750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Yağlı Boyalar

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
21 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Yağlı Boyalar

Yağlı boyalar iç ve dış mekânlarda duvarlara uygulanabilen, kalitesiyle duvarlarınız için seçtiğiniz renklerin daha canlı görünmesini sağlayan boyalardır. Yağlı boyalar sentetik solvent bazlı boyalar oldukları için kullanımdan önce tiner ile inceltilmesi gerekmektedir. Yağlı boya çeşitleri kullanım alanlarına göre dört şekilde sınıflandırılmaktadır. Bunlar; iç cephe boyaları, dış cephe boyaları, ahşap yüzey boyaları ve metal yüzey boyalarıdır.

Yağlı Boyaların Kullanımına Dair Püf Noktaları

Yağlı boyalar istenilen her mekâna uygulanmasının yanında hastane ve okul gibi özellikle kirlenme ihtimali yüksek olan yerlerde tercih edilir.

Uygulama yapacağınız yüzeylerin yağ, kir, pas ve kabarmış boya kalıntılarından tamamen temizlenmesi gerekir. Boyanacak yüzeyi kazıyıp pürüzsüz hale getiriniz. Daha sonra boyanın duvara daha iyi uygulanabilmesi için 2 kat astar uygulaması yapınız. Katlar arası uygulama için 3-4 saat bekleyip, 24 saat sonra da boya uygulamasına geçiniz.

Yağlı Boya Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Yağlı boya seçerken mutlaka kapatıcılığı iyi olan bir ürün seçmelisiniz. Seçeceğiniz kolay uygulanabilecek yağlı boya fırça, rulo ve mala ile uygulamada iyi sonuç verecektir. Sabun, yağ, deterjan gibi kimyasal etkilere ve soğuk, sıcak, yağmur, güneş gibi de atmosferik durumlara dayanıklı olan yağlı boyalar, boyanın kullanım ömrünü uzatacaktır. Son olarak da seçiminizi yaparken karar vereceğiniz yağlı boya renkleri ile uygulama yapacağınız yerin dekorasyonunu göz önünde bulundurunuz.

Yağlı Boya Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

Evlerinizde ne kadar dikkatli olsanız da duvarlarda oluşacak toz, is, kalem-boya izi, yağ lekesi, parmak izi gibi lekelerin önüne tamamen geçmek zordur. Yağlı boya kaplı duvarlarınızın temizliği için öncelikle elektrik süpürgesine fırçalı uç takarak duvarların tozunu süpürünüz. Yapacağınız bu işlem tozun ıslak bez ile duvara yayılmasını engeller. Yağlı boyalar ile boyanan duvarların temizliği bol su ile yıkanarak da sağlanabilir. Bunun yanı sıra duvarınızı ıslatıp nişastalı veya deterjanlı su ile ve mikrofiber bez kullanarak silebilirsiniz. Duvarınızdaki çıkmayan yağ lekeleri için su dolu kovaya az miktarda bulaşık deterjanı ve yağ çözücü ekleyerek yumuşak bir bez ile duvarınızı silmeniz sorununuzu çözecektir.

Duvarlarınızın havasını değiştirecek yağlı boyalar için Koçtaş’ı ziyaret edip online alışveriş kolaylığıyla siparişinizi sepete eklemeniz yeterli! 

Daha fazla göster