200 TL Üzeri Kargo Bedava

Temiz Su Boru Aksesuarları

Filtreler
Özellikler
-

Temiz Su Boru Aksesuarları

Temiz su boru aksesuarları boruların bağlantısında kullanılan yardımcı elemanları kapsar. Su kalitesini etkilemeyen, korozyona karşı dayanıklı malzemelerden yapılan temiz su borularının tüm aksesuarları da aynı özelliğe sahip şekilde üretilir. Binaların içinde sıcak ve soğuk su tesisatlarında kullanılan boruların döşenmesi ve düzenlenmesi işinde temel yardımcı araçlardır.
Temiz su boru aksesuarları sahip oldukları özellik ve niteliklere göre çok fazla seçeneğe sahiptir.  Temiz su borusu tesisatlarının bağlantısından kullanılan ve fitting olarak adlandırılan yardımcı elemanlar temel malzemeler arasındadır. Fitting bağlantı elemanları dirsek, t- bağlantı, manşon, nipel, redüksiyon, kör tapa, konik rakor gibi farklı türlere sahiptir. Vana çeşitleri ve musluk elemanları da temiz su boru aksesuarlarının en temel yardımcı elemanları arasında yer alır. Vana ve musluklar tesisatlardan istenilen miktarda akışkan almak ve akışı kesmek için kullanılır. Musluklar ara bağlantı, rakorlu ve düz olmak üzere üç farklı çeşide sahiptir. Öte yandan, sıvının tahliyesini sağlayan boşaltma musluğu da benzer görevleri üstlenen yardımcı elemanlar arasındadır. Vanalar ise tesisatlarda suyu açıp kapatma işlevi görür. Daha çok tesisat girişlerinde su akışını kontrol etmek amaçlı kullanılır. Su akışının münferit kontrolü için de vana tercih edilebilir. Pratik mekanizmalara sahip olmaları nedeniyle küresel vanalar tercih edilmektedir. Küresel vanaların rakorlu küresel vana, hortum uçlu küresel boşaltma vana, gaz vanası gibi çeşitleri bulunmaktadır. Açıktan döşenen temiz su borularının duvara ve zemine monte edilmelerinde boru kelepçesi kullanılır. Boru kelepçeleri kullanım amaçlarına göre tekli, çiftli ve yuvarlak çeşitleri bulunur. 

Temiz Su Boru Aksesuarları Ve Kullanım Alanları...

Temiz su boru aksesuarları iç ve dış mekanların tamamındaki tesisatlarda kullanılan yardımcı elemanlardır. Farklı tür ve çeşitleri bulunur   temiz su hortumu çamaşır ve bulaşık makinelerinin şebeke suyuna bağlantıları amacıyla tercih edilen standart musluklarla uyumlu sistemlerdir.  Plastik su borusu kireç ve kışır tutmaması, korozyona dayanıklı olması nedeniyle iç mekanların pek çoğunda tercih edilmektedir. Paslanmaz oluşları ve dayanıklılıkları nedeniyle temiz su tesisatlarının bağlantılarında tercih edilen nikelajlı boru fittingleri sıklıkla kullanılmaktadır.  Su bağlantı flexi ara montaj elemanları arasında yer alır. Sıhhi tesisat sistemlerinde kullanılan flexi parçalar yüksek su basıncına dayanıklı şekilde üretilmiştir. Körüklü kada klozet, lavabo, küvet gibi malzemelerin sıhhi tesisatında kullanılan araç parçalardır. Öte yandan, wc matik ve baca kapağı gibi farklı türleri de temiz su boru aksesuarlarına ait  kategorinin altında inceleyebilirsiniz.
Temiz su boru aksesuarları şimdi  Koçtaş'ta! Fiyat avantajlarıyla şimdi keşfedin...

Daha fazla göster
5 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: