750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Klozetler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
25 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Klozetler

Klozetler, alafranga tuvalet olarak tanımlanan tuvalet çeşitleridir. Oturak şeklinde olması ile kullanım kolaylığı sağlar. Klozetler, işlevselliği ile birlikte dekoratif özellikleri ile de tuvalet ve banyolarda kullanılır. Sifon sistemi ile birlikte kullanılan klozetler bu sistem ile kolay şekilde temizlenebilir.

Montaj Şekilleri ve Model Seçenekleriyle Klozetler

Klozetler, kullanım şekilleri ve özelliklerine göre farklı seçeneklere sahiptir. Klozet modelleri arasında duvar ve tabana monte edilen modeller bulunuyor. Tabana yani yere monte edilen sistemler diğerlerine göre daha dayanıklı olarak değerlendirilir. Yerden destek aldığı için daha fazla taşıma kapasitesine sahiptir. Asma klozet olarak adlandırılan modeller ise duvara sabitlenerek kullanılır. Bu modellerde yer ile bağlantı yoktur. Bu modeller yerin temizlenmesi aşamasında kolaylık sağlar. Klozetler gider türlerine göre de iki seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler giderin çıkış kısmının bulunduğu yere göre yerden çıkışlı ve üniversal seçeneklerdir. Yerden çıkışlı gideri bulunanlar doğrudan taban kısmına bağlantı yapılarak kullanılır. Üniversal modeller ise duvarda bulunan gidere bağlanarak kullanılır. Yeni bazı klozet modelleri kanal bulunmadan üretilir. Bu modeller temizlik kolaylığı sunacak özelliktedir. Klozetler, sifon sistemleri ile birlikte kullanılır. Bazı modellerde sifon ve rezervuar sistemleri klozetlere açıktan bağlantılı şekilde üretilir. Diğer modellerde ise duvara gizlenecek şekilde tasarlanmıştır.

Klozet seçenekleri arasında pisuvar ve hela taşı seçenekleri de bulunur. Pisuvarlar duvara monte edilerek sadece sıvı atıklar için kullanılır. Hela taşı ise alaturka tuvalet sistemlerinde yere sabitlenerek kullanılır.

Klozet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klozet çeşitleri seçiminde dekoratif tercihler belirleyici olabilir. Asma ya da ayaklı modeller arasından buna göre seçim yapılabilir. Ayrıca kullanım özelliklerine göre yere sabitlenen ayaklı modellerin daha fazla taşıma kapasitesi olduğu unutulmamalıdır.
Klozet satın alma işlemi için ihtiyacınız olabilecek bazı malzemeler bulunuyor. Sabitleme için kullanılacak vidalar veya klozet seti bunların ilk sırasında geliyor. Rezervuar sistemi için gerekli olan setler seçerek eksiksiz montaj sağlanabilir. Gömme ya da gizli rezervuar sistemine sahip olan modeller için uygun sistemler kullanılmalıdır.

Koçtaş farklı model ve türde klozetleri sizlere üstelik online alışveriş kolaylığıyla sunuyor. Klozetler ile ilgili tüm ihtiyaçlarınız için şimdi ziyaret edin ve seçiminizi sepete ekleyin.

Daha fazla göster