750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
23 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Ankastre Ocaklar

Ankastre Ocaklar

Ankastre ocaklar, ankastre mutfak setlerinin diğer parçaları olan davlumbaz ve fırın ile birlikte yemek pişirmeyi pratik hale getiren ürünlerdir. Ankastre ocakları diğer ankastre mutfak seti parçaları ile birlikte bütün set olarak alabileceğiniz gibi ankastre ocak davlumbaz veya  ankastre ocak fırın seti şeklinde de alabilirsiniz.

Üretim Malzemesi ve Kullanım Olanaklarına Göre Ankastre Ocaklar

Ankastre ocaklar, kullanılan malzemeye göre cam ve emaye olarak iki çeşitte üretiliyor. Kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak her iki modelin de avantajları mevcut. Cam ankastre ocak modelleri Esty, Ferro ve Beko ve benzeri markalar tarafından siyah, beyaz ve inox renk seçeneklerinde kullanıcılara sunuluyor. Cam ankastre ocaklar, klasik ocaklardakinden farklı olarak cam seramik yüzeye sahip olduğu için daha kolay temizlenebiliyor. Cam ankastre ocaklarınızı temizlemek için yemek pişirme sonrasında hafif nemli bir bezle silmeniz yeterli. Daha güçlü temizlik maddeleri ocağın cam seramik yapısını bozacağından kullanıma pek uygun değillerdir. Ankastre ocaklar ayrıca gazlı ve elektrikli olmak üzere de ikiye ayrılıyor. Gazlı ankastre ocak daha bilinen ve yaygın olarak kullanılan bir model olsa da inovatif indüksiyon teknolojisi ile geliştirilen elektrikli ankastre ocak  bireysel ve profesyonel kullanımlarda tercih edilirliğini artırıyor. Sensörle çalışan elektrikli ankastre ocaklar sıcaklığı kontrol ederek yemeğin yanmasının önüne geçer. Ayrıca temizlemesi ve kullanımı kolaydır. Tüm avantajlarıyla birlikte elektrikle çalıştıkları için elektrik kesintilerinde yemeğin ocakta kalma ihtimalini de küçük bir dezavantaj olarak hesaba katmalısınız. Ankastre ocak fiyatları, genel olarak cam ürünlerde bir miktar daha yüksek olsa da bu durum markadan markaya değişiyor. Seçeceğiniz türdeki ankastre ocaklar için uygun fiyat/yüksek kalite avantajını Koçtaş’ta bulabilirsiniz.

Ankastre Ocak Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ankastre ocaklar ankastre setinizin ölçülerine göre üç farklı modülde 60, 70 ve 90’lık olmak üzere üretiliyor. Ankastre ocağınızı ankastre mutfak setinin bir parçası olarak alıyorsanız zaten ölçüleri uygun şekilde gelecektir ama ayrı olarak alırsanız, seçtiğiniz modelin mutfağınızın veya ankastre fırınınızın ölçülerine uygun olduğundan emin olmalısınız. 

Çok sayıda marka ve model arasından, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun ankastre ocağı almak ve mutfağınızın tadına tat katmak için Online alışveriş kolaylığıyla şimdi Koçtaş’ı ziyaret edin.

Daha fazla göster