Peşin Fiyatına  7 Taksit

Sabitleme Ürünleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Çiviler ve Vidalar

Çiviler ve vidalar, iki farklı parçayı ya da malzemeyi birbirine ya da bir yüzeye tutturmak için kullanılan malzemelerdir. Çiviler düz bir şekilde tasarlanıp üretilirken vidalar çevresinde burma şeklinde dişler bulunan özel bir yapıda üretilir. Vidaların uygulanması ve sabitlenmesi için üst kısmında özel alan bulunur. Bu alan tornavida yardımı çevirilerek istenilen alana sabitlenir. Çiviler ise çekiç ya da benzeri aletler ile sabitlenecek olduğu yere çakılır. 

Her İhtiyaca Uygun Çiviler ve Vidalar

Çiviler ve vidalar kullanım amaçlarına ve özelliklerine göre çeşitlenir. Çivi çeşitleri, farklı uzunluk ve kalınlıklara sahiptir. 3 cm’den 22 cm e kadar farklı boylarda ve kalınlıklarda çiviler bulunur. Beton çivisi, beton yüzeylere kolay şekilde çakılmak üzere tasarlanmış olan çividir. Betonun sert ve boşluksuz olması nedeni ile standart çiviler uygulanamaz. Bunun için sağlam malzemelerden beton çivileri üretilir. İnşaat çivisi, inşaat alanlarında ahşap, tuğla ya da benzeri malzemeler için kullanılan çivi çeşididir. Çivi fiyatları, çivilerin üretildikleri malzemeler, uzunlukları ve çaplarına göre değişiklik gösterir.

Vida çeşitleri de çiviler gibi farklı üretim özelliklerine ve boyutlara sahiptir. Ağaç vidası, ağaç ve farklı ahşap yüzeylere uygulanmak üzere tasarlanmış vidalardır. Dübelle ya da dübel olmadan kullanılabilir. Sarı ve metalik renk seçeneğine sahiptir. Sunta vidası, ahşap malzemeden üretilen suntalar için özel olarak tasarlanan vidalardır. Ucu diğer ürünlere göre daha sivri olup suntaya hasar vermeden uygulanabilmek için özel üretilmiştir. Alçıpan vidası, alçıpanların birbirine ya da başka yüzeylere tutturulması için kullanılır. Geniş baş kısmı ve sivri yapısı ile alçıpan alanlara kolaylıkla uygulanır. Akıllı vida olarak bilinen vida çeşitleri ise özel bir tasarıma sahiptir. Uç kısmı özel bir malzemeden sivri şekilde üretilen akıllı vidalar ahşap ve benzeri yüzeylerde kullanılır. Bu yüzeylere ilk aşamada çivi gibi sabitlenir. Sonrasında tornavida ile çevirilerek yerleştirilir. Vida fiyatları da üretim özelliklerine ve büyüklüklerine göre değişiklik gösterir. 

Püf Noktası: Çiviler ve Vidalar İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çiviler ve vidalar, kullanılacakları alanlara uygun seçilmelidir. Özellikle beton gibi sert yüzeylere uygulanacak olan çiviler ve vidalar için özel üretilen çeşitlerin seçilmemesi yüzeye doğru uygulanamaması sonucunu doğurur. Bunun yanı sıra uygulanacak olan yüzey kalınlığına göre seçim yapılmalıdır. Uzun vida ve çivi yüzeyden taşabilir ve sorun oluşturabilir. Vidalar ile birlikte dübel kullanılması yüzeye daha iyi bir tutunma sağlayabilir. Çivi tabancaları, çivilerin kolay bir şekilde çakılabilmesi için özel olarak üretilen tabancalardır. Hava yardımı ile çivilerin yüzeye çakılmasını sağlar. Hızlı şekilde çivi çakmak isteyenler çivi tabancalarını inceleyebilir.
Hırdavat malzemeleri içerisindeki her büyüklük ve özelliğe sahip çiviler ve vidalar Koçtaş'ta sizi bekliyor.  Online alışveriş ayrıcalığı ile keşfedin, anında sepetinize ekleyin. 

En Çok Satan Sabitleme Ürünleri Hangileri?

Koçtaş Sabitleme Ürünleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Sp Speco Star Ağır Yük Dübeli Vidasız 10x120 Mm 100 Adet
  2. Ayaz Sunta Vidası Vida Dübel Seti 315 Parça
  3. Atlas Matkap Uçlu Vi̇da Yhb 4,2x25 1 Paket-50 Adet
  4. Ayaz 3.9x13 Rysb Matkap Uçlu Vida Pul Başlı 1000 Adet
  5. Bgs Piston Segman Çemberi 100-160 Mm
Daha fazla göster
1471 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: