Güzel İndirimler Devam Ediyor

SANDALYELER

Merhaba Yeni Hayat: Öğrenci Evinde ve Yurdunda Dekorasyon Nasıl Yapılır, İhtiyaç Olan Ürünler Nelerdir?

Belki aylar, hatta yıllarca yaptığınız çalışmaların meyvesini bu sene alıp bir üniversiteye yerleştiniz; belki de üniversitede ilk seneniz değil ve yeni dönem için hazırlanıyorsunuz. Eğer şehir dışında bir üniversitede okuyorsanız ya da okuyacaksanız haliyle bir yaşam alanına ihtiyacınız var. Bu aşamanın sizi heyecanlandırması gayet normal. Şehir dışında okumayı en keyifli kılan noktalardan biri de zaten bu. Güzel anılar biriktireceğinize emin olabilirsiniz! İster bir eve çıkın ister öğrenci apartı ya da yurdunda kalın, ihtiyacınız olan öğrenci evi eşyası nelerdir, birlikte bakalım.

Devamı...

Verimli Bir Çalışma Alanı Oluşturmak İçin 4 İpucu

Çocuğunuz ders çalışmakta zorlanıyorsa, ne kadar çalışırsa çalışsın verim alamıyorsa ya da siz home-ofis çalışma tarzınıza hizmet eden odanızda bir türlü odaklanamıyorsanız hemen çalışma alanına bir göz atın. Belki de tüm bunların sorumlusu çalışma alanınızdır! Evet, verimli çalışmanın sessizlik, ışık gibi dış uyarıcılarla ilgisi var; ama bunun yanında oluşturduğunuz çalışma alanı da verimli çalışmanızı doğrudan etkiliyor. Peki, daha keyifli ve daha verimli bir şekilde çalışmak için çalışma alanı dekorasyonu nasıl yapılır? Şimdi, çalışma alanı düzenlemelerini yapmak için ihtiyacınız olan ipuçlarını paylaşmaya başlıyoruz.

Devamı...

Çocuğunuz da Bahçenin Tadını Çıkarsın: Çocuk Bahçe Malzemeleri

Günün, haftanın, hatta tüm sezonun yorgunluğunu unutturacak ve mevsimin tadını çıkarmanızı sağlayacak alan evinizde! Elbette bahçenizden bahsediyoruz. Yemyeşil çimenlerine uzanıp rengârenk çiçeklerin kokusunu almanıza imkân veren bahçeniz, sizin keyif alanınız! Peki; bu alanın sizin için keyfi ifade etmesinin yanında çocuklarınıza da eğlenceyi çağrıştırmasına ne dersiniz? Çocuklarınızı mutlu etmenin sırrı, bahçe dekorasyonu yaparken bu ayrıntıyı atlamamakta gizli! Bahçenizde yer açma zamanı geldi! İşte, çocuklarınızın bahçenin tadını çıkarmasını sağlayan çocuk bahçe oyuncakları!

Devamı...

Country Dekorasyonda Romantik Düşler

Mevsim ne olursa olsun evinizde her daim ilkbahar atmosferini yaşamak mı istiyorsunuz? Cevabınız “Evet!” ise o halde evinizi country tarz ile dekore edip ilkbaharın sunduğu romantik düşleri yaşayabilirsiniz. Country dekorasyonun bir kategorisi olan Romantik Düşler, ilkbaharın sıcaklığını, samimiyetini ve mutluluğunu evinize yansıtmanızı sağlıyor. Peki, country dekorasyon-Romantik Düşler nasıl uygulanır? Şimdi, size ihtiyacınız olan tüm detayları aktaracağız; fakat öncesinde ana çatımız olan country dekorasyonu daha yakından tanımak ve “Country dekorasyon nedir?” sorusunun cevabını daha detaylı bir şekilde almak istiyorsanız “Nostalji Sevenlerin Gözdesi: Country Dekorasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Devamı...

Evin Keyif Alanı: Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ağaçları süsleyen çiçekler, cıvıldayan kuşlar, parıl parıl sizi selamlayan güneş… İlkbahar, neredeyse herkes için karşı konulamaz bir mutluluk kaynağı! Siz de haliyle ilkbaharda, yani güneş sevecenliğini sunmaya başladığında, kapalı alanlarda zaman geçirmektense açık havada olmayı tercih ediyorsunuz. Mesela ağaçların gölgesinde çimenlere uzanıp arkadaşlarla ya da aileyle sohbet etmek ya da güzel bir mangal yapmak ilkbaharda yapacaklar listesinde yer alıyor. Eğer bir bahçeniz varsa bu tarz etkinliklerin düzenleneceği en güzel yer tam da orası! Şimdi, ilkbahar ve yaz mevsiminin hakkını vermenizi sağlayacak bahçeniz için kolları sıvama vakti. Keyifli vakit geçirmeye hazır olun; bahçe dekorasyonu nasıl yapılır anlatmaya başlıyoruz.

Devamı...

Sandalyeler

Sandalyeler günlük hayatta ev, okul, iş yeri, restoran, kafe ve daha birçok mekanda en çok kullanılan, pratik mobilyalardan biri. Kullanıldığı mekana, fonksiyonel özelliklerine ve hammadesine bağlı olarak sınıflandırılan modeller, en güncel tasarım trendlerine uygun olarak yenilenen ürün seçenekleriyle karşınızda! 

Pratik & Konforlu Yaşamın Olmazsa Olmazı: Portatif Sandalyeler
Son zamanlarda günlük hayatı kolaylaştıran portatif sandalyeler yoğun talep görüyor. Bu anlamda kamp sandalyesi olarak adlandırılan katlanabilir sandalye modelleri; kolay kurulup kaldırılabilme özelliği ile ön plana çıkıyor. Bahçe kullanımına uygun plastik sandalye ve tabureler; yerini bu tip portatif oturma elemanlarına bırakıyor. Hafif malzemelerden üretilen, kolay taşınabilir sandalye fiyatları; ürünün sahip olduğu ekstra özelliklere ve hammaddesine göre değişiklik gösteriyor. Bu anlamda ahşap sandalye ve tabureler sağlamlığı ve görselliği ile alıcıları cezbetse de; seçim yaparken bahçe ve balkon masa sandalye modellerinin olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı olması gerektiğini de unutmamak gerekiyor.

Çalışma Konforunuzu Artıran Modeller
Hayatın pek çok alanında olduğu gibi çalışırken de performansınızı etkileyen en önemli unsur: Fiziksel konfor! Dinlenme alanlarında oturma ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak, koltuk, yatak gibi alternatif mobilyalar tercih edilirken; çalışma alanlarında daha dik bir duruşa sahip olabilmek adına büro sandalyesi kullanılıyor. Çalışma mekanlarında kullanılan sandalyeler; çalışma sandalyesi veya ofis sandalyesi olarak isimlendiriliyor. Ofis mobilyaları kategorisinde yer alan ergonomik tasarıma sahip bu ürünler; konforunuzu artırarak çalışma sürenizin uzamasını ve yaptığınız çalışmalardan çok daha fazla verim elde etmenizi sağlıyor. Ofisler için genellikle özel sırt ve bel destekli döner sandalye modelleri tercih edilirken; bilgisayar sandalyesi olarak da isimlendirilen bu modellerde çok sayıda farklı renk ve malzeme seçeneği bulunuyor.

Her Mutfağa Uygun Sandalyeler
Mutfak; her ne kadar evin yemek hazırlama aşamasının tamamlandığı bölümü olarak bilinse de, çoğu evde aynı zamanda yemeğin yenildiği yer olarak da kullanılıyor. Bu nedenle mekanın potansiyellerine uygun, doğru bir mutfak sandalyesi seçimi; yemek anında kendinizi çok daha rahat hissetmenize olanak sağlıyor. Küçük mutfaklarda yer kazanmak adına katlanır sandalye modelleri tercih edilirken; ada mutfak olarak isimlendirilen tezgah yüksekliğinde masaların bulunduğu mutfaklarda ise rahat bir pozisyonda yemek yiyebilmek için bar sandalyesi veya bar taburesi olarak bildiğimiz normalden yüksek sandalyeler kullanılıyor. Ayrıca mutfakta kullanıcıya yer kazandıran çözümler arasında; kullanılmadığı süre içinde masa altına kolayca sürülebilen mutfak taburesi seçenekleri bulunuyor. Bu anlamda satışa sunulan ahşap tabure ve plastik tabure modelleri; farklı renk ve doku seçenekleriyle mutfaktaki pratik oturma alanı arayışınızı sona erdiriyor. Masadan ayrı yemek sandalyesi almak istemeyenler; mutfak masa sandalye takımı seçeneklerine göz atıyor.

Çocuk Odaları İçin Seçim Yaparken…
Çocuk odalarında çocukların fiziksel özelliklerine uygun sandalyeler kullanmak gerekiyor. Bu anlamda standart sandalye boyutlarından bağımsız olarak çocuk sandalyesi olarak isimlendirilen minik oturma elemanlarına ihtiyaç duyuluyor. Daha küçükler içinse oturabilecek duruma geldiğinde kullanılan bebek sandalyesi modelleriyle bebeklerin oturarak daha uzun süre vakit geçirebilmesi sağlanıyor. Emzirme döneminde bebek odalarında ebeveynlerin oturabilecekleri sandalyeler kullanılıyor. Bu anlamda bebeğin uykuya geçmesini kolaylaştıran ve aynı zamanda annenin bebeği ile ilgilenirken dinlenebilmesini sağlayan sallanan sandalye modelleri ebeveynlerin oldukça ilgisini çekiyor. Çocuk sandalye fiyatları; ürünün sahip olduğu özelliklerden hammaddesine; tasarımsal detaylarından katlanabilirlik veya sallanma gibi ekstra fonksiyonlarına, pek çok parametreye bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Ofiste, evde, bahçede ya da çocuk odasında ihtiyaç duyduğunuz tüm sandalyeler Koçtaş’ta sizi bekliyor. Siz de Koçtaş’ın sunduğu online alışveriş kolaylığıyla hayatınıza konfor katabilirsiniz.