150 TL Üzeri Kargo Bedava

Bisiklet ve Bisiklet Akseuarları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Uygun Fiyatlı Bisiklet ve Bisiklet Aksesuarları

bisiklet zinciri ve aksesuarlarıBisiklet çeşitleri, herhangi bir yakıta ihtiyaç duymadan çalışabildiği için en çevre dostu ulaşım araçlarından biri olarak nitelendirilir. Karbon salınımını azaltmak ve karbon ayak izinizi düşürmek istiyorsanız bir ulaşım aracı olarak bisiklet kullanmayı düşünebilirsiniz. Çünkü ürünler yakıt kullanımı olmadan çalıştığı için çevreye de herhangi bir atık salınımı yapmaz. Bununla beraber daha hareketli bir yaşam tarzı benimseniz konusunda sizi destekler. Ürünleri kullanmak için sürekli olarak hareket etmeniz gerekir ve bu da pratik bir şekilde spor yapmanıza yardımcı olur. Ürünler, hareketsiz kalan vücudun dinçleşmesini sağlamasıyla da birçok kişi tarafından tercih edilir. Bununla beraber ürünler, yükselen yakıt fiyatları karşısında neredeyse maliyetsiz bir alternatif haline gelir. İlk maliyeti haricinde kullanmak için herhangi bir ekstra maliyete gereksinim duymayan ürünler, bu yönüyle birçok kişinin dikkatini çeker. Bütün bu avantajlarının yanı sıra ürünler, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de kısa mesafe ulaşım aracı olarak sıklıkla tercih edilir. Türkiye’de özel yolların artması da insanları bu araçları kullanmaya iter. Bisiklet kullanımını özendirmek için çeşitli kampanyalar düzenlenir ve daha sürdürülebilir bir dünya oluşturmak için insanlar teşvik edilir.

Ürünler, sahip olduğu farklı alternatifler ile de birçok kişinin beğenisini kazanır. Renk, tasarım ve özellik bakımından birbirinden ayrılan ürünler, hemen hemen her türlü amaç için kullanılabilir. Şehir içi kullanımlardan outdoor sporlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler sayesinde günlük hayatınıza farklı bir aktivite kazandırabilir, sağlıklı ve sürdürülebilir bir hayat tarzı benimsemeye başlayabilirsiniz.

Kent içinde kısa mesafeli bir ulaşım aracı olarak şehir bisikletleri tercih edilir. Arazi gezilerinde dağ modelleri kullanılır. Yol bisikletleri, asfalt yarışlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan modellerdir. Bu modellerin triatlon, time trial, dirt jump gibi daha özgün tipleri de vardır. Bunun yanında ana modellerin özelliklerini harmanlayan hibrit tasarımlar ise daha genel kullanım içindir. Çocukların, kadınların kullanımı için onların özellikleri göz önünde bulundurularak geliştirilen modelleri de vardır.

Çocuk bisikleti çeşitlerini incelediğinizde küçük yaştaki kullanıcılar için her ayrıntısı özenle düşünülmüş modeller olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, yeni bisiklet kullanmaya başlayan çocuklar için dört tekerlekli modeller üretilir. Bununla beraber çocuklar araç üzerinde dengede durmayı öğrendikçe 3 tekerlekli bisiklet çeşitlerine geçiş yapabilir ve onların iki tekerlekli modellere alışmasını sağlayabilirsiniz. Üç tekerlekli bisiklet çeşitleri, küçük yaştakilerin rahat bir şekilde kullanabileceği bir yapıya sahiptir. Ayrıca çocuklar, bu araçlar ile doğada diledikleri gibi vakit geçirebilir ve açık hava etkinliklerinde dilediği gibi eğlenebilir. Çocuklar düşünülerek özel olarak tasarlanan modeller, onların vücut tiplerine uygun olacak şekilde dizayn edilir. Her çocuğun rahat bir şekilde kullanabileceği bir yapıda olan ürünler sayesinde çocuklarınıza eğlenceli alışkanlıklar kazandırabilir ve onlara kendi başlarına keyifli vakit geçirebilecekleri bir hobi sunabilirsiniz.

Araçların kullanımını özgünleştirmek ve daha işlevsel hale getirmek için de kullanabileceğiniz bazı bisiklet aksesuarları bulunur. Örneğin, geceleri sürüş yapmayı tercih eden kişiler jant ışığı kullanmayı düşünebilir. İsminden de anlaşılabileceği gibi jant ışıkları, ürünlerin jantlarına takılır ve gidilen yolun rahat bir şekilde görülmesini mümkün hale getirir. Ayrıca bisiklet aksesuarları incelendiğinde ürünlerin ön tarafına yerleştirilebilen ışıklar da olduğu görülebilir. Bu ışıklar, güneş enerjisi ile doldurulduğu için geceleri oldukça işlevsel hale gelir. Herhangi bir işlem yapmadan ürünleri günlük hayatınızda rahat bir şekilde kullanabilir, geceleri yolunuzu aydınlatarak sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Ek olarak çocukların kullanımında da yan tekerlekler tercih edilir. Yan tekerlekler, çocukların bisiklet kullanmasına yardımcı olan parçalardan oluşur. Çıkarılabilir bir yapıya sahip olan ürünler, çocuklar araçları kullanmayı öğrendikten sonra kaldırılabilir. Bununla beraber çocukların başlangıçta kendilerine güvenmesi ve araca alışması için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bununla beraber araçlarınızı şehirlerde kullanmayı düşünüyorsanız özel kilitlere de ihtiyaç duyabilirsiniz. Kilitler, bisiklet çeşitlerini bir yere bıraktığınız zaman oraya sabitlemenizi mümkün hale getirir. Şifreli ya da anahtarlı olmak üzere iki farklı tipte üretilen modeller, araçlarınızın çalınma riskini düşürür. Böylece araçlarınızı bir yere bıraktıktan sonra rahatlıkla gezebilir ve işiniz bittikten sonra onları bıraktığınız yerde bulabilirsiniz. Ek olarak arazi sürüşleri ile ilgilenen kişiler için de birçok farklı aksesuar bulunur. Örneğin, taşıyıcı aparatlar araçları arabalarınızın üzerine yerleştirmenizi mümkün hale getirir. Böylece sürüş yapmak istediğiniz yeri belirledikten sonra oraya arabanızla gidebilir ve arazinin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Bisiklet fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu özelliklerden yararlanmaya başlayabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için ürünler arasından seçim yapabilir, günlük hayatınıza fonksiyonellik katabilirsiniz. Farklı koşullarda kullanılabilecek biçimde dizayn edilen ürünler sayesinde istediğiniz özelliklere kısa süre içinde sahip olabilir, arazilerin ya da şehrin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Bisiklet Terimleri

Ürün seçiminde bulunurken araçların her parçasını ayrı bir şekilde değerlendirmeniz gerekir. Bununla beraber bütün parçaların da birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışması oldukça önemlidir. Bu nedenle modelleri ve özellikleri incelenmeden önce parçaları tanımlayan kavramlar bilinmelidir. Ortalama bir kullanıcının tercihini etkileyecek parçalar ve bu parçaların özellikleri aşağıdaki listede bulunabilir. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek bisiklet parçaları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinebilir, ürün seçiminizi tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yapabilirsiniz.

 • Kadro ya da şasi denilen gövde bölümü doğru bir seçim yapmak için son derece önemlidir. Araç üzerinde ayakta bir vaziyette durulduğunda kadro üst bölümü ile bacak arası mesafesinin genişliği ortalama 3 ile 4 cm arasında olmalıdır. Bundan dolayı seçim yapmadan önce ölçüleri doğru bir şekilde almanız gerekir.
 • Aynakol kullanıcının kas gücünü araca ulaştıran temel bölümlerden biridir. Dayanıklı olması gücün etkili bir şekilde aktarımında önemlidir. Aynakol koruyucu çeşitleri ise bu parçanın güvence altına alınmasını mümkün hale getirir. Parçanın paslanmasının önüne geçer ve daha iyi bir şekilde çalışmasına olanak tanır.
 • Ön tekerleklerin bağlandığı bölgeye maşa denir. Sabit ya da amortisörlü olabilir. Sabit maşa genellikle yol bisikletlerinde kullanılırken, amortisör ise şehir ve dağ modeller için uygundur.
 • Bisikletin direksiyonuna gidon denir. Araca yön vermenin yanında, hareket halinde kullanıcının ağırlığının bir bölümünü de taşır. Farklı kullanım tiplerine göre gidon çeşitleri de değişir. Sürüş sırasında kullanıcının konforunu belirleyen ana elemanlar arasında yer alır. Gidon, kaldıraç pedallara da ne kadar güç aktarılabileceğini tanımlar.
 • Düz gidonlar, çok yönlü olmalarının yanı sıra oldukça basit bir tasarıma sahiptir. Düz gidonlara telefon tutucuları ya da diğer ekipmanları rahat bir şekilde takabilirsiniz. Bununla beraber düz olan modeller zorlu parkurlar için uygun değildir. Bir bölümü yükselen gidonlar ise sürüş kontrolü elde etmenizi sağlar. Dönüşü kolaylaştırır ve patikalarda daha rahat bir şekilde sürmenizi mümkün hale getirir. Farklı gidon tipleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, araçlarınızın işlevselliğini artırabilirsiniz.
 • Aracı kullanırken oturulan bölgeye sele denir. Rahat bir sürüş için konforlu bir tasarım gereklidir. Selelerin seçiminin dikkatli bir şekilde yapılması önemlidir. Sele, araçların tasarımını da belirler. Bununla beraber kendinizi daha rahat hissedebileceğiniz bir ortam elde etmenizi de kolaylaştırır. Seleler incelendiğinde birçok farklı tasarıma sahip olan model olduğu görülebilir. Bazı selelerin ortasında boşluklar bulunurken bazıları bütün bir yapıya sahiptir. Ayrıca çocuklar için tasarlanan selelerde çeşitli çizgi film karakterlerinin baskıları da olduğu görülebilir. Genellikle seleler siyah renkli olsa da seçenekleri incelediğinizde farklı detaylara sahip olan modeller de olduğunu görebilirsiniz. Böylece istediğiniz renge pratik bir şekilde erişebilirsiniz.
 • Ürünler vitesli ya da vitessiz de olabilir. Vitesli olanlar aynakolun dişli sayısına göre farklılaşır.
 • Jant, tekerin ana bölümünü oluşturur. Lastiklerin takıldığı bölgedir. Ebatına göre farklı şekillerde adlandırılır. Örneğin, 16 jant bisiklet ortalama 110 cm boyundaki kişiler için tasarlanırken 26 jant bisiklet 150 cm boylarındaki kişilerce kullanılır. 15 jant bisiklet çeşitleri ise genellikle küçük yaştaki çocuklar içindir. 3 ile 6 yaş arasında olan çocuklar 15 ya da 14 jant bisiklet çeşitleri arasından tercihte bulunabilir.

Bisiklet fiyatları ve parça özelliklerini inceleyerek sizin için uygun olan modellere anında erişebilir, hayalinizdeki araçlara kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Doğru Bisiklet Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru bir tercih, aracın nerede kullanılacağının yanında kişinin fiziksel özellikleri ile doğrudan bağlantılıdır. Yanlış bir araç ise sürüşten alınacak keyfi düşürdüğü gibi güvenlik zafiyeti de yaratır. Kalıcı sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Doğru bir seçimin ilk adımı, aracın nerede ve ne amaçla kullanılacağına karar vermektir. Mahalle içinde hobi olarak ya da kısa mesafeli ulaşım için şehir bisikletleri tercih edilir. Arazide performans amaçlı kullanımlarda dağ modelleri kullanılırken, düz yol için yol tipi araçlar uygundur. Şehirler arası yolculuklar için tur modelleri tasarlanır. Ayrıca, öncelik verilen özelliğe göre de farklı sınıflandırma yapılabilir. Örneğin, daha az efor ile daha çok yol almak için elektrikli modeller seçilebilir. Elektrikli modeller, sürüş deneyimini iyileştirmesi ve kolaylaştırmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Model seçimi yapıldıktan sonra aracın fiziksel ve teknik özelliklerine geçilebilir. Doğru aracı seçmek için aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir;

 • Kadro boyu, boy, kilo ve kol uzunluklarına uygun olmalıdır. Seçim için farklı formülasyonlar olsa da konforlu bir sürüş için mutlaka bir ön sürüş yapılmalıdır.
 • Gelişen teknoloji ile birlikte vites sistemleri de değişti. Artık, en yüksek vites sayısı en iyi performans anlamına gelmiyor.
 • Fren kullanımında disk ya da V fren olmak üzere iki çeşit bulunur. Sık kullanımlarda disk fren daha güvenlidir. Çocuklar için ise V fren kullanılır.
 • Sele seçimi genellikle göz ardı edilse de konforlu bir sürüş için en önemli detaylardan biridir. Satın alırken baş kriter olmasa da değiştirilebilir bir düzeneğe sahip olması tercih edilir. Böylece gerekirse sele değişimi yapılabilir. Bununla beraber renk seçimi de tercihinizi belirleyebilir.
 • Gidon, sürücünün ağırlığını taşıyan ve araca yön veren önemli bir parçadır. Farklı modeller ile uyumlu olacak şekilde farklı tasarımlar yapılır. Şehir bisikletlerinde genellikle kelebek gidon tercih edilir. Dağ bisikletlerinde ise el desteği sağlaması için barend adı verilen bir aksesuar kullanılır.
 • Jant boyutu da kullanıcının boyuna uygun olmalıdır. Jant setinin kalitesi ise özellikle performans için kullanılan araçlarda ön plana çıkar.
 • Şehir ve tur kullanımları için aracın bir bagaj bölümünün bulunması önemlidir. Sırt çantası kullanımı hem yorucu hem de denge bozucu olur.
 • Seçim yaparken jant boyutlarına da dikkat etmeniz önerilir. Kullanacağınız lastiklerin genişliğine göre doğru jantı seçmeniz gerekir. Bisiklet jantı çeşitlerini incelediğinizde 15 ya da 18 jant bisiklet gibi pek çok farklı alternatif olduğunu görebilirsiniz. Böylece ürünler arasından sizin için uygun olanı pratik bir şekilde seçebilirsiniz.
 • Bisiklet jantı çeşitleri incelendiğinde alüminyum ve karbon fiber olmak üzere iki farklı malzeme olduğu görülebilir. Alüminyum olanlar, karbon jantlarla kıyaslandığında genellikle daha uygun fiyatlıdır. Bununla beraber karbon olanlara göre daha ağır bir yapıya sahiptir.
 • Karbon olanlar ise alüminyum olanlara göre daha hafif olmasıyla öne çıkar. Eğer satın alacağınız aracın hafifliğine önem veriyorsanız karbon fiber olanlar arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Her malzeme farklı bir oranda aşınsa da alüminyum yamulduğu zaman onları eski haline getirmek daha kolaydır. Bununla beraber karbon olanların bükülmesi oldukça zordur.
 • Ürünleri incelediğinizde birçok farklı renk alternatifi de olduğunu görebilirsiniz. Siyah, yeşil, mavi ya da gri gibi renk seçeneklerine sahip olan ürünler arasından kişisel zevkleriniz doğrultusunda tercihte bulunabilirsiniz. Pembe bisiklet çeşitleri dikkat çekici görünümlerinden dolayı birçok kişi tarafından tercih edilir. Bununla beraber siyah, mistik duruşu ve şık detaylarıyla birçok kişinin ilgisini çeker. İstediğiniz renk detaylarını belirledikten sonra bisiklet fiyatları ve alternatiflerini inceleyebilir, sizin için uygun olanı pratik bir şekilde bulabilirsiniz.

İstediğiniz özellikleri belirledikten sonra alternatifler arasından size hitap edeni bulabilir, uygun bisiklet fiyatları arasından pratik bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

Çocuk Bisikleti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

güvenli çocuk bisikletiÜrünler, 3 yaş ve üzeri her çocuğun keyifli zaman geçirmesini sağlar. Sağlık ve spor alışkanlığı için de oldukça önemlidir. Yine de araca kontrollü bir şekilde binebilmek için belli bir süre geçmesi gerekir.

Çocuklar için başlangıçta denge tekerleri denilen küçük yan tekerlekler kullanılabilir. 6 - 7 yaşlarında ise desteğe ihtiyaç duymadan binebilirler. Çocuklar hızla büyüdüğü için her yaş için ayrı özelliklere sahip çocuk bisiklet modelleri bulunur. Yetişkinler gibi ömürlük değil yaşlık düşünmek gerekir. Örneğin, 7 - 8 yaş grubu için 20 jant bisiklet modelleri uygundur. 9 yaş ve üzeri çocuk grubunda ise 24 jant bisiklet modelleri kullanılır.

 • Çocuklar için yapılan tercihlerde aşağıdaki noktalara dikkat edilmesi gerekir:
 • Seleye oturduğunda, çocuğun ayağı yere değebilmelidir. Aksi takdirde denge sorunları ortaya çıkabilir.
 • Oturur vaziyette iken dizleri gidona değmemelidir.
 • Ayarlanabilir sele yüksekliği tercih edilmelidir.
 • V fren sistemi yeterlidir.
 • Kadro ile çocuğun kol uzunluğu uygun olmalıdır. Çocuk dik bir şekilde otururken rahatça direksiyona ulaşabilmelidir.
 • Kask, dizlik ve tozluk bisiklet ile birlikte alınması gereken yardımcı ürünlerdir.

Çocuklarınızın güvenliğini garanti altına almak için aksesuarlar arasından seçim yapmalı ve onların sürüş deneyimini iyileştirebilirsiniz. Doğru ekipmanları satın alarak çocuklarınızın güvenliğini garanti altına alabilirsiniz. Çocuk bisiklet fiyatları ve ekipmanları arasından aradığınız ürünlere ulaşabilirsiniz.

Bisiklet Modelleri

bisiklet modelleriÜrünlerin sınıflandırılması kullanım alanına ve amacına göre yapılır. Bu kategoriler içinde daha özgün amaçlarla geliştirilen alt modeller de mevcuttur. Farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayacak biçimde çeşitlendirilen ürünler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, ihtiyaçlarınıza hitap edene anında erişebilirsiniz. Ürün alternatifleri sayesinde gereksinimlerinizi giderebileceğiniz araçlara vakit kaybetmeden sahip olabilir, kendiniz ya da çocuklarınızın ihtiyaçlarını karşılamaya başlayabilirsiniz.

Yol Bisikleti Modelleri

Asfalt yollar için üretilmiş genellikle performans amaçlı kullanılan araçlardır. Yarış bisikleti olarak da adlandırılır. Yüksek hızlara ulaşmaya imkan verecek şekilde tasarlanır. Hem hız hem de çabuk ivmelenme için hafif olmalıdır. Bunu sağlayacak şekilde üretiminde karbon ve alüminyum malzemeler tercih edilir. Kişisel kullanımlar için genellikle düz gidon tercih edilir. Profesyonel sürüşlerde ise alta doğru kıvrılan drop bar kullanılır. Aerodinamik özelliklere sahip bu modeller ağırlık ön tarafa verildiğinde dahi dengenin bozulmamasını sağlar. Böylece daha yüksek hızlara ulaşılabilir.

Engebeli yollarda lastiklerin darbeleri yumuşatarak iletmesi doğru şekilde yavaşlatması için amortisör bulunur. Yol bisikletleri ise genellikle düz yollarda ve performans amacıyla kullanılır. Bu doğrultuda aldığı gücü herhangi bir engele çarpmadan iletmek adına amortisör bulunmaz. Tekerlekleri büyük ve incedir. Yol titreşimi asgari düzeyde iletilir. Tasarımında mümkün olduğunca az efor ile daha fazla kullanım amaçlanır. Kadro yapısı ve diğer aksesuarlar rüzgar direncini düşürmek amacıyla kullanılır.

Yol tipi araçların özel alanlarda kullanım için farklı tipleri geliştirilir. Endurance olarak bilinen modelleri, uzun süreli kullanımlar için uygundur. Yarışlarda tercih edilmez. Sürücünün dik pozisyonu yakalayarak daha konforlu ve uzun süre selede durabilmesini sağlar. Tırmanış bisikletleri yokuşta rahat kullanım sağlar. Aynakol sistemi bu doğrultuda geliştirilir. Aero modeller hava sürtünmesini minimum düzeye çekecek şekilde geliştirilen ve yarışlarda tercih edilen modellerdir.

Dağ Bisikleti Modelleri

Dağ yollarında sürüş yapmak vücudu yenilerken ruhu da besler. Dinginlik ve zindelik aşısı gibidir. Dağ modelleri, arazide ve engebeli alanda dengeli ve güvenli bir şekilde sürüş yapabilmek için tasarlanır. Tüm hava koşullarına uyum sağlayabilmek için daha ağırdır. Lastikleri dağda, taşta çıkabilecek maddelere karşı dayanıklıdır. Darbelere karşı sağlam olması ön plandadır. Disk fren kullanılır. Sürüş esnasında sarsıntıyı ve darbelerin sürücüye etkisini önlemek için amortisör kullanılır. Darbeye jant bisiklet modelleri yaygındır. açık bir sürüş olabileceği için kadro biçimleri kadın ve erkek kullanıcılar için önemlidir.

Kullanılacak alanın fiziksel özeliklerine göre çift ya da tek amortisör tercih edilebilir. Çift amortisörlü modellerde hem ön hem de arkada sübvansiyon bulunur. Zorlu parkurlar için idealdir. Belli bir yükseklikten kayma ya da düşme durumuna karşı güvenlidir. Tek amortisörlü daha az engebeli parkurlar için kullanılır. Oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Bisiklet fiyatları çift sübvansiyonlulara göre daha uygundur.

Kullanım alanlarına göre farklı özellikler öncelenerek çeşitli modeller geliştirilir. Cross- country modelleri, arazide hız yapabilmek için tasarlanır. Hafiftir. Daha kısa amortisörleri vardır. Trail dağ modelleri engebeli alanlarda daha kontrollü bir sürüş için kullanılır. Çift amortisörlüdür. Down - hill modelleri tepe inişi kullanılır. Hakimiyet en önemli kriterdir. Gidonları özel olarak tasarlanır.

Kadın ve erkekler için tasarlanmış dağ bisikleti modelleri Koçtaş internet mağazasından incelenebilir.

Şehir Bisikleti Modelleri

Şehir içinde gezinti ya da kısa mesafeli ulaşım için kullanılan araçlardır. Gündelik spor ihtiyacını karşılayabilir. Yük taşıyabilmek için bagajı ve çantası bulunur. İdeal kullanım bisiklet yollarında olsa da koşullar gereği araba yollarında da kullanım yapılır. Özellikte trafikte kullanmak üzere ön ve arka farları mevcuttur. Mümkünse dinamolu modeller tercih edilir. Gece sürüşü için jant farları da ek olarak takılabilir. İşyerine ulaşım için de tercih edildiğinden kullanırken kıyafetlerin temizliği önemlidir. Çamurluk ve zincir koruyucusu bulunur. Aracın istenilen yerde bırakılabilmesi için ayaklığı vardır.

Şehirde toplu taşıma araçlarının da yardımıyla daha uzun mesafeler için de ürünler kullanılabilir. Bu durumda bisikletin kapladığı alanı azaltmak ve kolay taşınabilir bir hal almasını sağlamak gerekir. Katlanır bisiklet modelleri bu tür bir ihtiyacın ürünüdür. Taşıma avantajına karşı en önemli dezavantajı tekerleklerinin küçük olmasıdır. Aynı mesafe için daha fazla efor sarf etmeyi gerektirir. Elektrikli katlanır bisikletler ise bu dezavantajı ortadan kaldırır. Bisiklet fiyatları ise diğerlerine göre yüksektir.

Çocukların kullandığı modeller genellikle şehir tipinde üretilir. Vitesli ve vitessiz modelleri bulunur. İhtiyaca göre 4 tekerlekli bisiklet formunda kullanılabilir. Yaş gruplarına göre farklı jant sistemlerine sahiptir.

Hibrit Bisiklet Modelleri

Bir kişi hafta içi işe giderken ve hafta sonu küçük bir doğa gezisi için sürüş deneyimi yaşamak isteyebilir. Bu durumda ayrı ayrı modeller alması efektif bir çözüm olmaz. Kullanımı yaygınlaştıkça farklı yerlerde kullanıma sahip tek bir araç ihtiyacı artar.

Hibrit modeller bu gereksinimi gidermek için tasarlanır. Farklı modellerin temel özelliklerini kendinde toplar. Daha geniş bir kullanım alanı için tasarlanır. Amaca özgülenen modeller gibi üstün performans göstermese de her türlü koşulda ve alanda rahat kullanımı hedefler.

Hibrit modellerin elbette tek bir çeşidi yoktur. Bazı modellerde spor karakter ön plana çıkarken bazılarında düz yol sürüşleri daha rahattır. Örneğin, performans hibrit bisikletler yol tipleri gibi hafif ve sportif bir tasarıma sahipken, arazi kavrayışı için dağ tiplerinin teknik özelliklerini de alır. Konfor, hız ve dual hız modelleri en yaygın kullanım yapılan çeşitleridir.

Hibrit araçların farklı tasarımları olsa da genel geçer bazı özellikleri vardır. Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Şehir ve yol modellerin benzer şekilde amortisörleri yoktur.
 • Dağ tipleri gibi dik bir oturuşa sahiptir.
 • Geniş ve rahat bir koltuğu vardır.
 • Gidon boyu yüksektir.
 • Kadro geometrisi yol ve dağ modellerinin özelliklerini içerir. Farklı hava koşullarında kullanımı sağlar.

Şarjlı Bisiklet Modelleri

Şarjlı bisiklet çeşitleri sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Genellikle şarjlı modeller ile 25 ile 45 km/saat hızlara çıkılabilir. Özellikle şehir içi kullanımlarda bir yere yetişmeniz gerektiğinde ürünlerin ideal hızından yararlanabilirsiniz.

Ürünlerin çalışması için pedallarını çevirmeniz gerekir. Bununla beraber ürünler, kullanıcılarına pedal çevirirken ekstra bir destek sağlamasıyla öne çıkar. Bundan dolayı şarjlı modellere pedal destekli araçlar ismi de verilir. Bacaklardaki yükü azaltması sayesinde daha uzun süre araçları sürmenizi mümkün hale getiren ürünler, geniş bir kitle tarafından tercih edilir.

Bazı modellerde pedalı daha az çevirerek daha fazla verim alabileceğiniz çeşitli sistemler bulunur. Böylece araçları sürerken çok yorulmazsınız. Özellikle tepe ya da yokuşların aşılması gerektiğinde işlevsel hale gelen şarjlı modeller, bu yönüyle birçok kişinin ilgisini çeker.

Hızlı ve esnek bir kullanıma sahip olmasıyla şarjlı modeller dikkatleri üzerinde toplar. Çok az bir çaba sarf ederek uzun mesafeleri rahatlıkla kat edebilir, şarjlı modellerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Şarjlı modeller, birçok farklı tasarıma sahip olmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Son yıllarda giderek popülerleşen elektrikli modeller, bisiklet kullanımını artırmak için pek çok farklı firma tarafından piyasaya sürülür. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasıyla da ürünler arasından sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Şarjlı bisiklet çeşitleri, güvenli bir yapıya sahip olmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Hareket kabiliyetini artıracak şekilde özel olarak tasarlanan modeller, sürüş güvenliğini iyileştirebilir. Örneğin, şehir içinde bisiklet kullanıyorsanız sorunsuz bir şekilde hız artışı elde ederek trafiğe rahat bir şekilde uyum sağlayabilirsiniz. Bununla beraber bir caddeyi hızlı bir şekilde aşmanız gerektiğinde de ürünlerin fonksiyonelliğinden yararlanabilirsiniz.

Akülü bisiklet olarak da nitelendirilen ürünler, şehir içi kullanımlar için idealdir. Uzun süre bisiklet kullanmanız gerektiğinde bu işlemi daha rahat bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan ürünler, günlük hayatınıza işlevsellik katabilir. Aynı zamanda yüksek hızlara çıkabildiği için de ürünleri şehirde dilediğiniz yere giderken kullanabilir, istediğiniz yere rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Kalın Tekerlekli Bisiklet Modelleri

Fat bike olarak da isimlendirilen kalın tekerlekli bisiklet çeşitleri birçok farklı özelliğe sahip olmasıyla öne çıkar. Geleneksel modellerle kıyaslandığında daha kalın lastiklere sahip olan ürünler, farklı koşullarda araçlarınızı daha rahat bir şekilde sürmenizi mümkün hale getirir. Genel olarak ürünler, oldukça geniş lastiklere sahip olan parçalardan oluşur. Tüm şekil ve boyutlarda gelmesiyle birçok kişi tarafından tercih edilir.

Ürünler kumlu ya da karlı yüzeylerde daha rahat bir sürüş deneyimi elde edilecek şekilde özel olarak tasarlanır. Zorlu arazi koşullarında sürüş yapmak istediğinizde kalın tekerlekli modeller arasından seçim yapmanız önerilir. Taşlı, çıkıntılı, karlı ya da kumlu yollarda etkileyici bir performans elde edilmesini mümkün hale getiren ürünler, bu yönüyle arazi sürüşleri yapan kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilir.

Bununla beraber ürünler daha kalın tekerleklere sahip olduğu için diğer modeller ile kıyaslandığında daha ağır bir yapıya sahiptir. Şehir içi kullanımları için de uygun değildir.

Bisiklet Ekipmanları

Araç ekipmanlar sürüş güvenliğini ve keyfini arttırır. En çok kullanılan ekipmanları şu şekilde sıralayabiliriz.

Kask: Güvenlik deyince akla ilk gelen ürünler arasında yer alır. Hem çocukların hem yetişkinlerin mutlaka kullanması gerekir. Arabalarda emniyet kemeri nasıl hayati bir parçaysa kasklar da benzer bir işlevi yerine getirir. Kasklar, düşme benzeri istenmeyen durumlar yaşandığında başınızı koruma altına almanızı sağlar ve yaşanabilecek kazalardan kaynaklanan hasarların minimuma indirilmesinde etkilidir.

Bisiklet koruma örtüsü: Aracın ömrünü uzatmak ve dayanıklılığın korumak için kullanılır. Dışarıda yağmura karşı kullanıldığı gibi içeride de tozlanmayı önler. Ayrıca güneş ışınları kaynaklı solma benzeri durumların yaşanmasının da önüne geçer. Ürünleri dış etkenlere karşı koruma altına almanıza yardımcı olan koruma örtüleri ile araçlarınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Eldiven: Ellerin darbelere karşı korunması için kullanılır. Darbeler gidonun uzun süreli tutulmasından ya da yere düşmekten kaynaklanabilir. Özellikle uzun saatler boyunca bisiklet kullanmayı düşünüyorsanız eldiven çeşitleri arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Eldivenler, sürüş deneyimini daha konforlu hale getirmesiyle öne çıkar. Ayrıca sürücülerin terleme kaynaklı kaymalarının da önüne geçer. Böylece sürüşü daha güvenli hale getirir.

Gözlük: Karşıdan yansıyan güneş ışığına ya da araba farklarına karşı takılır. Ayrıca havada uçuşan toz ya da hayvanlardan korunmayı sağlar. Güneş kaynaklı parlamaların yaşanmasının da önüne geçen ürünler, bu yönüyle birçok kişi tarafından tercih edilir.

Farlar: Direksiyonun altına ve koltuk borusuna takılıdır. Özellikle gece ya da sabah çok erken yapılan sürüşler için zorunludur. Sürüş yaptığınız yolu görmek ve karanlıkta yaşayabileceğiniz problemleri ortadan kaldırmak için far çeşitleri arasından seçim yapmanız önerilir.

Suluk: Özellikle yaz aylarında ya da yoğun efor sarf ettiren sürüşlerde bulundurulması gerekir. Uzun saatler boyunca sürüş yapacaksanız, dağda bir outdoor aktivitesine katılacaksanız ya da dışarıda uzun saatler geçirecekseniz suluk çeşitleri arasından tercihte bulunmanız önerilir. Bununla beraber bazı modellerde suluk yerleştirmek için ekstra alanlar olduğu için de satın aldığınız sulukları rahatlıkla dilediğiniz yere götürebilirsiniz.

Jant ışığı: Far ışığının yeterli olmadığı ya da daha karanlık alanlardaki sürüşlerde kullanılır. Farlar bisikletin varlığını belli ederken, jant ışıkları hareketlerini de gösterir. Böylece sürüş yaptığınızı yolu görmekle kalmaz aynı zamanda kendi hareketlerinizi de daha rahat bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz.

Kilit: Özellikle şehirlerde kullanılan modellerde bulundurulması önerilir. Bisikletlerinizi şehrin herhangi bir noktasına yerleştirdiğinizde kilit altına almanıza olanak tanır. Böylece bir yere gittikten ve döndükten sonra aracınızı yerinde bulmanız garanti olur. Eğer kilit kullanmazsanız araçlarınızı korumasız bırakmış olursunuz ve hırsızlık benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Korna: Kalabalık yerlerde ve trafikte kullanılan bisikletlerin bulundurması gerekir. Çocuk modelleri için özellikle alınmalıdır. Trafikte bisiklet kullanmayı düşünüyorsanız korna modelleri ile yanlış hareketler yapan ya da sizin önünüze kıran araçları uyarabilirsiniz.

Bisiklet taşıyıcı: Aracı mahalle dışında farklı yerlerde de kullanabilmek için arabaya yerleştirilen bir taşıyıcı yeterli olur. Bu ürünleri arabanıza doğru bir şekilde yerleştirirseniz bisiklet modellerini dilediğiniz yere yanınızda götürebilirsiniz. Böylece yer ve mekan sınırlaması olmadan istediğiniz yerde ürünleri kullanabilirsiniz.

Doğru ekipmanları satın alarak sürüş deneyiminizi iyileştirebilir, günlük hayatınıza işlevsellik katabilirsiniz. Bisiklet fiyatları ve alternatifleri sayesinde ihtiyacınız olan araca pratik bir şekilde ulaşabilir, gereksinimlerinizi pratik bir şekilde giderebilirsiniz.

Tercih Edilen Bisiklet Modeller

Zaman içinde gereksinimlere göre birçok farklı bisiklet modeli tasarlanır. Örneğin, şehir bisikletleri yerlerini yavaş yavaş hibrit modellere bırakır. Çevre konusunda farkındalık arttıkça, daha uzun mesafeli yollar için çevre dostu çözümler üzerine çalışmalar yoğunlaşır. Gün geçtikçe daha çok kişi arabalarını garajlarda bırakıp bisikletlere yönelir. Katlanır bisikletler bir alternatif olarak uzun süredir kullanılır. Toplu taşıma araçlarının yardımı ile daha uzun yerlere bisiklet eşliğinde gidilebilir. Son dönemde bu konuda geliştirilen en önemli ürün ise elektrikli bisikletler olmuştur. Her yerde kolayca şarj edilebilen portatif aküler ile çalışırlar. Daha az efor ile daha uzun yol kat etmeyi sağlar. Son dönemde elektrikli bisiklet modellerine ilgi artsa da bisiklet fiyatları sebebi ile talebin yoğunlaştığı söylenemez. Elektrikli modeller, her ne kadar yüksek fiyatlara sahip olsa da sürüş deneyimini kolaylaştırmasıyla dikkatleri üzerinde toplar.

Her dönem olduğu gibi en çok satan bisikletler ise çocuk bisikletleridir. Çocuk büyüdükçe bisiklet de büyür. Sirkülasyon yoğundur. Bu gerçeklik doğrultusunda fiyat performans iyi bir şekilde değerlendirilerek bisiklet alınmalıdır.

Her kullanım amacına uyum sağlayan birçok farklı model olduğu için ürünler arasından seçiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Kullanım amacınızı, istediğiniz renkleri ve ek özellikleri belirledikten sonra alternatifleri inceleyebilir, aradığınız araçlara kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Kendiniz ya da çocuklarınız için ideal ürünlere pratik bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Koçtaş çocukların eğlenceli ve güvenli bir sürüş keyfini yakalamalar için en iyi bisiklet markalarını müşterileri ile buluşturur. Çocukların sağlıklı ve güvenli bir sürüş deneyimi için gerekli tüm ekipmanlar bulunabilir. Farklı bisiklet modelleri ile yardımcı ürünleri Koçtaş internet sitesi ya da mağazalarında bulmak mümkündür.

Bisiklet ve Bisiklet Aksesuarları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bisiklet alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Model tercihi yaparken öncelikle sürüş yapılacak alanın coğrafi özellikleri göz önünde bulundurulur. Şehir içi ulaşım ve gezinti için şehir modelleri, arazi kullanımlarında dağ modelleri ve performans için yol modelleri tercih edilir. Seçimin kullanıcının boy, kilo gibi fiziki özellikleri ile uyumlu olması sağlanır.

Bisiklette jant ne demek?

Tekerlerin çember biçiminde bir bölümü vardır. Lastiğin takıldığı bu bölüme jant denir. Çemberin boyutlarına göre farklı şekillerde adlandırılır. Ölçüm birimi inctir. Yani 1 jant aslında 1 inç jant anlamında kullanılır. Aracın çapını bulmak için jant sayısı ile tekerlek kalınlığı çarpılır. Bisikletlerde, 24 jant ve daha küçük modeller çocuklar içindir.

Bisikletin kaç jant olduğu nasıl anlaşılır?

Bisiklet jant sayısı 12 ile 9 arasında değişir. Jant sayısını anlamak için lastiğin iç bölümüne bakılır. Jant flaşlarının iç bölümünde 16*1,60 gibi rakamlar yer alır. Burada 16 bisikletin jant sayısını gösterirken 1,60 ise lastiğin kalınlığını gösterir. Böylece rakamları inceleyerek ürünlerin kaç jant olduğunu pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Daha fazla göster
105 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: