesi ile işlemlerin çoğunluğu bitirilmiş olmaktadır. Daha sonra alt kısmında kalan gider borusunun, duvarda ya da uygun alandaki gidere takılıp sabitlenmesi ile işlem bitirilmektedir. Ancak karmaşık yapıya sahip olan sifonlar ile ilgili profesyonel yardım alınması gerekebilir. Ayrıca yer sifonları montajı, giderler inşa edilirken yapıldığı için bu konu daha fazla bilgi, tecrübe ve malzeme gerektirmektedir.

Püf Noktası: Sifon Nasıl Temizlenir?

Sifonlar ile ilgili olarak en sık yaşanan sorunlar arasında tıkanma sorunu gelmektedir. Atık sular ile birlikte giden pislikler sebebi ile lavabo ve eviyelerin tıkanması normal olarak görülmektedir. Tıkanmış olan sifonlar az suyun gitmesine ve lavaboda birikmesine sebep olmaktadır. Bunun engellenmesi için tıkalı olan giderlerin ve sifonların temizlenmesi gerekmektedir. Tıkalı olan sifon sistemine özel olarak pompalar ile basınç uygulaması açılmasını sağlayabilir. Basınçlı su yardımı ile içerisinde bulunan parçalar gidere doğru itilerek açılmasını sağlamaktadır. Aşırı tıkanıklık bulunması halinde ise gider açmak için tasarlanmış olan kimyasal ürünler kullanılabilir. Ancak bu ürünlerin güvenilir olması önem taşımaktadır. Sifon modelleri arasında filtreli seçenekler de bulunmaktadır. Lavabo ile gider kısmının arasına yerleştirilmiş olan filtre sayesinde pislik ve benzeri şeyler bu kısımda kalmaktadır. Belli aralıklar ile bu filtreler temizlenebilir. Bu filtre sistemi ile lavabo tıkanmasının önüne geçilmektedir.

Bütçeye En Uygun Sifon Nereden Alınır?

Sifonlar hem yapıların inşa edilmesi sürecinde hem de sonraki süreçlerde sıklıkla ihtiyaç duyulan malzemeler arasındadır. Ayrıca kullanım esansında bozulma, kırılma ve benzeri sorunların yaşanması durumunda sifon değişikliği yapılması da gerekebilmektedir. Koçtaş ihtiyacınız olan her çeşit sifonu sizlere uygun fiyat ve kalite garantisiyle sunmaktadır. Online olarak Koçtaş’ta birbirinden kaliteli ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Daha fazla göster
Başa Dön