750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
14 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Lavabo Sifonları

Lavabo Sifonları

Lavabo sifonları, mutfak ya da banyo lavabolarında lavabodan akan suyun gidere iletilmesi amacı ile kullanılan malzemelerdir. Atık suların akışını kolaylaştırması ve lavaboların tıkanmasını önlemesi gibi faydalar sağlayan lavabo sifonları lavaboda kullanılan su ile atık su gideri arasında bağlantı sağlamak için tasarlanmıştır. Evlerde ya da iş yerlerinde, lavabo bulunan her alanda değerlendirilebilir ve kullanımının basit olması ile herkes tarafından montajı ve bağlantısı yapılabilir.

Üretildikleri Malzeme Çeşitleriyle Lavabo Sifonları

Lavabo sifon modellerinin geneli plastik malzemeden üretilir. Esnek olması sayesinde plastik modeller daha uzun ömürlü kullanım sunar. Lavabo sifonları arasında krom ya da benzeri metal seçenekleri de bulunur. Bu ürünler şık görüntüleri ile tercih edilir.

Lavabo sifon modelleri borulu ya da körüklü modellere sahiptir. Körüklü lavabo sifonu, plastik malzemeden üretilmiş körük sistemine sahiptir. Bu sistem hem su akışını kolaylaştırmak hem de koku oluşmasını engellemek için kullanılır. U borulu lavabo sifonu modelleri, alt kısmında u şeklinde boruya sahip modellerdir. Bu boru içerisinde biriken su gider borusundan kötü kokuların gelmesini engeller.

Lavabo sifonları ile birlikte tıpa ve süzgeçler de kullanılır. Tıpalar gerekli durumlarda lavabonun kapatılması için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Süzgeçler ise lavabonun içine başka maddelerin kaçmasını engellemek için kullanılır. Taslı lavabo sifonları, alt kısmında bulunan özel kısmı ile lavabo sifonlarının daha kolay temizlenmesini sağlar. Tas kısmı açılarak biriken kirler uzaklaştırılır. Tüm lavabo sifon çeşitleri ve aksesuarlarını Koçtaş’tan satın alabilirsiniz.

Lavabo Sifon Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Lavabo sifonları arasında seçim yaparken, sifonların lavabo için tam uyumlu olması önem taşır. Taşmalı lavabolarda özel bölüm bulunması nedeni ile bu lavabolar için özel tasarlanan sifonlar kullanılmalıdır. Hem güzel bir görüntü sağlaması hem de işlevini yerine getirmesi istenen lavabo sifonları için metal modeller tercih edilebilir. Ancak lavabo sifonlarının giderlerde bulunan kötü kokuları ortama ulaştırmaması için u borusu ya da körük sistemi bulunan modellerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Daha kullanışlı model arayanlar için basmalı modellerde kullanılabilir. Bu modellerin üst kısmında basılarak kapatılan bir kapak bulunur.

Lavabo sifonları ile ilgili tüm ihtiyaçlarınız için Koçtaş en doğru tercih olacaktır. Sifon modelleri ve aksesuarları arasından seçiminizi hemen şimdi yapabilir ve online alışveriş kolaylığıyla seçiminizi sepete ekleyebilirsiniz.

Daha fazla göster