Peşin Fiyatına  7 Taksit

Mutfak Mobilyaları

Masa ve Masa Takımları

Eviye

Mutfak Seramik ve Fayansları

Mutfak Bataryaları

Mutfak Gereçleri

Pişirme Grubu

Sofra Grubu

Mutfak Aksesuarları

Saklama ve Düzenleme

Çöp Kutuları

İlgili Blog İçerikleri

Mutfak

Ev hayatımızın en işlevsel bölümleri arasında gelen mutfaklar, bu önemine paralel olarak ev dekorasyonunda en çok titizlenilen yerler arasında gelir. Mutfak dekorasyonunda mutfak dolapları, mutfak aksesuarları, masa takımları, sandalyelere kadar her parça önem taşır. Mutfağınızı kaliteli bir yaşam alanına dönüştürmeniz için mutfak tipine ve evin stiline en uygun dekorasyonu seçmeniz faydalı olacaktır. Yemek yaparken keyifli vakit geçirmek, kısa bir kahve molası vermek ya da ailenizle mutfak masası takımı etrafında bir araya gelmek için, mutfağınıza gereken özeni gösterebilir ve onu yeni parçalarla daha keyifli bir alana dönüştürebilirsiniz.

Hem Göz Alıcı Hem de Fonksiyonel Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfak dekorasyonuna başlarken öncelikle göz önünde bulundurulması gereken nokta mutfak dolapları alanın ölçüsüdür. Her mutfağa uygun hazır mutfak dolapları size bu konuda her türlü olanağı tanır ancak seçeceğiniz mutfak mobilyası konusunda titiz davranmalısınız. Eğer geniş bir mutfağa sahipseniz mobilya seçiminizde daha rahat davranabilirsiniz. Ancak dar bir mutfak alanına sahipseniz katlanır sandalyeler, duvara monte mutfak masaları pratik çözümler sunabilir. Küçük mutfaklarda mutfak dolabı açık renk ve lame seçildiğinde alanı daha ferah gösterebilir. Mutfağınıza gereken özeni görsel manada gösterdiğinizi kanıtlayan bir diğer unsur da kullandığınız mutfak aksesuarlarıdır. Modern mutfak masaları arasından seçtiğiniz masanızın üzerindeki taze meyvelerle üslenmiş şık bir kâse harika durabilir. Ya da minimalist karolar ile kaplanmış duvarlarınızı küçük ve tek renk bir saatle tamamlayabilirsiniz. Mutfak masası takımı seçiminize mutfak sandalyeleri dahil değilse silinmesi zor olacak sandalyeleri tercih etmemenizi öneririz. Bu noktada renkli mutfak sandalyeleri hoş ve modern bir tercih olabilir. Mutfak sandalyeleri fiyatları için bütçenize uygun bir aralık belirlediğinizde Koçtaş’ın her bütçeye uygun mutfak sandalyeleri arasında tercih yapmanızı hayli kolaylaştıracaktır.

Mutfak Mobilyaları Seçimi İçin Pratik İpuçları

Bazı mutfaklar evin yapısından ötürü küçük olabiliyor. Bu da mutfağın en çok kullanılan alanı olan mutfak tezgahları konusunda çok işlevsel bir tercih yapmayı gerektiriyor. Pratik bir başka fikir olan, ankastre mutfak setleri küçük metrekareli mutfaklar için göz ardı edilmeyecek bir tercih. Çöp kovalarının da oluşturduğu hijyenden uzak görüntüyü tezgah altı çöp kovası ile ortadan kaldırabilirsiniz. Böylelikle hem elinizin altında olur, hem de gözünüzün önünde durmaz! Diğer bir pratik mutfak fikri ise raf altı sepeti. Özellikle mutfakta yeterli sayıda rafınız yoksa bu sepetler yeni bir alan oluşturmanız için ideal bir fikir olabilir. Hem görüntü olarak estetik hem de ihtiyaca yönelik bir ürün. Mutfağınız için sizi yormayacak bir diğer alternatif ise açık renkli olmayan halılardır. Mutfak evin en kolay kirlenen bölümlerinden biri olduğu için ve açık renkli halı ise kiri çabuk belli edeceğinden mutfakta pek de kullanışlı olmayabilir. Alacağınız mutfak halılarını makinaya atılabilen türden seçmeye özen gösterin. Ayrıca sebzelerinizi muhafaza edebileceğiniz sebzelikler ya da çok amaçlı mutfak dolapları, mutfağınızda hem şık duracak hem de sebzeleriniz ve meyveleriniz için özel depolama alanı sağlayacaktır. Mutfağınıza bu gibi pratik ürünler ekleyebilir ve kolaylığın tadını çıkarabilirsiniz. 

Mutfaklarınızı Güzelleştirecek Mutfak Mobilyaları Nereden Alınır? 

Mutfak mobilyasının kiri ve pası çok fazla tutmaması ve çabuk mikrop üretmemesi gerekli. Bu da malzemenin kalitesi ile yakından alakalıdır. Mutfak mobilyası seçeneklerini özenle seçmek ve uzun süre kullanmak istiyorsanız eğer, Koçtaş'ıın online alışveriş sitesinde bulunan ürün yelpazesi bu konuda size tatmin edici seçenekler sunacaktır. Mutfak dekorasyonunuza dair aradığınız ne varsa Koçtaş'ta uygun fiyat ve yüksek kalite seçenekleri ile tek tıkla sepetinize atabilirsiniz.

Daha fazla göster