65+ yaş müşterilerimiz mağazalarımıza gelemediği için, 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Sadece telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

LAMBALAR

İLGİLİ KATEGORİLER

Farklı Bir Dünya, Farklı Bir Aydınlatma: Çocuk Odası Aydınlatmaları

“Çocuğum odasında zaman geçirmek istemiyor, ders çalışmıyor.” gibi serzenişlerde bulunuyorsanız hemen çocuğunuzun odasının kapısını açın ve bu alanı onun gözünden incelemeye başlayın. Belki de çocuğunuzun odası onu yansıtmıyordur ve biliyorsunuz ki çocuklar, kendilerini ait hissetmedikleri yerlerde olmaktan pek hoşlanmazlar.

Devamı...

Tasarruflu ve Şık: LED Aydınlatmayı Evinizde Nasıl Kullanabilirsiniz

Ev dekorasyonunda kullandığınız renkler, evinize yerleştirdiğiniz dekoratif ürünler, tercih ettiğiniz mobilyalar… Hepsi evinizi tamamlayan ve enerjisini oluşturan unsurlar. Peki ya size “Işıl ışıl bir evdi, gördüğümüzde içimiz açıldı.” cümlesini kurduran o evler? Evin genelinde tercih edilen renklerin bu konuda önemli bir etken olduğunu inkâr etmeyeceğiz ama ev aydınlatmasının da oldukça mühim olduğunu söylemeden de geçemeyiz! Alanları aydınlatırken tasarruf etmenize de yardımcı olan LED aydınlatma ürünleri sayesinde ferah, dikkat çekici bir eve sahip olabilirsiniz. Evde LED ışık nasıl uygulanır, şimdi size sıra sıra aktaralım!

Devamı...

Lambalar

Doğal ışık kaynaklarından uzak kaldığımız ilk anda başvurduğumuz dekorasyon elemanı lambalar oluyor. Gün, yerini geceye bırakırken önce sokaklarda; ardından karşı pencerelerimizde görünen lambalar birer birer yanmaya başlıyor. Hayatımızın hemen her alanında ihtiyaç duyduğumuz aydınlığı sağlayan lamba çeşitleri; kullanıldığı mekana ve fonksiyonuna göre sınıflandırılıyor. Örneğin çalışma masalarında kullanılan lambalar “masa lambası” olarak isimlendirilirken; yatak odalarında komidin üzerine konumlandırılan abajur modelleri “gece lambası” olarak biliniyor. Benzer şekilde genellikle salon ve oturma odalarında en az avize kadar sık tercih edilen lambader modelleri de halk arasında köşe lambası veya ayaklı lamba olarak anılıyor. 

Çalışırken Motivasyonunuzu Artıran Masa Lambası Çeşitleri
Masa lambası seçerken kullanılan lambanın ortama yaydığı ışık miktarına ve ışığın yayılma şekline dikkat etmek gerekiyor. Özellikle konsantrasyonu ve odaklanmayı artırıp; dikkat dağınıklığını minimuma indirmek için çalışma masalarında beyaz ışık veren ampul kullanımına önem vermek gerekiyor. Eğer çalışma odanız sizin için aynı zamanda bir kitap okuma mekanıysa; esas aydınlatmaya ek olarak loş ışık veren lambalar kullanmak da ortamın atmosferini yumuşatan dekorasyon önerileri arasında yer alıyor.

Çocuk Odası Lambası Nasıl Olmalı?
Çocuk odası lambası seçerken özellikle sarkıt şeklinde tavana asılan lambalar ile ilgili bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Örneğin uzun sarkıt detayların yer aldığı keskin kenarlı bir tavan lambası kullanmak; çocukların ürüne ve kendilerine zarar vermelerine neden olabiliyor.  Bu nedenle çocuk odasında daha çok yüzeye yapışan bir tavanaramatürü veya çocukların erişemeyeceği yükseklikte son bulan bir tavan lambası kullanmak  daha doğru bir çözüm oluyor.

Karanlık Fobisi Olanlara Uyku Arkadaşı: Gece Lambası Modelleri
Gece lambası olarak kullanılan abajur modelleri genellikle baş ucuna konumlandırıldığından; bu tip ürünlere sahip olduğunuzda uyku esnasında yatağınızdan kalkmadan ışık açıp kapama kontrolü elinizin altında oluyor. Genellikle sarı ışık veren ampul çeşitleri ile mekanda istenilen etkiyi yaratan abajurlar gibi yatak odalarında gece lambası olarak aplik lambalar da kullanılabiliyor.

Koçtaş’ta bulunan birbirinden kullanışlı lambalar; hayatınıza ışık saçıyor. Siz de özel olarak tasarlanmış aydınlatma elemanları ile bulunduğunuzu mekanda ihtiyacınız olan aydınlığı elde etmek için; Koçtaş’ın online alışveriş fırsatlarından yararlanarak birçok farklı lamba modeline tek tıkla sahip olabilirsiniz.