750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
3 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Ocaklar

Ocaklar

Temel ihtiyaçlarımızdan olan beslenme için en çok kullandığımız mutfak eşyaları arasında  ocaklar ilk sırada yer alır.  Ocaklar, teknolojinin sunduğu olanaklarla birlikte fonksiyonlarını da arttırıyor. Kurulum seçeneklerinden enerji için kullandığı kaynağa dek değişen ocak modelleri artık tasarım yönünden de zarif çizgilere ve modern görünümlere sahip olabiliyor.

Mutfaklarımızın Vazgeçilmezi Ocak Modelleri

Ocaklar kullanılacağı mekanın gereksinimlerine bağlı olarak farklı modellerden oluşur. Genel olarak  set üstü ocak kullandığımız yaşam alanlarında farklı enerji kaynaklarına sahip olabiliriz. Örneğin doğalgazın bulunduğu ev ve iş yerlerinde  doğalgazlı set üstü ocak modelleri kullanılırken, enerji kaynağının elektrik olduğu yaşam alanlarında ise  elektrikli ocak alternatiflerinden ürün seçimi yapmak gerekir. Set üstü ocak modelleri incelendiğinde ürünlerin tasarımında farklı malzemelerin kullanıldığı görülür. Beyaz emaye, siyah emaye, inox ve  cam set üstü ocak gibi ürün çeşitleri arasından mekanınızın tasarımına uygun bir ocak tercih edebilirsiniz.  Doğalgazlı ocak modelleri dört gözden oluşur. Ancak dört adet farklı büyüklükte ısıtma alanı sunan her  set üstü ocak doğalgazlı olmayabilir.  Elektrikli set üstü ocak modellerinin bazıları dört gözden oluşurken bazı ürünlerde iki veya bir adet ısıtma alanı mevcuttur. Bu tip  ocaklar genellikle portatif kullanım olanağına sahip kolay taşınabilir hafif elektrikli ocaklardır.

Ocakların Mutfaklardaki Dekoratif Etkisi

Ocaklar mekanda kapladığı yer itibariyle önemli bir görsel etkiye sahiptir. Dolayısıyla kullanılacak ocağın sadece fonksiyonelliği doğru bir ürün seçiminde yeterli olmaz. Bu anlamda özellikle  set üstü cam ocak gibi görselliğe hitap eden  ocaklar mutfaklarınızda son derece şık bir görünüm elde etmenize olanak sağlar. Fırının üzerine yerleştirebileceğiniz set üstü ocakların yanı sıra ihtiyacınız olan ürün ankastre ocak da olabilir. Bu anlamda önden bakıldığında ekstra bir kalınlık oluşturmayacağı için ankastre ocakların daha modern bir görünüme olanak sağladığından söz edilebilir.

Modellerine Göre Ocak Fiyatları

Set üstü ocak fiyatları ürünün kalitesine ve malzemesine göre farklılık gösterir. Bu anlamda  cam ocak modelleri standart emaye ürünlere nazaran biraz daha yüksek fiyattan satışa sunulur. Ayrıca doğalgazlı  ocaklar toplumumuzda daha sık kullanıldığı için bu ürünlerin fiyatları da  elektrikli ocak fiyatları ile kıyaslandığında biraz daha uygun olarak değerlendirilebilir.

Birbirinden fonksiyonel  ocaklar arasından mutfağınıza en uygun ürünü, mutfağınızın gereksinimlerine bağlı olarak kolaylıkla belirleyebilir; dilediğiniz modeli Koçtaş'ın online alışveriş sitesinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Daha fazla göster