750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Eviyeler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
42 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Eviyeler

Mutfaklarda, banyolarda, tuvaletlerde, kısacası evimizde suyla temas ettiğimiz her yerde mutlaka bir eviye vardır. Son derece önemli işleve sahip eviyeleri seçerken titizlikle araştırma yapmalı, kolay kırılan, lekelenmeye müsait, temizliği zor ve kullanışsız eviye modellerinden uzak durmasınız.

İster Şık, İster Sade: Evler Eviyesiz Olmaz

Eviye taştan ya da madenden yapılan, mutfağın musluğunun altına konulan bulaşık teknesine verilen isimdir. Eviyenin kullanılmadığı hiçbir mutfak yoktur diyebiliriz. Bunun yanı sıra banyolarda ve tuvaletlerde de kullanılır. Maddi imkân ve kişisel zevklere göre tercih edilecek eviye modelleri de değişiklik gösterir. Eviye, tezgâh temizliğinde suyun belli bir alana gidişini yönlendirmekle birlikte, mutfaktaki araç gereçlerinin kirlenmesi halinde tek bir alanda toplanmasını sağlamaktadır. Mutfak eviyeleri, mutfak tezgâhlarına farklı modellerde ve farklı iç malzeme yapısıyla dekore edilir.

Tasarım ve Malzemesine Göre Eviye Çeşitleri Nelerdir?

Mutfak modellerinin çeşitlilik kazanmasıyla birlikte eviye çeşitleri de artış göstermiştir. Farklı malzemeleri içerisinde barındıran eviyeler farklı tasarımlarla mutfakla uyumlu bir hal alır. Farklı tasarımıyla dikkat çeken köşe eviyeleri bunlardan biridir. Banyo eviyeleri, banyoda tercih edebileceğiniz su gidiş alanıdır. Eviyeleri granit eviyeler ve çelik eviyeler olmak üzere iki malzemeye ayırmak mümkün.

Eviyenizi Monte Etmenin Püf Noktaları

Bazı eviye modelleri tezgâhta açılmış olan boşluğa alt taraftan monte edilebilir. Kimi eviye modelleri ankastre şeklinde olmaktadır, yani tezgâha üst taraftan yerleştirilebilir. Eviyelerin temizliği düzenli aralıklarla yapılmalı, temizlik için zehirli maddeler içermeyen ve eviye kaplamasına zarar vermeyecek ürünler seçilmelidir. 
Eviye aksesuarları ise, eviye takıldıktan sonra yerleştirilerek bulunduğu alana şık bir görüntü katacaktır.

Gözünüzde Büyümesin: Eviye Nasıl Temizlenir?

Eviye temizlemek için öncelikle doğru temizlik malzemelerinden ve yumuşak bir bezden yararlanmalısınız. Eviye çeşitleri, farklı temizlik malzemelerine ihtiyacı da birlikte getirir. Özellikle çelik eviyeler asla çizici ve delici malzemelerle temizlenmemelidir. Bu noktada çelik eviyeler nasıl parlatılır? sorusuna verilecek en doğal yanıt limon, limon tuzu ve tuz olacaktır. Bu maddeler hem doğal hem de zararsızdır. Eviyelerin temizliği zarar görmemeleri açısından oldukça doğru bir şekilde yapılmalıdır. Peki, eviye lekeleri nasıl çıkarEvye lekelerini çıkarmak için eviye modeline uygun bir temizlik malzemesiyle yumuşak dokulu bir beze ihtiyacınız olabilir. Kolay temizlenebilen bir yapıdaysa yalnızca su kullanarak da bu temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

İster mutfak, ister banyonuz için olsun tüm eviye ihtiyaçlarınızın için Koçtaş’ın Online alışveriş sitesini ziyaret etmeniz yeterli. Seçiminizi yaptıktan sonra ürünü sepetinize eklemeyi unutmayın!

Daha fazla göster