750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
4 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Abajur Şapkaları

Abajur Şapka ve Ayakları

Abajur şapka ve ayakları çeşitli ürün seçenekleri ile evinizde kullanacağınız aydınlatma elemanlarını tasarlamanıza olanak sağlar. Abajurlar genellikle iç mekanlarda ana aydınlatıcı elemanlar değillerdir. Avizeler, spot lambalar ve lambaderler daha etkili bir aydınlatma sağladığı için öncelikli olarak bu tip ürünler kullanılır. Ancak loş ışıktan hoşlananlar için abajur şapka ve ayakları da bir evin olmazsa olmazları arasında yer alır. Yatak odalarında gece lambası olarak kullanılmasının yanı sıra diğer yaşam alanlarında da farklı amaçlarla kullanılabilir.

Birbirinden Farklı Tasarımlara Sahip Abajur Şapka ve Ayak Modelleri

Abajur şapka ve ayakları malzemesine, rengine, tasarımına ve boyutlarına göre birçok ürün seçeneğine sahiptir. Abajur ayağı modellerine bakıldığında ahşap, demir, seramik, polyester gibi pek çok malzemenin kullanıldığını görebiliriz. Ahşap abajur ayaklarında ön plana çıkan tripod şeklinde üç adet ayaktan oluşan modellerdir. Demir ayaklarda ise döküm ile şekillendirilmiş farklı tasarımlar bulunur. Bunların haricinde hayvan figürlü ve etnik desenli abajur ayakları da son yıllarda dekorasyon trendleri arasında yerini alır.  Abajur şapkası modelleri incelendiğinde ise genel olarak kumaş malzemenin kullanıldığını görebilirsiniz. Farklı renk ve dokulara sahip kumaş abajur başlıkları arasından düz renk bir modeli tercih edebileceğiniz gibi, taşlı modellerle aydınlatma elemanlarınızda fark yaratabilirsiniz.

Abajur Şapka ve Ayakları için Dekoratif Kullanım Önerileri

Birbirine monte edilmiş hazır abajur halinde satılan ürünlerin haricinde  abajur şapka ve ayakları ayrı ayrı da satışa sunulur. Bu sayede alıcılar farklı ürünleri seçerek kendi aydınlatma elemanlarını tasarlayabilirler. Yatak odanızda tercih edeceğiniz abajur şapka ve ayakları için genellikle komodinlerin üzerine birer adet yerleştirilen bu ürünlerin birbiri ile aynı olması beklenir. Ancak tasarımcı siz olduğunuz için kalıplara sığmak zorunda değilsiniz! Aynı  abajur ayağı ile kombinlenen farklı başlıklar veya aynı başlıkların altına gelen farklı abajur ayakları kullanarak yatak odanızda kullanacağınız abajurlarda fark yaratabilirsiniz. Ayrıca abajur şapkası modellerini uyumlu lambader ayakları ile kombinlediğinizde  lambader şapkası olarak da kullanabilirsiniz.

Siz de Koçtaş’ı tek tıkla ziyaret ederek birbirinden güzel modeller arasından dilediğiniz ürünleri seçebilir ve kendi abajurlarınızı tasarlayabilirsiniz. Haydi, şimdi sepete ekleyin!

Daha fazla göster