150 TL Üzeri Kargo Bedava

Lastik Ekipmanları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Araçların Bakımını Kolaylaştıran Lastik Ekipmanları

Lastik ekipmanları araçların bakımını kolaylaştıran önemli malzemeler içerir. Seçenekleri incelediğinizde tekerleklerinizin montajını yapmanıza ya da onları ihtiyaç durumunda sökmenize yardımcı olacak ürünler olduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber bakım ve onarım işlemlerinde de değerlendirebileceğiniz lastik ekipmanları, araçlarınızın ihtiyaçlarını pratik bir şekilde karşılamanıza yardımcı olur. Tekerlekler üzerinde işlem yapmayı kolay ve pratik hale getiren lastik ekipmanları, her araçta bulunması gereken önemli ürünler arasında yer alır. Bununla beraber lastik ekipmanları, otomotiv servislerinde ya da tamirhanelerde de sıklıkla tercih edilir.

Araçların bakımının doğru ve düzgün bir şekilde yapılmasına olanak tanıyan lastik ekipmanları, her araç sahibinin edinmesi gereken bazı malzemeler içerir. Örneğin, yama yapmak için kullanabileceğiniz ürünler özellikle beklenmedik bir anda araçlarınızın tekerleklerinde bir sorun olduğunda onlara müdahale etmenizi kolaylaştırır. Farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde özel olarak üretilen ekipmanlar, kullanıcılarının araçlarının bakımını ve onarımı daha kolay bir şekilde yapmasına olanak tanır.

Özellikle yazlık ve kışlık tekerlekler kullanıyorsanız ürünler işlemlerinizi daha pratik bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olur. Genellikle 1 Aralık tarihi geldiğinde sürücüler kışlık tekerleklere geçiş yapmayı düşünebilir ve lastik ekipmanları, bu geçiş işlemini daha pratik bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Benzer şekilde 1 Nisan tarihi geldiğinde yazlık tekerleklere geçmeyi düşünebilirsiniz. Lastik ekipmanları ise araçlarınızın tekerleklerini daha rahat bir şekilde değiştirmenize olanak tanır. Eğer dört mevsim tekerleklerden kullanıyorsanız da ürünlerin fonksiyonelliğinden yararlanabilirsiniz.

Lastik ekipmanları, araçlarınızın tekerleklerinde herhangi bir problem olduğunda onlara hızlı bir şekilde müdahale etmenizi ve problemlerin neden olabileceği büyük sorunları engellemenizi mümkün kılar. Lastik ekipmanları fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek araçlarınızın bakımını ve onarımını kolay bir şekilde yapabileceğiniz ürünlere ulaşabilir, gereksinimlerinizi kısa süre içinde karşılayabilirsiniz.

Lastik ekipmanları her araç sahibinin bir problem yaşadığı durumlarda hızlı bir şekilde müdahale etmesini sağlar. Bundan dolayı ürünlerin her arabanın bagajında yaşanabilecek problemlere karşı bir önlem olarak bulundurulması önerilir. Tekerlekler, araçların önemli bir parçasını oluşturur ve bir sorun yaşandığında hızlı bir şekilde müdahale etmeniz gerekir.

Araçlar, tekerlekler aracılığıyla yol ile bağlantı kurduğu için tekerleklerde yaşanan sorunlar araçların genel performansını da doğrudan etkiler. Örneğin, tekerleğin içine çivi girdiyse ve orada bir delik oluşturduysa bu deliği bir süreliğine ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak şekilde üretilen malzemeler arasından seçim yapabilirsiniz. Delikleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanan lastik ekipmanları, genel olarak araçlarınızdaki deliklere hava sıkmanızı ve içerisinde bulunan özel sıvı sayesinde deliği kapatmanızı mümkün hale getirir. Böylece aracınızdaki delik tekerleğinizi söndürmeden rahat bir biçimde aracınızı kullanabilir, herhangi bir sorun yaşamadan yola devam edebilirsiniz.

Bununla beraber her ihtimale karşın böyle bir durum yaşadıktan ve önleminizi aldıktan sonra tekerleğin durumunu profesyonellere de göstermeniz önerilir. Tekerleklerin tamir edilmesini mümkün hale getirmesinin yanı sıra lastik ekipmanları aynı zamanda montaj ve sökme işlemlerini de daha rahat bir şekilde yapmanıza yardımcı olur.

Temel olarak tekerlekleri janttan sökmenizi ve sonrasında farklı tekerleklerle değiştirmenizi mümkün hale getirir. Sökme anahtarları ya da aparatları, bu işlemleri kolaylıkla gerçekleştirmenize olanak tanır. Lastik malzemeleri fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercihte bulunabilir ve araçlarınızın bakımını kolaylıkla yapmaya başlayabilirsiniz. Acil durumlarda önlem almak için de değerlendirebileceğiniz ürünler sayesinde problemleri yaşanmadan ortadan kaldırabilir ve araçlarınızın güvenliğini artırabilirsiniz. Uygun lastik ekipmanları fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız nitelikleri sunan ürünlere erişebilir, istediğiniz bakım ve onarım çalışmalarını pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sunduğu Avantajlarla Lastik Ekipmanları

Lastik ekipmanları içerdiği ürünler sayesinde sürücülerin birçok farklı ihtiyacını karşılamasına yardımcı olur. Ürünlerin sunduğu avantajlar ve bir problem yaşandığında hızlı bir biçimde müdahale edilmesini mümkün hale getirir. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek ürünlerin avantajlarına dair fikir edinebilir, araçlarınızın bakımını daha kolay bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz;

 • Lastik ekipmanları ilk olarak isminden de anlaşılabileceği gibi bazı işlemleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacak ürünlerden oluşur. Bakım, onarım, montaj ve sökme gibi işlemlerin daha pratik bir şekilde yapılmasına imkan tanıyan lastik ekipmanları, sürücülerin araçlarında istediği değişiklikleri kolaylıkla yapmasına yardımcı olur. Bununla beraber zorlu gibi görünen işlemlerin daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan lastik ekipmanları, kullanıcılarının aradığı pratikliğe erişmesine olanak tanır.
 • Lastik ekipmanları, kullanıcılarının güvenli bir şekilde araçları üzerinde işlem yapmasına olanak tanır. Normal şartlarda herhangi bir yardımcı eleman kullanmadan tekerlekler üzerinde işlem yapmak tehlikeli olabilir ve istediğiniz performansı elde etmekte zorlanabilirsiniz. Bununla beraber lastik ekipmanları, montaj işleminden bakıma kadar çeşitli aşamaları kolay bir şekilde gerçekleştirmenize imkan tanır. Böylece hem işlemleri güvenli bir şekilde yapabilir hem de araçlarınızın daha güvenli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Tekerlekler araçların zemin ile olan bağlantısını sağlayan bölümler olduğu için araçların güvenliği söz konusu olduğunda önemli bir yere sahiptir. Nasıl kaliteli tekerlekler araçların performansını doğrudan etkiliyorsa ekipmanlar aracılığıyla yapabileceğiniz bakım işlemleri de istediğiniz performansı elde etmenizi kolaylaştırır.
 • Lastik ekipmanları bakım işlemlerini daha düzenli bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. Normalde ekipmanlara sahip olmadığınızda bakım işlemi için araçlarınızı otomotiv tamirat alanlarına götürmeniz gerekir. Servise götürmeye üşenen kişilerin ise tekerlekleri sıklıkla bakım işleminden geçmez. Bununla beraber ekipmanlar sayesinde araçlarınızın tekerleklerinin bakımını kendi başınıza yapabilir ve düzenli bir şekilde bakım işlemini gerçekleştirerek tekerleklerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.
 • Lastik ekipmanları genel olarak tekerlekleri daha hızlı ve verimli bir şekilde monte etmenizi sağlar. Montaj işleminin yanı sıra bakım ve onarım işlemlerinin de daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini mümkün hale getirir. Tekerleklerin bütün ihtiyaçlarını pratik bir biçimde gidermenize yardımcı olan lastik ekipmanları, bu yönüyle sürücülerin istediği performansı elde etmesini kolaylaştırır. Araçların bakımını kolay, pratik ve daha kısa süre içinde yapmak istiyorsanız ürünlerin sunduğu özelliklerden yararlanabilirsiniz.
 • Tekerleklerin sökülmesi sadece kışlık ve yazlık tekerleklere geçiş sırasında yapılan bir işlem değildir. Tekerleklerinizde ya da aracınızda çeşitli problemler olduğunda da onları çıkarmanız gerekebilir. Lastik ekipmanları, farklı durumlarda araçlarınızın performansını iyileştirmenize yardımcı olmak için tekerleklerinizi daha rahat bir şekilde yerinden çıkarmanızı ve sonrasında tekrardan yerine takarak işlemi kısa süre içinde tamamlamanızı mümkün hale getirir.
 • Ürünlerin bazıları tekerleklerin hava basıncının rahat bir şekilde kontrol edilmesini ve sonrasında eğer basıncı düşükse hava basılmasını sağlar. Kontrol ve hava basma işleminin tek bir ekipmanla gerçekleştirilmesi, süreci kolaylaştırırken aynı zamanda işlemlerin daha kısa süre içinde tamamlanmasını mümkün hale getirir. Oto lastik ekipmanları aracılığıyla yapmanız gereken işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilir ve araçlarınızın daha sağlam hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Oto lastik malzemeleri tekerlekler üzerinde farklı işlemleri gerçekleştirmenizi mümkün hale getirir ve bu işlemleri yaparken zamandan tasarruf etmenizi sağlar. İşlemlerin daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için özel olarak üretilen ekipmanlar, araç sahiplerinin istediği performansı pratik bir şekilde elde etmesini mümkün hale getirir. Araçlarınız üzerinde işlem yapmanızı kolaylaştıracak lastik ekipmanları sayesinde ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilir ve araçlarınızın bakımını, onarımını ya da diğer ihtiyaçlarınızı kendi başınıza üstlenebilirsiniz.
 • Lastik ekipmanları aynı zamanda araba tamiriyle ilgilenen kişilerin de günlük hayatını kolaylaştırır. Gelen araçların bakım ve onarımını daha rahat bir şekilde yapmanıza yardımcı olan lastik ekipmanları, iş yerinizde daha verimli bir ortam elde etmenizi de mümkün hale getirir. Ürünler sayesinde normal şartlarda çok uzun saatler harcayacağınız bir işlemi daha kısa süre içinde tamamlayabilir ve pratik bir biçimde işlemleri bitirebilirsiniz. Otomotiv tamiri ve bakımıyla ilgilenen işletmelerin de ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı olan lastik ekipmanları, fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar.

Lastik malzemeleri fiyatları ve seçenekleri içerisinden aradığınız özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir ve araçlarınızın bakımını kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra seçenekler içerisinden sizin için uygun olanı bulabilir, bütçe zorlamayan lastik malzemeleri fiyatları sayesinde ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz.

Farklı Özelliklere Sahip Lastik Ekipmanları

Oto lastik ekipmanları farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde özel olarak çeşitlendirilir. Tekerleklerinize farklı işlemler yapmanıza yardımcı olan lastik ekipmanları, günlük hayatınıza pratiklik kazandırır. Lastik ekipmanları içerisinde hangi ürünlerin bulunduğu ve bu ürünlerin hangi işlemleri yerine getirmenizi kolaylaştıracağı hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, ürünlerden hangisine ihtiyaç duyabileceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz;

 • Lastik ekipmanları incelendiğinde ürünlerin genel olarak montaj, sökme, bakım ve onarım işlemleri için farklı parçalar içerecek şekilde kendi içinde ayrıldığını görebilirsiniz. Böylece yapmak istediğiniz işlemi göz önünde bulundurarak alternatifler içerisinden sizin için uygun olanı bulabilir ve araçlarınızın gereksinimlerini pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Bununla beraber bazı durumlarda ürünleri önlem amaçlı yanınızda taşıyabilir, tekerlekleriniz söndüğü ya da patladığı durumlarda ürünlerin işlevselliğinden yararlanabilirsiniz.
 • Kriko çeşitleri genellikle ağır eşyaları ve yükleri kaldırmayı kolaylaştıran ürünlerden oluşur ve lastik ekipmanları söz konusu olduğunda kullanıcılarının günlük hayatına işlevsellik katar. Seçenekleri incelediğinizde ürünlerin genel olarak hidrolik, mekanik ve pnömatik olmak üzere kendi içinde üç farklı tipte üretilir. Hidrolik olanlar genel olarak içerisinde bulunan sıvı sayesinde çok fazla çaba sarf etmeden arabaları kaldırmanızı ve altındaki tekerlekleri daha kolay bir şekilde sökmenizi sağlar.
 • Mekanik olanlar ise daha fazla güce ihtiyaç duymasına rağmen araçları rahatlıkla kaldırmanızı mümkün hale getirir. Pnömatik olanlar, hidrolik olanlardan farklı olarak içerisinde özel sıvı yerine basınçlı hava kullanır. Böylece araçların rahat bir şekilde zorlanılmadan kaldırılmasını ve alt bölümlerinde işlem yapılmasını mümkün hale getirir.
 • Hava kompresörü çeşitleri de lastik ekipmanları içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Ürünler, araçların tekerleklerinde ne kadar hava bulunduğunu kolay bir şekilde tespit etmenizi mümkün hale getirir. Her arabanın tekerleğinde bulunması gereken hava basıncı farklıdır ve onun altına inildiğinde çeşitli problemler ortaya çıkabilir. Bununla beraber ürünler, araçların ideal hava basıncıyla kullanılmasını mümkün kılar. Eğer ölçülen hava olması gerekenden azsa ürünler sayesinde tekerleklerinize hava basabilir ve araçlarınızın performansını iyileştirebilirsiniz. Ürünler mekanik ve elektrikli olmak üzere iki farklı türe ayrılır. Elektrikli olanlar araçların çakmak girişinden elde edilen güç aracılığıyla çalıştırılır. Mekanik olanlar ise motorun hareket enerjisi aracılığıyla kullanılabilir.
 • Bijon anahtarı da lastik ekipmanları söz konusu olduğunda öne çıkan ürünler arasında bulunur. Genel olarak araçların tekerleklerindeki somunların sıkılması ve gevşetilmesi amacıyla kullanılır. Genellikle altıgen şeklinde olsa da seçenekleri incelediğinizde farklı boyut ve şekillere sahip olan ürünler de olduğunu görebilirsiniz. Anahtarlar, araçlarınızın tekerleklerini değiştirirken somunları kolaylıkla gevşetmenize imkan tanır. Ardından tekerlekleri geri takmak istediğinizde somunları sıkmanızı kolaylaştırır. Bununla beraber somunları iyi bir şekilde sıktığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde aracı kullanırken tekerlek yerinden çıkabilir ve çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Ayrıca ürünler, zorunlu olarak da her arabada olması gereken ekipmanlar arasında bulunur.
 • Sibop ve sibop kapağı çeşitleri de lastik ekipmanları içerisinde önemli bir yere sahiptir. Genel olarak metal ve plastik olmak üzere iki farklı malzemeden üretilir. Metal, dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olduğu için çoğunlukla arabalarda kullanılır. Plastik olanlar ise motosiklet ya da bisiklet gibi araçlarda sıklıkla tercih edilir. Lastik ekipmanları, genel olarak tekerleklerin basıncını kontrol eden önemli bir parçadır. Tekerleklerin içinde bulunan hava basıncının dışarı çıkmasının önüne geçer ve kapak kısmı ise parçayı dış ortamın şartlarına, toza ve kire karşı daha korunaklı hale getirir.
 • Buji ateşleme bobini de araçların önemli bir parçasıdır. Primer ve sekonder sargı olmak üzere iki farklı kısımdan oluşur. Primer sargı genel olarak araçların aküsünden gelen elektrik enersini alır ve sekonder sargıya iletir. Sekonder sargı ise gelen 12 voltluk elektrik enerjisini yüksek volta çevirir. Buji ateşleme bobini temel olarak araçların motorunun çalışmasını mümkün hale getirir. Bujiler ateşlendiğinde silindirlerin içerisinde bulunan hava ve yakıt karışımı tutuşarak aracın motorunun çalışmasına yardımcı olur.
 • Aks körüğü değiştirme aparatı çeşitleri de seçenekler arasında görebileceğiniz lastik ekipmanları arasında bulunur. Aks körüğü genel olarak araçlarınızın akslarını dış etkenlere karşı daha korunaklı hale getirir. Bununla beraber körük yırtıldığında içerisine kir, toz ve su girebilir ve araçlarınızda çeşitli problemler ortaya çıkabilir. Körük sıkma, kesme ve yerleştirme aparatları bu parça bozulduğunda onu rahatlıkla değiştirmenize yardımcı olur. Eski aks körüğü kesildikten sonra yerine yenisini yerleştirmenizi mümkün hale getirir.
 • Havalı körük çeşitleri de araçların önemli bir parçasını oluşturur. Süspansiyon sistemlerinde şok emici görevi görür ve farklı yol şartlarında aracınızın hasar görmesinin önüne geçer.
 • Lastik tamir kiti çeşitlerini incelediğinizde ürünler arasında yama yapmanıza yardımcı olan lastik ekipmanları da olduğunu görebilirsiniz. Lastik yama yapıştırıcı çeşitlerini incelediğinizde malzemelerin soğuk ve sıcak olmak üzere iki farklı türe ayrıldığını görebilirsiniz. Sıcak olanlar genellikle daha uzun ömürlüyken soğuk olanların kullanımı kolaydır. Lastik yama malzemeleri aynı zamanda poliüretan, epoksi ya da silikon gibi farklı materyallerden de üretilebilir. Tekerlek üzerinde bulunan delik zımparalanarak temizlendikten sonra ürünleri üzerine uygulayarak deliği kapatabilir ve araçlarınızın daha güvenli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bununla beraber ürünleri dikkatli bir şekilde ve kullanım talimatlarında anlatıldığı gibi kullandığınızdan emin olmalısınız.

Lastik malzemeleri sahip olduğu geniş ürün yelpazesi sayesinde kullanıcılarının aradığı her türlü malzemeye ulaşmasını mümkün hale getirir. Koçtaş’taki lastik değiştirme malzemeleri ve diğer ekipmanlar içerisinden aradığınız ürünlere ulaşabilir, araçlarınızın ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz ürünlere kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Lastik ekipmanları fiyatları ve seçenekleri içerisinden aradığınız nitelikleri sunan ürünlere ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz. Uygun lastik malzemeleri fiyatları sayesinde araçlarınızın bakımını ve tamirini kolaylıkla gerçekleştirebilir, tekerleklerde yaşanabilecek problemleri kısa süre içinde önleyebilirsiniz.

Lastik Ekipmanları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Lastik Ekipmanları Nelerdir?

Lastik ekipmanlarını incelediğinizde araçlarınızın tekerleklerini değiştirmenize yardımcı olacak ürünlerden tekerleklerin araçlarınızda sabit kalmasını kolaylaştıracak ekipmanlara kadar birçok seçenek olduğunu görebilirsiniz. Yama yapıştırıcı ya da aks körüğü değiştirme aparatı gibi ürünler arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.

Lastik Ekipmanları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ürünler arasından seçim yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca satın alacağınız ürünlerin aracınızda bulunan tekerlekler ile de uyumlu olması önemlidir.

Lastik Ekipmanları Ne Kadar?

Lastik ekipmanları fiyatları ürünün türüne ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Böylece seçenekler içerisinden aradığınız nitelikleri sunan ekipmanlara kolaylıkla ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde karşılayabilirsiniz.

Daha fazla göster
279 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: