65+ yaş müşterilerimize özel 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler Temizle
Özellikler
  246   Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Merdivenler

 

Merdivenler

Merdivenler normal şartlarda uzanarak ulaşamadığınız yükseklikteki nesnelere kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan basamaklı objelerdir. Günlük hayatta perde asmak, ampul değiştirmek, temizlik yapmak gibi işler için ev tipi merdivenlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için farklı özelliklere sahip ev tipi merdiven seçeneklerinden sizin için yeterli olan bir ürünü tercih edebilirsiniz. İş yerlerinde, bahçelerde, sanayilerde ve fabrikalarda kullanılmak üzere tasarlanmış merdivenlere ihtiyaç duyuyorsanız da yine aynı kategori altında aradığınız ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.
Hayatınızı Kolaylaştıran Birbirinden Fonksiyonel Merdiven Modelleri
Merdivenler üretildiği malzemeye, basamak sayısına, kullanım şekline ve kullanım yerine göre farklı modellere ayrılır. Bu modellerden 3 basamaklı merdiven ve 4 basamaklı merdiven gibi az basamak sayısına sahip olan merdivenler genellikle ev ve ofis gibi günlük hayatınızı sürdürdüğünüz mekanlarda hayatınızı kolaylaştıran ürünler arasında yer alır. Bu modeller metal, plastik ve ahşap gibi farklı malzemelerden üretilebilir. Metal merdivenler genellikle alüminyum kullanılan dayanıklı bir taşıyıcıya sahiptir. Sağlam bir ürün satın almak istiyorsanız metal ürünlere yönelebilirsiniz. Ahşap merdiven seçenekleri sahip olduğu görsel etki sayesinde dekoratif birer nesne olarak da tercih edilebilir. Evinizde kullanabileceğiniz bir diğer model ise çatı merdiveni olup, zeminden çatı kapağına uzanan tek sıra basamaklı bir ürün çeşididir. Endüstriyel merdiven çeşitlerinden söz etmek gerekirse çok sayıda basamaktan oluşan ve farklı fonksiyona sahip ürünlerin bu başlık altında yer aldığı görülür. Örneğin sürgülü merdiven modelleri sayesinde çok basamaklı bu ürünlerde birbiri içine geçen basamaklı üniteler bulunduğu için kullanım ve taşıma kolaylığı sağlanır. İskele tipi merdivenler de yine bu kategoride yer alan ürünlerden olup istenilen yükseklikte platform üzerine çıkarak rahat hareket edebilme olanağı sağlar. Bu tip standart ürünler haricinde sandalye merdiven gibi birden fazla fonksiyonu aynı anda karşılayan tasarım ürünler de mevcuttur. Sandalye merdivenler gerekirse merdiven olarak, gerekirse belli yüksekliklerde oturma alanı olarak kullanılabilir. Bu tip ürünler kullanım sonrası kolay katlanıp saklanabilme özelliğine de sahip olduğundan evinizde gereksiz yer kaplamayarak yer tasarrufu yapmanıza da olanak sağlar.
Merdivenlere Yönelik Şık Dekorasyon Önerileri
Hırdavat ve el aletleri arasında bulunan merdivenler her ne kadar günlük hayatı kolaylaştırıcı etkiye sahip olsa da bir sandalye veya koltuk gibi sürekli ve uzun süreli kullanım gerektiren bir ürün grubu değildir. Merdivenler kullanılmak istediğinde kolay bir şekilde kurulabilmeli kullanılmadığı zamanlarda ise ev içinde gereksiz yer işgali yapmamalıdır. Bu noktada bazı dekoratif çözümlerden faydalanmak işinizi kolaylaştırabileceği gibi estetik açıdan da evinizin tasarımına büyük bir katkı sağlar. Özellikle ahşap merdivenler dekorasyon için biçilmiş kaftan niteliğindedir. İki veya üç basamaklı ahşap merdivenler, doğal malzemenin sahip olduğu doğal doku ve renk tonları sayesinde kendiliğinden ortama sıcak bir hava katar. Evinizde değerlendirebileceğinizi düşündüğünüz bir köşeye ahşap merdiveninizi yerleştirdikten sonra üstüne ekleyeceğiniz birkaç aksesuar sayesinde dekoratif açıdan olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Örneğin saksıya yerleştirilmiş çiçekler, fenerler ve mumluklar merdiveninin görselliğini oldukça zenginleştiren aksesuarlardır. Çatı merdiveni olarak tasarlanan ürünleri de evinizde dekoratif birer nesne haline dönüştürebilirsiniz. Yüksek kütüphaneleri seviyor ve kullanıyorsanız bu kütüphanelerin önüne yerleştireceğiniz çatı merdivenleri evinizde otantik bir atmosfer oluşturmanıza olanak sağlar. Tasarımın sınırları olmadığını düşündüğünüzde birbirinden güzel ve fonksiyonel merdiven modellerini kullanarak siz de kendinize özgü dekorasyon fikirleri geliştirebilirsiniz.
Birbirinde