65+ yaş müşterilerimize özel 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Ahşaplar
Filtreler Temizle
Özellikler
  187   Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Ahşaplar

Ahşaplar

Ahşaplar her türlü iç mekanda kullanıma uygun, fonksiyonel çözüm önerileri sunan dekorasyon nesneleri içeren bir kategoridir. Bu kategori altında çatı pencerelerinden, ahşap seperatörlere, dolap kapaklarından çeşitli boyutlardaki ahşap plaka ve raflara kadar pek çok ürün yer alır. Benzer şekilde mobilya yapımında kullanabileceğiniz çeşitli ahşap nesneleri, çıtaları ve merdiven yapımında kullanılan basamak, trabzan gibi ürünleri de yine ahşap ve inşaat kategorisi altında kolaylıkla bulabilirsiniz. Ahşaplar kategorisinde yer alan birbirinden fonksiyonel ürünler sayesinde ev ve ofis gibi çeşitli iç mekanlarınızda farklı tasarımlar ortaya koyabilirsiniz.

Birbirinden Fonksiyonel Ahşapların Kullanım Alanları
İç mekanda farklı kullanım alanlarına sahip olan ahşaplar kategorisinde daha küçük ve karakteristik parçalar da yer alır. Bunlara örnek vermek gerekirse OSB plakakavela ve çıta gibi çoklu kullanıma uygun ürünler sıralanabilir. Farklı boyutlara ve kesitlere sahip bu ürünler arasında yuvarlak çıta modelleri, dik açılı çıtalar gibi farklı özellikte ahşaplar görülür. Genellikle sabitleme ve tampon oluşturma amacı ile kullanılan bu çıtalar hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur. Ayrıca merdiven yapımında kullanılan ahşaplar da yine bu kategori altında satışa sunulur. Merdiveni oluşturan nesnelerden basamaklar, trabzanlar ve babaları bu kategori altında kolaylıkla bulabilirsiniz. Örneğin oluşturulmak istenilen merdivenin başlangıç, dönüş ve bitiş noktalarında kullanılmak üzere gerekli sayıda çam baba, aralardaki boşlukları ergonomik koşullara uygun şekilde doldurmak için gerekli sayıda çam trabzan ve basamak satın alarak kendi merdiveninizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Evinizi Güzelleştiren Ahşaplara Dair Dekorasyon Fikirleri 
Hemen hemen her türlü iç mekanda kullanıma uygun doğal malzemelerden biri olan ahşap, pek çok dekorasyon ürününde tercih edilir. Malzeme olarak ahşap, doğrudan masif halde kullanılabildiği gibi, doğal kaplamalı ürünlerin kullanımına da oldukça sık rastlanır. Önemli olan tercih edilen nesnelerin mekanda oluşturduğu atmosferdir. Bu nedenle ceviz, akçaağaç, çam, ladin gibi pek çok doku ve renk seçeneğine sahip olan ahşaplar arasından iç mekan tasarımına uygun olan ahşap seçenekleri tercih edilmelidir. Malzeme seçiminin yanı sıra ahşabın dekorasyonda nasıl kullanıldığı da oldukça önemlidir. Özellikle ahşap seperatörleri, birbirinden ayırmak istediğiniz iç mekanlarda kullandığınız zaman mekanda oldukça güçlü bir dekoratif etki sağlayabilirsiniz. CNC kesim uygulamaları sayesinde şekillendirilen seperatörleri kullanarak uygulanan desene göre modern veya otantik dekorasyon seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra özellikle duvar ve kapılarda uygulanan çeşitli lambri modelleri sayesinde iç mekanlarınızda fark yaratabilirsiniz. İç mekanların haricinde dış cephelerde de lambri kullanarak söz konusu olan yapıların dış görünüşünde de otantik bir etki yakalayabilirsiniz. Son yıllarda oldukça moda haline gelen panjur kapak modelleri sayesinde de mevcut dolaplarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Sadece dolaplarla kalmayarak kalorifer kajlarında da ahşaplar kategorisinde satışa sunulan bu tip panjurlu ahşap kapakları kullanabilir mekanlarınızdaki soğuk radyatör görüntüsünün yerini ahşabın sıcak etkisine bırakabilirsiniz. Ayrıca çeşitli plaka ve aksesuarların yardımı ile birbirinden etkileyici duvar rafları oluşturabilirsiniz. Tüm bu dekoratif müdahaleler sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli püf noktası şüphesiz doğru malzemeyi seçmek olacağından, kullanacağınız ahşaplar arasındaki doku ve renk uyumlarını mutlaka göz önünde bulundurmayı unutmayınız.
Ahşaplar, çok sayıda ürün seçeneği ile iç mekanlarınızda kimi zaman kurtarıcı fonksiyona sahip kullanımlara olanak sağlarken, kimi zaman da tamamen kendinize özgü yeni tasarımlar yapmanıza imkan sunar. Siz de bu kategori altında yer alan çok sayıda ürün içinden ihtiyacınız olanları Koçtaş’ın Online alışveriş sitesini ziyaret ederek kolaylıkla inceleyebilir, beğendiğiniz ürünü sepete atabilirsiniz. 

Daha fazla göster
Başa Dön