750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Mutfak Seramikleri

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
40 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Mutfak Seramikleri

Mutfak seramikleri, sayısız renk ve desen seçenekleri ile mutfak dekorasyonunun en önemli elemanları arasında yer alıyor. Sadece mutfak ile sınırlı kalmayarak evinizin antre, koridor gibi farklı alanlarında da kullanabileceğiniz mutfak seramikleri, suya dayanıklı yapısı sayesinde sizlere uzun süreli kullanım imkanı sunuyor.

Birbirinden Kullanışlı Mutfak Seramik Modelleri

Mutfak seramikleri, belli geometrik formlara sahip seramik taşlardan oluşabileceği gibi farklı malzemelerin bir arada kullanıldığı fayans modelleri de bu kategoride yer alan ürün seçenekleri arasında bulunuyor. Özellikle kare ve dikdörtgen şeklinde kesilen farklı renklerdeki seramik taşların bir araya getirilmesi ile oluşturulan plakalarda yer alan taşların renklerine bağlı olarak bir çok model karşımıza çıkıyor. Bazı ürünlerde cam mozaiklerin kullanıldığı görülürken, bu modeller arasından kullanıcı dilediği ürünü seçerek mutfak duvarlarında istediği dokuyu elde etme imkanına sahip oluyor. Doğal taş, tuğla gibi çeşitli görünümlere sahip mutfak seramikleri de bu kategori altında satışa sunulan alternatif ürünler arasında yer alıyor. Ayrıca özellikle son yılların dekorasyon trendlerinden biri olan çini desenlere sahip mutfak seramikleri de kullanıcılar tarafından yoğun bir talep görünüyor. Hem zemin döşemelerinde hem de duvar seramiklerinde sevilerek kullanılan çini desenli ürünler, diğer mutfak seramikleri gibi mutfak harici mekanlarda da oldukça sık tercih ediliyor. Antre ve koridorlar gibi geçiş alanlarında bu tip ürünlerin kullanımı konutların haricinde iş yeri, cafe, restaurant ve otel gibi farklı mekanlarda da sık sık karşımıza çıkıyor.

 

Farklı Tasarımlara Sahip Mutfak Seramiklerine İlişkin Dekorasyon Önerileri

Zemin döşemelerinden mutfak tezgahlarına dolap kapaklarından beyaz eşyaya farklı görsel özelliklere sahip bir çok nesnenin yer aldığı mutfak için seramik, mekana özgü en önemli dekorasyon nesnelerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Mutfak seramikleri, genellikle küçük boyutlara sahip farklı renk ve desenlerdeki fayansların birbiriyle kombinlenmesi ile oluşturuluyor. Bu sayede çeşitlenen mutfak fayans modelleri hemen hemen her mutfakta tezgah ile üst dolaplar arasındaki duvarlara monte edilerek kullanılıyor. Klasik kullanımın dışına çıkarak mutfağınızda fark yaratmak istiyorsanız beğendiğiniz mutfak fayans modelleri arasından dilediğinizi seçerek dar bir duvarda boydan boya uygulama yapabilirsiniz. Alternatif olarak aynı mekanda birbirini tamamlayıcı veya birbiri ile kontrast oluşturan farklı mutfak seramik modelleri kullanmayı da düşünebilirsiniz. Eğer mutfağınızda niş gibi girintili çıkıntılı yüzeyler mevcut ise, bu yüzeylerde de mutfak seramikleri kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 

Mutfak Seramiklerinin Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak dekorasyonunda oldukça önemli bir role sahip olan mutfak fayansları montajında belli başlı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Uygulamaya yapılacak yüzeyin temizlenmesi ve boyutlarının belirlenmesi yapılacak işlemler arasında ilk sırada yerini alıyor. Toplam yüzey uzunluğuna ve yüksekliğine bağlı olarak estetik bir görünüm sağlayacak boyutta plaka seçimlerinin yapılması bu anlamda büyük bir önem taşıyor. 30x30, 30x60, 23x23 cm gibi farklı boyutlardaki plakalar halinde karşımıza çıkan mutfak seramikleri arasından seçim yaparken mevcut yüzeyinizin boyutlarına uygun ürün seçimi yapmanızda fayda var. Plakaların yan yana dizilmesi sırasında ise derz boşluklarının oluşturduğu çizgilerin doğrusal bir şekilde birbirini takip etmesi gerekiyor. Bunun için uygulama yapılacak yüzeye harç sürüldükten sonra plakaların yerleştirilmesi aşamasında su terazisi gibi hata payını azaltan araç ve gereçlerin kullanılması öneriliyor.
Birçok mekanda kullanıma uygun olarak tasarlanan mutfak seramikleri ile siz de çeşitli iç mekanlarınızda fark yaratabilirsiniz. Uygulama yapacağınız yüzeye uygun çok sayıda renk ve desen seçeneğine sahip seramik seçenekleri arasından dilediğiniz ürünü seçerek, Koçtaş'ta beğendiğiniz ürünü tek bir tıkla sipariş verebilirsiniz.

 

Daha fazla göster