750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Rezervuarlar ve İç Takımları

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
21 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Rezervuarlar

Rezervuarlar arızanın hiç istenmediği, tuvaletlerin olmazsa olmazı sayılan parçalarındandır. Alacağımız rezervuarın öncelikle sağlamlığından emin olmalı, estetik duruşuna dikkat emeli, ekonomik ve kullanımı kolay olmasına önem vermelisiniz.

Rezervuar nedir?

Rezervuar basit bir ifadeyle tuvaleti kullandıktan sonra temizlik için su boşaltmada yararlanılan küçük su deposudur. Rezervuar fiyatları çeşitlerine göre farklılıklar göstermektedir.

Rezervuar Çeşitleri Nelerdir?

Tuvalet rezervuarları arasında en uygun rezervuarların asma rezervuarlar olduğunu söyleyebiliriz. Rezervuarın yanında bulunan ip veya benzeri bir mekanizma çekilmek suretiyle su deposu tuvalete boşaltılır. Tuvalet rezervuarları arasında aynı zamanda fiyat olarak da en uygun rezervuar asma rezervuarlardır.

Gömme rezervuar; su haznesi duvarın içine gizlenerek banyoları şık gösteren, kullanım açısından rahat ve su tasarrufu açısından da önemli banyo rezervuarları sistemidir. Gömme rezervuarlar her türlü tuvalet tarafından kullanılabilir, montajı kolaydır ve duvar ayarlamasına göre farklı milimetrelerde mevcuttur. Gömme rezervuarın öncelikli kullanım amacı banyonuzun daha estetik ve daha şık görünmesini sağlamaktır. Duvar içine monte olduğundan yer kaplama özelliği diğer ürünlere göre daha az olması diğer bir tercih sebebi de budur. Kurulumunun bir kere yapılması yeterlidir.  Genelde alafranga tuvaletlerde kullanılır.

Klozet rezervuarları, klozetin hemen üzerine monte edilen üzerindeki butona basılarak su deposunun boşaltıldığı hem şık hem estetik bir sistemdir. Plastik rezervuarlar ve seramik rezervuarlar tercihe göre kullanılabilir. Bakım ve tamiri diğer rezervuarlara göre daha pratiktir. Alafranga tuvaletlerde kullanılır.

Rezervuar Ayarı Nasıl Yapılır?

Zevkinize, ihtiyacınıza, ekonominize uygun rezervuarı seçtikten sonra ve ne çeşit bir rezervuar almanız gerektiğini belirledikten sonra kurulumunu kendiniz ve ya uzman bir ekipten destek alarak yapabilirsiniz. Çift kademeli su tasarruflu modeller daha tasarrufludur. Çift kademeli rezervuar basma düğmesi rezervuarın su deposunun yarısını veya tamamını boşaltır.

Rezervuar Alttan Su Kaçırıyor İse...

Rezervuar tamiri kendi imkanlarımızla kolayca yapabileceğimiz bir iştir. Rezervuar alttan su kaçırıyor olması contalarla ilgili bir durumdur. Eğer klozetler alttan su kaçırıyorsa contalar yıpranmış veya tam olarak takılmamış olabilir.

Rezervuar Contası Nasıl Takılır?

Rezervuarın altında dört adet delik bulunur. İki tanesi vida deliği iken, diğer ikisinden biri doldurma diğeri boşaltma grubu deliğidir. Vidalar da dahil deliklere takılan bütün parçalar iç taraftan conta ile beraber takılır. Aradığınız contayı Tesisat Tamir ve Bağlantı Malzemeleri arasında bulabilirsiniz.

Daha fazla göster