750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Çamaşır ve Kurutma Makineleri

Filtreler
Özellikler
Fırsatlar
Fırsatlar
7 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

 

Çamaşır ve Kurutma Makineleri

Gelişen ev teknolojilerinin en büyük hediyesi çamaşır ve kurutma makineleri, bugün yenilikçi ve akıllı çözümlerle hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Beyaz eşyalar arasında vazgeçilmezlerimizden biri olan çamaşır ve kurutma makineleri yıkama, sıkma, kurutma gibi pek çok özelliğe sahip. Farklı kumaş tiplerine göre programlama ve zamanlama seçenekleriyle pratik çözüm imkanı sağlıyor.

Nasıl seçmeli: Çamaşır ve Kurutma Makineleri Modelleri Nelerdir?

Başlangıçta yalnızca basit programlama ve ısı ayarlarına sahip tek tip çamaşır makineleri bugün, birçok farklı program ve ısı ayarı özellikleriyle kullanıcı dostu çözümler üretiyor. Çamaşır ve kurutma makineleri, narin kumaşlardan yıkaması da kurutması da zor olan inatçı kumaşlara kadar her türlü ihtiyacınız üzerinde doğru sonuçlar verecek akıllı özellik ve programlama seçeneklerine sahip. Çamaşır ve kurutma makineleri farklı teknolojik donananımlara bağlı olarak çeşitleniyor.

Makineleri birbirinden ayıran en önemli nokta enerji tasarrufu sınıflandırması. Çamaşır ve  kurutma makineleri modelleri A+++’ dan D’ye kadar toplamda yedi farklı sınıfta enerji kategorisine sahip. Makinelerin enerji etiketlerinde her ürünün sağladığı enerji tasarrufu sınıflandırması renklendirilmiş oklar ile gösteriliyor. Koyu yeşil renk en yüksek ve en iyi enerji  verimliliğini nitelendirirken kırmızı en düşük enerji  verimliliğini gösteriyor. Bu noktada çamaşır ve kurutma makinesi alırken, ürünün enerji tasarruf derecesi büyük önem taşıyor. Enerji tüketimi A sınıfı olan bir çamaşır ve kurutma makinesi seçerseniz, kullanım esnasında enerji tüketimini ortalama yüzde 40 oranında düşürülebilirsiniz.

Makineler iç aksamına göre de farklılaşan modeller ile karşımıza çıkıyor. Çocuk kilidi, yük kontrolü, su taşma emniyet sistemi, dijital ekran seçenekleri, H tech rezistanslar gibi ekstra fonksiyonlar da bu tip beyaz eşyaları birbirinden ayıran özellikler arasında yer alıyor. Yeni nesil makinelerde bebekler için, yorganlar için, pamuklular, sentetikler ya da hassas kumaşlar için farklı yıkama ve kurutma ayarları mevcut.

Çamaşır ve kurutma makinesi modellerini birbirinden ayıran bir diğer önemli unsur da yük kapasiteleri. Bazı makineler 5-6 kg çamaşır yıkama veya kurutma kapasitesine sahipken bazı makinelerde özellikle yıkama kapasitesi 12 kilogramlara kadar ulaşabiliyor. Ayrı ayrı satılan çamaşır ve kurutma makineleri haricinde iki özelliği birleştiren kurutmalı çamaşır makinesi seçenekleri de mevcut. Çamaşır ve kurutma makineleri tüm bu seçeneklere bağlı olarak fiyatlandırılıyor. Kapasite ve teknoloji seviyesine göre çok geniş fiyat alternatifleri ile de kullanıcıların beğenisine sunuluyor.


Çamaşır ve Kurutma Makineleri Kurulumu Nasıl Olur?

Çamaşır ve kurutma makineleri kurulum aşamasında servis desteğine ihtiyaç duyulan teknolojik ürünlerdir. Evde kendi başınıza kurulum yaptığınızda makineniz garanti kapsamının dışına çıkar. Çamaşır ve kurutma makineleri sık sık değiştirilmek üzere satın alınmadığından, bu durum ileriki zamanlarda sıkıntıya neden olabilir. Makineyi hangi markadan seçtiyseniz o markanın profesyonel servisinden randevu alınmalı size uygun gün ve saatte kurulumu onlar gerçekleştirmeli. Teknik servis, montaj detaylarına uygun olarak cihazlarınızı evinizdeki en uygun yere kuracaktır. Çamaşır makinesi ekstra tesisat detayı gerektiren bir ürün olduğundan genellikle evlerde çamaşır makinesinin konulacağı yer önceden belirlenir. Bu bölgede çamaşır makinesinin hortumlarının bağlanacağı musluklar duvarda yer alır. Eğer evinizde bu bağlantı detayları mevcut değilse ilk olarak gerekli tesisatın düzenlenmesi için harekete geçmeniz gerekir. Kurulum ve deneme çalıştırması sonrası, makinenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Koçtaş, çamaşır ve kurutma makineleri kampanyaları ile en uygun fiyat seçeneklerini sizinle buluşturur. En iyi markaların, en kullanışlı modellerine geniş fiyat aralığındaki seçeneklerle Koçtaş’tan ulaşabilir, Online alışveriş kolaylığıyla hemen satın alabilirsiniz.

 

Daha fazla göster
Başa Dön