200 TL Üzeri Kargo Bedava

Tek Kişilik Yatak Örtüsü

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Yatak Odalarını Dekoratif Olarak Zenginleştiren Tek Kişilik Yatak Örtüsü Çeşitleri

Yataklarda konforlu ve dinlendirici bir uyku deneyimi yaşamak için kullanılan ev tekstil ürünlerinin niteliği oldukça önemlidir. Tek kişilik yatak örtüsü, tek kişinin uyuması ve dinlenmesi için tasarlanan yataklar ile kullanılır. Hem fonksiyonel şekilde yararlanılır hem de görsel olarak yatakların estetik görünümünü zenginleştirir.

Tek kişilik yatak örtüsü, yatağın üstünün örtülmesi için kullanılan dekoratif bir ürün çeşididir. Aynı zamanda yatağın düzenli ve toplu durmasına yardım eder. Dağınık ve kırışık bir yatak üstü görünümü yerine örtü ile kaplanmış bir yatak çok daha estetik görünür. Tek kişilik yatak örtüsü, odanın dekorasyonuna büyük oranda katkı sağlar. Farklı beğenilere sahip bireylere hitap edecek birçok seçeneği mevcuttur. Renk, desen, doku gibi değişkenler çerçevesinde farklı modellerine erişmek mümkün olur.

Üretiminde kullanılan materyaller oldukça farklıdır. Pamuk, kadife, keten, polyester, saten, mikro gibi farklı kumaşlar tek kişilik yatak örtüsü üretiminde sıkça kullanılır. Farklı materyallerin dokusu ve renklerinin duruşu da birbirinden oldukça farklıdır. Malzemeleri farklı olan tek kişilik yatak örtüsü fiyatları da değişiklikler içerir. Bireyler yatak odaları için seçeceği ürünlerin kişisel zevklerine ve alan dekorasyonlarına uygun olmasına dikkat etmelidir.

Bireyler için önemli özelliklerden biri tek kişilik yatak örtüsü modellerinin temizliğinin kolay bir şekilde yapılıyor olmasıdır. Seçim yaparken bakım niteliği kontrol edilmeli ve seçimler aynı doğrultuda gerçekleştirilmelidir.

Tek kişilik yatakların ölçüleri değiştiği için tek kişilik yatak örtüsü çeşitleri de farklı ebatlarda üretilir. Kullanılacak yatağın ölçüsüne uyum sağlayan modellerin edinildiğinden emin olmak gerekir. Yatağın istediği ölçülerden küçük olan tek kişilik yatak örtüsü, işlevsiz bir kullanım deneyimi yaratır. Kullanışsız olmasının yanı sıra dekoratif açıdan da negatif etkiler gösterir. Ölçülerin doğru tespit edilerek aynı doğrultuda ürünler seçilmesi oldukça önemlidir. Uygun ölçülere sahip ürünler yatak odalarının estetik görünümlere kavuşmasını sağlar. Ölçülere bakıldığında 150 x 220 cm, 160 x 220 cm, 160 x 240 cm gibi farklı boyutlarda modeller ile karşılaşmak mümkündür.

Bireyler ürünleri tekli olarak alabileceği gibi set hâlinde de edinebilir. Tek kişilik yatak örtüsü takımı içerisinde hem örtü hem de yastık kılıflarını barındırır. Ürünleri set hâlinde satın almak, yatağın bütünüyle uyumlu bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Böylece örtüye uygun ayrı bir yastık kılıfı bulmak için ekstra çaba gösterilmesine gerek kalmaz.

Tek kişilik yatak örtüsü erkek ve kadınların kullanımına uyumlu tasarımlarda üretilir. Bireyler kendi kişisel zevklerini belirleyerek yatak odalarına uygun ürünleri seçer. Yetişkinlere hitap eden modeller olduğu gibi çocukların severek kullanacağı ürünlere de ulaşılabilir. Doğa dostu ve sağlıklı yapıya sahip ürünler hem yetişkin hem de çocukların güvenle kullanmasına yardım eder.

Tek kişilik yatak örtüsü fiyatları üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi ve dayanıklılığına göre değişkenlik gösterir. Edinilecek ürünün fiyatının bütçe ile uyuşması önemli bir kriterdir. Bunun sebebi bireylerin bütçelerinin aşılmamasını sağlamak ve hesaplamaların zarar görerek ekstra harcamalar yapılmasının önüne geçmektir. Alanların dekorasyonuna uygun ve kişisel beğenilerle örtüşen modeller arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Tek Kişilik Yatak Örtüsü Modellerinin Üretim Materyalleri

Tek kişilik yatak örtüsü modelleri farklı malzemeler kullanılarak ortaya çıkar. Farklı materyallerden elde edilen ürünler farklı doku ve görünüme sahiptir. Aynı zamanda farklı dayanıklılık seviyelerine de sahip olarak tasarlanır.

Bazı dokudaki ürünlerin temizliği diğerlerine göre çok daha kolay olur. Bireyler ihtiyaçlarına uygun ürünler seçerek işlevsel şekilde faydalanır. Ürünlerin bakımlarının kolay yapılıyor olması bireyler için tercihlerde öne geçmesini sağlar.

Yapısında kullanılan malzemeler arasında kadife, pamuk, polyester, mikro, ipek saten, pamuk saten gibi kumaş türleri yer alır. Pamuklu tek kişilik yatak örtüsü, içeriği dolayısıyla yumuşak bir yapıdadır. Çevre dostu içeriğe sahiptir ve biyolojik olarak çözünebilen niteliktedir. Yüksek hava geçirgenliği özelliği bulunur. Hem yazın hem de kışın kullanıma uygundur. Polyester modeller dayanıklılık bakımından pamuklu yapıdaki ürünlere göre daha zayıftır. Birçok farklı renkte alternatiflerine ulaşılır. Böylece yatak odası dekorasyonuna uygun bir polyester tek kişilik yatak örtüsü bulmak oldukça kolaydır.

Kadife tek kişilik yatak örtüsü, yumuşak ve kalın yapısı ile öne çıkar. Parlak renkli alternatifleri ile renklendirilmek istenen alanlar için büyük yardımcıdır. Aynı zamanda yumuşacık bir dokuya sahiptir. Saten kumaşlı modeller ise serin tutma özelliği yüksek çeşitler arasındadır. Bu sebeple yaz mevsiminde kullanıma daha uygun oldukları söylenebilir. Pamuk satenden elde edilen modeller terleme yapmaz ve ütü gerektirmeyen bir yapısı vardır. İpek satenler ise kaygan yapılı bir dokuya sahiptir ve çabucak kırışma özelliği taşır.

Farklı malzemeler kullanılarak ortaya çıkarılan ürünler birbirinden farklı özelliklerini kullanıcılara sunar. Seçim sırasında değişik yapılara sahip kumaşlardan elde edilen modeller arasından bireylerin kullanımına uygun olanlar belirlenir. Tek kişilik yatak örtüsü fiyatları da malzemelerin kalitesi ile orantılı olarak artış gösterir. Bireyler uzun ömürlü ve sorunsuz kullanım için bir ürün edinmek istiyorsa yüksek kaliteye sahip olanları tercih etmelidir. Taşıdıkları renk ve tasarım özellikleri de seçim için oldukça önemlidir. Belirlediğiniz alternatiflerin hem bütçeye hem de alanlara uyumlu olduğuna bakarak ürünleri edinebilirsiniz.

Yumuşak Dokusu ile Konforlu Bir Kullanım Sağlayan Pamuklu Tek Kişilik Yatak Örtüsü Seçenekleri

Pamuklu tek kişilik yatak örtüsü, sağladığı avantajlar doğrultusunda yatak odalarında sıkça tercih edilen modeller arasındadır. Pamuk lifinin yapısında yer alan mikroskobik boyutlardaki kıvrımları, vücut üzerinde hafif bir masaj etkisi yaratır. Son derece konforlu bir kullanım sağlayan pamuklu kumaştan elde edilen ürünler, nem tutma ve nem tahliye etme özellikleri ile öne çıkar. Filtreleme ve havalandırma gibi nitelikleri ile bireylerin tercihleri arasında yerini alır.

Bakteri mukavemetine sahip olması da ürünlerin sağlıklı bir deneyim oluşturduğunu gözler önüne serer. Pamuklu kumaş ile tasarlanan modeller, alerjisi olan ve hassas cilde sahip bireyler için son derece uygundur. Cilde zararlı hiçbir içerik barındırmayan pamuklu türler, yetişkinlere uygun olduğu gibi çocuklar için de uygun olur. Çocuk odaları için seçilmek istenen ürünler pamuklu modellerden seçilebilir. Çocukların yatak odalarında sağlık endişesi duyulmadan kullanılır. Ayrıca çocukların zevklerine yönelik tasarlanan çeşitlerine de ulaşmak mümkündür.

Pamuklu tek kişilik yatak örtüsü, yüksek hava geçirgenlik özelliği sunan bir modeldir. Aynı zamanda ısı iletkenlik niteliği sunar. Böylece nefes alabilen bir kumaştır. Pamuklu kumaşın özelliklerinden biri yaz mevsiminde serin, kış günlerinde ise sıcak tutmasıdır. Çok yönlü kullanımı sayesinde istenildiği zaman rahat biçimde kullanılır.

Pamuklu yapıdaki seçenekler, yüksek dayanıklı bir yapıya sahiptir. Pamuklu modeller, ıslaklık hissi oluşturmaz çünkü belli bir oranda nemi emme özelliği gösterir. Bu özelliği doğrultusunda her temas edildiğinde yeni ve taze hissiyatı yaratır. Sahip olduğu antistatik özellikler sebebi ile son derece keyifli bir uyku deneyimi sağlar.

Doğal içeriğinin de bir getirisi ile cildin pH dengesini korur ve cildin yumuşacık olmasına katkıda bulunur. Bakımı pratik bir şekilde gerçekleştirilen tek kişilik yatak örtüsü çeşitlerinden biridir. Doğal leke itici özelliği ile temizlik işlerini zorlaştırmaz. Bireyler kolay bir biçimde örtünün temizliğini sağlar. Çevre dostu bir yapıya sahip olduğu için doğal içerikleri önemseyen bireylere hitap eder. Doğaya tekrar kazandırılabilir özelliği ile biyolojik olarak kolayca parçalanır. Kullanışlı bir tek kişilik yatak örtüsü ararken aynı zamanda doğa dostu olmasını önemseyen bireyler için ideal seçimlerden biri olur. Yıkama talimatlarına adım adım uyarak kullanım ömrü oldukça uzatılabilir. Ayrıca zamanla daha da yumuşayabilen bir dokuya sahiptir.

Pamuklu modeller farklı alternatifleri ile kullanıcı karşısına çıkar. Pamuklu tek kişilik yatak örtüsü fiyatlarının değişiminin nedeni kaliteli bir yapıya sahip olup olmamasından gelir. Bireyler görünüş olarak kendi zevklerine uyan pamuklu seçenekler arasından tercihlerini yapar. Hem bütçeyi aşmayacak hem de alan dekorasyonlarına uyum sağlayacak modelleri yatak odalarınız için edinebilirsiniz.

Farklı Tasarımlarda Üretilen Tek Kişilik Yatak Örtüsü Modelleri

Hem fonksiyonel hem de dekoratif olarak kullanılan tek kişilik yatak örtüsü çeşitleri, farklı beğenilere hitap edecek şekilde tasarlanır. Yatak odalarının dekorasyonu modern, klasik, geleneksel gibi farklı tarzlarda döşenmiş olur. Bireyler alanın ruhuna uygun modelde bir tek kişilik yatak örtüsü seçerek bütünlüğü sağlayabilir. Düz tasarımlarda ve tek renkte üretilen modellerin yanı sıra farklı desenlere sahip türlere de ulaşmak mümkündür. Desenli, baskılı, kapitoneli, püsküllü, dantelli, fırfırlı, ponponlu gibi farklı tasarımlarda tek kişilik yatak örtüsü bulunabilir.

Sade dekorasyonları seven bireyler ürünleri seçerken düz renkteki tasarımlara yönelir. Sade ve gösterişten uzak döşenen bir alan için aynı şekilde sade modeller son derece uyumlu bir duruş sergiler. Renk tonları alan dekorasyonuna uyumlu tek renk ürünleri edinerek ortamın havasına ayak uydurmak mümkündür.

Dantelli modeller, geleneksel çizgide döşenen yatak odalarına uyum sağlar. Dantelli şekilde tasarlanan çeşitler, kenar kısımlarında yer alan dantelli işlemeler ile öne çıkar. Bireyler tek renkte dantelli modelleri bulabileceği gibi birden fazla renkli ürünlere de ulaşabilir. Mat veya parlak yapılı modellerine de erişmek mümkündür. Bireyler tek kişilik yatak örtüsünün görünümünü kendi kişisel beğenilerine göre seçer. Parlak veya mat duruşlu olması alan dekorasyonlarına uyum sağlaması konusunda da oldukça önemlidir. Dantelli modellerin aynı zamanda kapitoneli olarak tasarlananlarını bulmak mümkündür.

Ponponlu tek kişilik yatak örtüsü, örtünün uç kısımlarında minik ponponlarla tasarlanan özelliktedir. Ponponlu modeller, yatak odalarına hareket katar ve geniş renk çeşitliliğiyle ambiyansa uyum sağlar. Bireyler yatak odalarına uygun ponponlu modelleri edinerek alan dekorasyonlarına katkı sağlamaya başlar.

Tek kişilik yatak örtüsü kapitoneli olarak da tasarlanan ev tekstil ürünleri arasındadır. İki kumaş arasına elyaf, keçe gibi dolgu malzemelerinin yerleştirilmesi ile ortaya çıkar. Kapitone tek kişilik yatak örtüsü çeşitlerinde farklı kabartmalar ile karşılaşılır. Baklava, petek, kare, yuvarlak veya motifli görünümlerde olan kapitoneli modellere ulaşılabilir. Bireyler ürünlerin üretim malzemelerine ve dış görüntülerine göre kendilerine uygun modelleri belirler. Kapitoneli modellerde tek renk, çok renk, desenli, baskılı gibi olanlara ulaşılır. Ortamların dekorasyonları düşünülerek uygun seçimler yapmak mümkündür.

Fırfırlı tek kişilik yatak örtüsü alternatifleri son derece hareketli bir görünüme sahip ürünlerdir. Tek ya da katlı görünümde fırfırlı model tasarımlarına ulaşmak mümkündür. Fırfırlı modellerde yatağın yan kısımlarına gelen kısımlar fırfırlı olarak tasarlanır. Bu sebeple özellikle fırfırlı ürünleri seçerken yatak ölçüleri ile uyumlu olması çok önemlidir. Aksi hâlde fırfır kısımları yatağın yanlış yerine denk gelir olumsuz görünümlerin ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Fırfırlı tasarlanan çeşitler, yastık kılıfı ile takım şeklinde edinilerek uyumlu bir görüntü oluşturur. Fırfırlı tek kişilik yatak örtüsü seti, içerisinde birbiriyle uyumlu yastık kılıfı ve örtüyü barındırır. Bireyler tek veya çok renkli olan alternatifler arasından seçim yapar. Fırfırlı tasarlanan ürünlerde kurdele, dantel gibi ayrıntılarla karşılaşılabilir.

Baskılı tek kişilik yatak örtüsü türlerinin birçok farklı modeli vardır. Çiçek, kuş, yıldız, ağaç gibi desenler ile tasarlanan modellerine ulaşmak mümkündür. Baskılı olan modellerde çocuklara yönelik desenler ile karşılaşılır. Araba, çizgi film karakteri, unicorn, futbol topu gibi farklı ilgi alanlarına yönelik baskılar; çocukların beğenilerine göre seçilebilir. Baskılı modeller hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik çeşitlere sahip olduğu için çok yönlü bir kullanım sağlar. Yetişkinler kendi ilgi alanlarına hitap eden baskılı çeşitleri edinebilir ve pratik biçimde yataklarına yerleştirebilir.

Püsküllü modellerde ise örtü uçlarında küçük püsküller yer alır. Püsküllü çeşitler de bireyler tarafından alanların dekorasyonlarına katkı sağlaması adına edilir. Püsküllü yastık kılıflarıyla birlikte uyumlu şekilde kullanılabilir. Pembe, mavi, bej, kahverengi gibi pek çok renk seçeneği arasından yatak odasına uyumlu bir model seçilir.

Güpürlü tek kişilik yatak örtüsü, parlak bir görünüme sahip modeller arasındadır. Güpürlü modellerin dantel detaylı ve işlemeli modelleri de bireyler tarafından sıkça tercih edilir. Düz ve sade olarak üretilen tek kişilik yatak örtüsü geniş renk seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Bireyler hem yataklarına hem de alan dekorasyonlarına bakarak renk alternatifleri arasından uygun tercihler yapar.

Farklı tasarım özellikleri doğrultusunda tek kişilik yatak örtüsü fiyatları da değişiklik içerir. Bireyler zevklerine uygun ürünleri seçerken bütçelerine orantılı olmasına özen göstermelidir. Yatak odalarınızın dekorasyonuna uygun ürünleri seçerek alanlarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tek Kişilik Yatak Örtüsü Modellerinin Geniş Renk Seçenekleri

Tek kişilik yatak örtüsü, birçok farklı renk seçeneği ile bireylere sunulur. Farklı stillerde döşenen yatak odaları için farklı renk tonlarına sahip ürünler seçilir. Dekorasyona uyumlu olmasına bakıldığı gibi kişisel zevkler ile de örtüşmesi önemlidir. Bireylerin kişisel yaşam alanlarında kullanacağı ev tekstil ürünleri beğenileri ile uyuştuğu takdirde daha keyifli zamanlar geçirmesi mümkün olur.

Renk seçenekleri arasında açık veya koyu renkli ürünlere ulaşılabilir. Canlı renkler ile tasarlanan modeller, rengarenk dekore edilen alanlar için uygun olur. Aydınlık bir ortam yaratmak istediklerinde bireyler açık renkli ürünlere yönelir. Beyaz tek kişilik yatak örtüsü, alanlarda daha ferah görünümler oluşmasına yardım eder. Krem, bej, kırık beyaz gibi modeller de açık renkleri yansıtan ürünlerdir. Bireyler farklı renk tonlarında tasarlanan ürünlerin dantelli, ponponlu, püsküllü gibi türlerine ulaşabilir.

Gri tek kişilik yatak örtüsü, modern döşenen alanlar için ideal seçeneklerden biridir. Gri renk çeşitlerine sahip olan kadife, pamuklu, polyester gibi türlere ulaşmak mümkündür. Alanlar çok renkli olarak dekor edildiyse mavi, pembe, turuncu, kırmızı, yeşil, bordo, mor gibi neredeyse her renk tonunda bir tek kişilik yatak örtüsü bulmak mümkündür. Tek renk veya çok renkli olan modeller kişisel beğenilere göre seçilir. Her renk tonunda farklı materyallerden üretilmiş modeller mevcuttur.

Koyu renk tasarımlara sahip yatak odaları için siyah tek kişilik yatak örtüsü seçeneklerine göz gezdirilebilir. Bireyler odanın dekorasyonu ile uyumlu olan modeller arasından uygun seçimler gerçekleştirir. Tek kişilik yatak örtüsü fiyatları oldukça değişkendir böylece farklı bütçelere sahip bireylere hitap eder. Bireyler hem kişisel alanlarına hem de zevklerine uygun ürünler arasından seçimlerini yapar.

Koçtaş çok sayıda tek kişilik yatak örtüsü modelinin kullanıcılara sunar. Alanlarınıza hem dekoratif açıdan katkı sağlayacak hem de işlevsel olarak kullanım sunacak çok amaçlı tek kişilik yatak örtüsü çeşitleri arasından seçimlerinizi belirleyebilirsiniz. Karar verdiğiniz tek kişilik yatak örtüsü modelini Koçtaş’tan hızlıca sipariş ederek pratik bir biçimde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tek Kişilik Yatak Örtüsü Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tek kişilik yatak örtüsü ölçüleri nedir?

Tek kişilik yatak örtüsü ölçüleri, farklı boyutlardaki tek kişilik yataklar düşünülerek farklı seçeneklere sahiptir. Tek kişilik yatak ebatlarına uygun olarak seçilen ürünler, dekorasyona olumlu anlamda katkı sağlar. Karşılaşılan seçenekler arasında 150 x 220, 160 x 220, 160 x 240 cm gibi farklı ölçülerde tasarlanan modeller bulunur. Bireylerin kendi yatak ölçülerine uygun olan modelleri edinmesi gerekir.

Tek kişilik yatak örtüsü modelleri nelerdir?

Çeşitleri arasında farklı malzemeler kullanılarak üretilen ürünler bulunur. Kadife, pamuk, polyester, keten gibi kumaşlar tek kişilik yatak örtüsü modellerinin ortaya çıkmasında kullanılır. Tasarımlarına bakıldığında düz renk ve sade çeşitlere rastlanır. Ayrıca dantelli, ponponlu, püsküllü, fırfırlı, baskılı, desenli, kapitoneli, güpürlü gibi türlere de ulaşılabilir. Ürünlerin ölçüleri de farklılıklar içerir.

Tek kişilik yatak örtüsü alırken nelere dikkat edilmeli?

Bireyler seçimlerini gerçekleştirirken yatak ölçülerini iyi şekilde tespit etmelidir. Yatak ölçüsüne uyan bir model seçmek, işlevsellik açısından oldukça önemlidir. Ürünlerin tasarım özelliklerinin alanın geri kalanıyla uyuşması gerekir. Odanın dekorasyonuna ve kişisel beğenilere uygun modeller seçilmelidir. Tek kişilik yatak örtüsü fiyatları da kullanıcıların bütçeye uygun seçimler yapması adına incelenmelidir.

En Çok Satan Tek Kişilik Yatak Örtüsü Hangileri?

Koçtaş Tek Kişilik Yatak Örtüsü kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Taç Beşiktaş Lisanslı Stripe Tek Kişilik Yatak Örtüsü + Yastık Kılıfı
  2. Artex Kılıf 90x190 Yatak Kılıfı Koruyucusu Fermuarlı Kılıf Yatağa Özel Üretim
  3. Taç Fenerbahçe Lisanslı Stripe Tek Kişilik Yatak Örtüsü + Yastık Kılıfı
  4. Kapitone Kadife Yatak Örtüsü Seti Tek Kişilik Supersoft 2 Parça Yumuşak Elyaf Dolgulu Çeyizlik
  5. Taç Galatasaray Logo Yatak Örtüsü + Yastık Kılıfı
Daha fazla göster
81 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: