750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Taşlama Aksesuarları

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
40 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Taşlama Aksesuarları

Taşlama aksesuarları, taşlama makineleri, avuç içi taşlama, taşlama motoru ve el motoru gibi aletler ile kullanılan aksesuarlardır. Taşlama makineleri sert yüzeylerde kesme, şekil verme ve aşındırma gibi amaçlar ile kullanılır. Hızlı şekilde dönen mekanizma ile işlemler kolay şekilde gerçekleştirebilir. Metaller başta olmak üzere ahşap, plastik ve benzeri pek çok malzeme üzerinde kullanılabilir. 

Taşlama Makineleri İçin Taşlama Aksesuar Seçenekleri

Taşlama aksesuarları üretildikleri malzeme, kullanıldıkları alanlar ve büyüklüklerine göre farklı seçeneklere sahiptir. Taş motoru taşı, taş motoru şeklindeki makinelerde kullanılan taşlardır. Makinelerde kullanılan taşların eskimesi ve yıpranması sonrasında değiştirmek için kullanılır. Taş motoru taşları, taş yoğunluğuna göre 36 ve 60 grit seçeneklere sahiptir. Taşlama diski, spiral taşlama makineleri ile kullanılan disklerdir. Ağırlıklı olarak ağır sanayi ve inşaat işlerinde kullanılır. Metallerin kesilmesi ve düzeltilmesi amaçları ile kullanılır. Disklerin çaplarına göre seçeneklere sahiptir. 110 mm ile 230 mm aralığında çaplarda diskler bulunabilir. Metal kesme diski, metal profillerin, demirlerin ve sac gibi malzemelerin kesilmesi için kullanılır. Taşlama makineleri ile kullanılan diskler farklı çap seçeneklerine sahiptir. 115 mm ile 300 mm aralığında metal kesme diski seçenekleri mevcuttur. Düz metal kesme disklerine ek olarak çok fonksiyonlu kesme diskleri de bulunur. Bu diskler ile farklı şekillerdeki metallerle ilgili kesimler yapılabilir. Elmas bıçak olarak adlandırılan diskler ile metale ek olarak beton, tuğla ve plastik gibi malzemeler elmas diskler ile kesilebilir. Kesme işleminin yanı sıra yüzeylerin düzeltilmesi ve pürüzsüz hale getirilmesi için özel taşlama fırçaları kullanılır. Taşlama aksesuarları arasında farklı fırça çeşitleri bulunur. Tel fırçalar ile metal ve ahşap gibi yüzeylerin düzeltilmesi işlemini kolayca yapabilirsiniz. Hobi makineleri olarak tanımlanan el motorları için de özel taşlama aksesuarları mevcuttur. Diğer aksesuarlara göre daha küçük olan bu aksesuarlar ile hobi işlerinde kesme ve düzeltme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Püf Noktası: Taşlama Aksesuarlarını Nasıl Seçmelisiniz?

Taşlama aksesuarları arasında seçim yaparken en önemli konu yapılacak olan işe uygun makinenin ve aksesuarın seçilmesidir. Diskler ve taşlar arasında kesilmek ya da işlenmek istenen malzemeye göre tasarlanmış modeller satın alınmalıdır. Uygun olmayan disk ve taşların kullanılması işlemlerin gerçekleştirilememesi ve disklerin deforme olmasına neden olabilir. Hobi makineleri için kullanılan taşlama aksesuarları makineye uygun olarak seçilmelidir. Dremel hobi makineleri için kullanılacak olan aksesuarlarda anahtarsız değişim özelliği bulunduğu için bu ürünlere uygun aksesuarlar tercih edilmelidir.

Birbirinden farklı taşlama aksesuarları ve taşlamalar şimdi uygun fiyatlarla Koçtaş’ta! İhtiyacınız olan aksesuarları aramadan kolayca sepetinize ekleyin.

Daha fazla göster