750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Valfler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
15 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Valfler

Valfler, pek çok akışkanın geçişine ya da durdurulmasına yarayan, debisini ayarlayan, geri dönüşünü engelleyen, akış yönünü değiştiren, akış basıncını sınırlayan ve akış emniyetini sağlayan cihazlardır. Diğer bir adıyla vanalar; akışkanlara yol verirken onları durdurabilen, karıştırabilen ya da akışkanın yönünü ve miktarını değiştirirken basınç veya sıcaklığını da değiştirebilen aparatlardır. Valfler, borulama armatürleri arasında önemli bir yere sahiptir. 

Hayatımızı Kolaylaştıran Valf Çeşitleri Nelerdir?

Valfler, kullanıldıkları yere ve amaca göre farklı özelliklere ve tasarımlara sahip olabilirler. Vidalanabilen valf çeşitleri olduğu gibi, tesisata kaynak yapılabilen valf çeşitleri de mevcuttur. Kimi valfler tasarruf etme amaçlı kullanılırken özellikle akış emniyeti sağlama amaçlı kullanılırlar. Tasarruf sağlayan valfler arasında radyatör valfi örnek gösterilebilir. Reglaj için kullanılan bu valf, radyatörlere giden kalorifer suyunu dengelenmek amacıyla kullanılır. Yakında bulunan radyatörleri kısarak uzakta bulunan radyatörlere daha çok su göndermek amacıyla kullanılabilir. Basınç düşürücü valf, hem su ile çalışan makineleri su basıncına karşı korurken hem de ev tesisatını su basıncından kaynaklanabilecek zararlara karşı korur. Valfler, tesisat sistemlerinin olmazsa olmaz unsurları arasındadır. Su basıncı birtakım bölgelerde normalin çok üstünde olabilir. Evlerimizdeki su ile çalışan birçok cihazın standart basıncın üstündeki bir kuvvete dayanması mümkün değildir. Su basıncı kaynaklı arızalardan dolayı su sızmaları ortaya çıkabilir. Bu durumun su tesisat borularında bir patlamaya da yol açması mümkün olabilir. Basınç düşürücü valfin görevi, yüksek su basıncını standart seviyeye çekerek su tesisatında ve suyla çalışan makinelerde arıza meydana gelmesine engel olmaktır. Yüksek su basıncı, suyla çalışan kombi ve termosifon ile çamaşır ve bulaşık makineleri gibi cihazlara da zarar verebilir. Su basıncı çok fazla olduğu takdirde bir takım patlamaların, sızdırmaların ve arızaların olması kaçınılmazdır. Basınç düşürücü valfler kullanıldığında makinelerin sağlıklı bir şekilde çalışmasına olanak sağlanır.
Evinizde herhangi bir su tesisatı sorunu yaşamak ve su ile çalışan makinelerinizin zarar görmesini istemiyorsanız şimdi Koçtaş’a uğrayın, tesisat tamir ve bağlantı malzemeleri arasında bulabilebileceğiniz valfleri keşfedin. En uygun valf fiyatları ile tesisatınızı yenileyin ve Staged alışverişin keyfi yaşayın!

Daha fazla göster