750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
İnşaat Makineleri
Filtreler
Özellikler
Fırsatlar
Fırsatlar
7 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

İnşaat Makineleri

İnşaat Makineleri

İnşaat makineleri denildiğinde binalar başta olmak üzere köprü, yol, meydan, park, metro gibi inşaatlarda kullanılan iş araçları akla geliyor. İnşaat yapımında kullanılan bu makineler, insan kuvvetinin yeterli olmadığı alanlarda, devreye girerek inşaatların yapımını hızlandırıp, kolaylaştırıyor.
İnşaat Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
İnşaat makineleri kullanımı için öncelikle işin ehli olmak gerekiyor. İş ve inşaat makinelerini sektörde eğitim almış kişiler kullanabiliyor. İnşaat makineleri kullanılırken çalışanların iş güvenliği kurallarına uyması zorunlu tutuluyor. Çalışan kişilerin üzerinde mutlaka iş kıyafetleri, kafalarında baret, yüzlerinde maske ve ellerinde eldiven olması gerekiyor. Her ürünün çalışma prensibi farklı olduğundan inşaat makineleri mutlaka çalışma şekline uygun kullanılmalı... 

Ağır Yüklerin Kolay Çözümü: İnşaat Makinesi Türleri Nelerdir?
Paletlere yüklenmiş yükleri, hidrolik pompa gücüyle kaldırarak yatay olarak taşımaya yarayan araçlara transpalet deniliyor. Transpaletler  insan kontrollü, yaya (manuel transpalet) veya motor (akülü transpalet) gücüyle çalışan araçlar olarak üçe ayrılıyor. Transpaletler enerji tasarrufu, güvenli ve kolay kullanım ile verimli çalışma imkânı sunuyor. Elektrikli vinç elektrik enerjisi ile çalışan ağır iş makinesi olup çok ağır yüklerin insan gücü ile taşınamayacağı durumlarda kullanılıyor. Elektrikli vinçler, kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermekle birlikte bu vinçlerin bir kısmı sadece istenilen yükü kaldırırken, bir kısmı da istenilen alanda taşıma işlemini gerçekleştirebiliyor. Ağır makine ve ekipmanları kısa veya uzun mesafede, bir yerden bir yere taşımaya yarayan tekerlekli arabalara taşıma arabası deniliyor.  Yapı marketlerinde, süpermarketlerde ve mağazalarda ürün, paket, koli taşımak için taşıma arabaları kullanılıyor. Özellikle yapı marketlerinde çalışanların yanı sıra müşteriler de aldıkları ürünleri kasaya kadar taşıyabilmek için bu araçları kullanıyor.
Diferansiyel palanga anlamına gelen caraskal aynı anda ve birbiriyle aynı yönde hareket eden iki makaranın kancasına bağlanan yükleri, istenilen uzunluktaki yapılara çıkarmaya yarıyor. Caraskallar, küçük boyutları nedeniyle şantiyelerde, ağır makine sanayinin kullanıldığı alanlarda, fabrikalarda, atölyelerde, depolarda ve tersanelerde sıklıkla kullanılıyor. Kompaktörler, sıcak asfalt ve toprak gibi küçük çaplı zemin ve yol kaplama malzemelerini sıkıştırmak için kullanılıyor. Kompaktör kullanılan yollarda yük taşıma kapasitesini artıyor, don riski azalıyor, toprağın çökelmesi azalıyor ve su sızıntısı kaynaklı şişme ve kasılma riski gerçekleşmiyor.

İnşaat Makineleri Nasıl Çalışır?
İnşaat makineleri elektrikle ya da yakıt kullanılarak çalıştırılıyor. Yakıt kullanılarak çalışainşaat makineleri için ya benzin ya da dizel yakıt gerekiyor. Günümüzde kullanımı giderek yaygınlaşan çok fonksiyonlu yani kompakt inşaat makineleri tek operatör ve tek makine ile birden fazla görevi yapabiliyor. Ürünlerin bu özelliği, inşaat sektöründe maliyeti ciddi şekilde düşürdüğünden kompakt makinelerin önemi artıyor. Özellikle kamu kurumları, çok amaçlı hizmet verebilen bu makineleri, öncelikli olarak tercih ediyor. 

İnşaat Makineleri Alırken Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir?
İnşaat makineleri satın alınırken ürünlerin TSE, ISO 9001 gibi kalite standartlarına uygun olup olmadığı incelenmeli hatta bazı global markalı ürünler için önemli olan CE gibi uluslararası sertifikalar ile SGS ticari belgelerinin varlığı kontrol edilmelidir. Ayrıca üretici garantisi, garantinin kaç yıl olduğu, gerektiği takdirde servis hizmeti verilip verilmediği gibi ürün kalitesi ile ilgili konulara çok dikkat edilmelidir. Satış noktasında zengin yelpazede ürün seçeneğinin bulunması ve Online satış desteğinin sorunsuzca sağlanması, alışverişi olumlu yönde etkileyen ve kolaylaştıran diğer faktörlerdir.  
Ağır yük taşıma, kaldırma, transfer etme gibi işlemlerde yardımınıza koşacak inşaat makineleri için size tek adres yeter. Şimdi Koçtaş’ın sanal mağazasında keşfe çıkın ve aradığınız ürünü Online alışveriş kolaylığıyla sepetinize ekleyin.

Daha fazla göster
Başa Dön