750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Eviye Sifonları

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
11 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Eviye Sifonları

Eviye sifonları, lavabolar ya da mutfak eviyeleri ile atık su giderleri arasında bağlantıyı yapmak amacı ile kullanılan sistemlerdir. Ev ve iş yerlerinde tuvalet banyo lavabolarında ya da mutfak eviyelerinde kullanılır. Eviye ya da lavabonun türü ne olursa olsun içerisine akan suyun gidere ulaşması için eviye sifonu içinden geçmesi gerekir.

Her İhtiyaca Cevap Veren Eviye Sifonu Çeşitleri

Eviye sifonları tasarımları, özellikleri ve üretildikleri malzemeye göre farklı modellerle sunulur. Plastik modeller bu alanlarda yoğun olarak kullanılır. Eviyenin ya da lavabonun alt kısmı kapalı olan modeller için plastik daha çok tercih edilir. Bu kısmın açık olduğu ve estetik olarak güzel bir görüntü oluşması istenen yerler için metal modeller daha ideal olacaktır.

S’li eviye sifonu, lavabonun gider kısmından kötü kokuların gelmemesi amacı ile özel olarak tasarlanmış bir sifon çeşididir. S şeklinde olan kısmına su dolarak giderden mutfak ya da diğer alanlara kötü koku ulaşmasını engeller.

Körüklü eviye sifonu plastik malzemeden üretilmiş eviye sifonları arasında yer alır. Körük kısmı istenilen şekilde ayarlanabilme özelliğine sahiptir. Körüklere S şekli verilerek kötü koku gelmesi engellenebilir.

Bulaşık ve çamaşır makinelerinin lavabo ve eviye altında ya da yakınında kullanıldığı durumlarda farklı model eviye sifonu kullanılır. Çamaşır ve bulaşık makinesi eviye sifonu, özel bağlantı noktası ile bu makinelerin bağlanmasına imkân tanır.

Taşmalık kısmı denilen lavaboların özel kısımları içinde özel olarak taşmalıklı eviye sifonları bulunur.

Sifonların tıkanması durumunu için bazı modellerde alt kısımda açılabilen alan bulunur. Tas denilen bu alanlar açılarak temizlenebilir ve tıkanıklığın önüne geçişmiş olur. Lavabo ve eviyenize uygun eviye sifonlarını Koçtaş’ta bulabilirsiniz.

Eviye Sifonları Nerelerde Kullanılır? 

Eviye sifonları eviye ve lavabo olan her alanda kullanılabilir. Bu alanlarda lavabo ve eviye ile gider arasındaki bağlantının düzgün şekilde sağlanması için tercih edilir. Tasarım şekli ve özellikleri ile de kullanım kolaylığı sağlar. Eviye süzgeçleri ile birlikte kullanılan eviye sifonları uzun süre tıkanmadan ve sorun çıkartmadan işlevlerini yerine getirir.

Eviye Sifonları Nereden Alınır?

Evinizde ya da iş yerinizde ihtiyacınız olan eviye sifonları ve bağlantı malzemelerini Koçtaş’tan satın alabilirsiniz. Farklı çeşit ve model arasında keşfe çıkarak ihtiyacınız olan ürünü online alışveriş konforuyla şimdi sepetinize ekleyebilirsiniz.

Daha fazla göster