750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Tablo Aydınlatma

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
Fırsatlar
Fırsatlar
5 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Tablo Aydınlatma

Evinizin duvarları tablolarla süslüyse, tablonuzun değerini daha da ön plana çıkarmak istiyorsanız  tablo aydınlatma için geliştirilmiş ürünler tam size göre. Tablolarınıza en uygun aydınlatma seçimini yapmak için aydınlatma kaynakları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Yağlı boya tablolar, yoğun bir ışık yönlendirildiğinde ortaya çıkan spektral vurgulardan dolayı zor anlaşılabilir hale gelebilir. Geniş tabanlı bir ışık kaynağı bir yağlı boyayı aydınlatmak için en iyisidir.

Tablo Aydınlatmada Çerçevenin Önemi

İdeal bir tablo aydınlatma, tablonun nasıl çerçevelendiğiyle de ilişkilidir. Çerçevenin gerek ölçüleri gerekse tabloyla bağlantı noktalarındaki yükseltileri ışığı kesmeyecek ölçülerde olmalıdır. Ayrıca tablo çerçevesinin rengi, varsa desenleri de aydınlatma seçiminde dikkat edilmesi gereken ayrıntılardır. Koyu renk çerçeveler ve açık rek çerçeveler arasında tablo aydınlatma seçimi farklılık gösterecektir. Tablo aydınlatmada spot ışık gibi tablonun üstündeki duvar kısmına monte edilen aydınlatmalar gibi tablo kenarlarına uygulanabilen led ışık veya gömme ışık gibi aksesuarlar da seçilebilir.

Tabla Aydınlatmada Işık Türleri Nelerdir?

LED ışıklar, değer verdiğiniz tablolar için ideal seçimlerden biri olacaktır.  Isı yaymazlar, zarar veren ultraviyole ışınları veya kızılötesi ışık yaymazlar.  LED tablo aydınlatma, uzun ömürlü ve enerji tasarruflu olmalarıyla da  ön plana çıkıyor.
Standart akkor ampuller, çok fazla ısı üretirler, bu nedenle ampullerden yayılan ısının eseri etkilemeyecek şekilde yerleştirilmeleri gerekir. Halojen kullanacaksanız, ampulün üzerine bir UV filtresi yerleştirmeyi düşünebilirsiniz.
Floresan aydınlatma, resmin rengini bozar ve floresan ışıkların yaydığı yüksek ultraviyole ışınları solmaya neden olarak sanat eserlerine zarar verir.  Tablo aydınlatma için genelde floresanlar önerilmez.  Tablo aydınlatma aplikleri seçiminize göre tavandan ya da yanlardan yayılan yumuşak etkili ışık kaynağıyla tablolarınızın estetik görünümünü ön plana çıkarmak için birebirdir. 

Koçtaş'ın geniş ürün yelpazesi sayesinde tablolarınızın değerini öne çıkaracak  tablo aydınlatma seçeneklerine ulaşmak artık çok kolay! İhtiyacınız olan tablo aydınlatmalarına kolaylıkla ulaşabilir, tablolarınıza göre aydınlatma apliklerine, led tablo aydınlatma seçenekleri ve diğer aydınlatmalar arasından dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz. 

Daha fazla göster