750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
16 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Gece Lambaları

Gece Lambaları

Yatak odalarında loş ışık vermesi, uyuyan kişiyi uyandırmadan işlerimizi yapabilmemiz için yeterli ışık kaynağı sunması ve uykuya geçişi kolaylaştırması sebebiyle tercih edilen gece lambalarında seçenekler sınırsız. Çok sayıda tasarım çeşitlerinin yanında istenilen ışık rengi ve yoğunluğunu seçebildiğiniz, çeşitli ışık ayarlama seçenekleriyle yatak odalarınızın havasını özelleştirebileceğiniz gece lambaları en uygundan en yüksek fiyatlara kadar geniş bir skalada sunulmaktadır.

daların Loş ve Pratik Aydınlatıcısı: Gece Lambası 


Gece lambaları tamamen karanlıkta uyumaktan hoşlanmayan kişiler için kolay kullanabilecekleri, ortama loş ışık sağlayan aydınlatma elemanlarıdır. Genellikle bireyin yataktan müdahale ile açıp kapatabileceği şekilde konumlandırılan bu aydınlatmalar, uyku sırasında ortama bir miktar ışık sağlamak amacıyla kullanılabileceği gibi sadece uyku öncesine yönelik olarak da tercih edilmektedir. Böylece kullanıcı uyku öncesi vaktinde loş bir ışıktan faydalanıp uykuya geçeceği esnada kolaylıkla lambayı söndürebilmektedir.

Gece Lambası Seçimi İçin Püf Noktaları


Gece lambaları modelleri konumlandırıldığı yere göre birkaç çeşide ayrılmaktadır. Genellikle komidin üstlerinde kullanılan masa üstü gece lambaları abajur olarak isimlendirilmektedir. Eğer mekanda bulunan gece lambası duvara monte ise aplik olarak isimlendirilmektedir. Gece lambası aplikleri genel olarak oda aydınlatmasına yönelik kullanılsa da, kitap okuma ışığı şeklinde noktasal bir kaynak olarak da kullanıcılar tarafından başucu için tercih edilmektedir. Yetişkin bireyler kendi yatak odaları için gece lambası seçimini kendileri yapabilirken, bebek odası aydınlatması konusunda anne ve babaların doğru aydınlatma elemanını tercih etmesi gerekmektedir. Bu nedenle bebek odası lambaları Koçtaş mağazalarında birçok farklı seçenek ile ebeveynlerin beğenisine sunulmaktadır.

Gece Lambası Ne Kadar Elektrik Harcar?


Gece lambaları modelleri ve fiyatları açısından farklılık göstermektedir. Benzer şekilde elektrik tüketimi de bu fiyat farklılığını belirleyen önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Zira kullanıcıların önem verdiği bir konu olarak ekonomik kullanım şartları ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla harcadığı elektrik miktarı açısından ürünü ele aldığımızda alıcıların aklına gelen ilk sorulardan biri de   &ldquo Gece lambaları kaç Watt elektrik harcar?&rdquo olmaktadır. Bu da üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Örneğin tercih edilen gece lambası led ampul ile çalışıyorsa enerji tüketimi farklı, halojen ampul ile çalışıyorsa farklı olacaktır. Ancak genel olarak enerji tasarrufu sağlamak adına günümüzde çoğu aydınlatma elemanında led ampul kullanımında artış yaşandığı da bu anlamda göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca gece lambalarının harcadığı elektrik miktarı ürünün kullanım sıklığına göre de değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla üzerinde açma kapama tuşu bulunan ürünlerin denetimi tamamen kullanıcının elinde olduğunda, sensörlü gece lambaları yerine ve daha tasarruflu bir seçim olacaktır.

Koçtaş’ın bünyesinde bulunan gece lambası modellerinden hangisi tam size göre? Bunu öğrenmek için yapmanız gereken hemen Koçtaş Online alışveriş sitesine girmek ve modeller arasında zevkinize ve bütçenize en uygun olanı sepete atmak!

 

Daha fazla göster