750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

BATARYALAR

BUNLARA DA İHTİYACINIZ OLABİLİR

İLGİLİ KATEGORİLER

Batarya Alırken

Bataryalar

 

Banyo, wc ve mutfak gibi mekanlardan dilediğiniz şekilde faydalanabilmek için, bazı ürün gruplarına sahip olmanız gerekiyor. Bu anlamda banyo ve mutfak mobilyalarının haricinde vitrifiye ve armatürlere duyulan gereksinim ön plana çıkıyor. Piyasada farklı markaların ürettiği, çeşitli özelliklere sahip çok sayıda armatür seçeneği bulunuyor. Bu seçenekler arasında ıslak mekanlarda gereken su akışını sağlayan ürün çeşidi ise bataryalar olarak karşımıza çıkıyor. Kullanım yerine ve şekline göre sınıflandırılan batarya modelleri ilk etapta banyo bataryası, mutfak bataryası ve lavabo bataryası olmak üzere birbirinden ayrılıyor.

Banyoların Olmazsa Olmazı Bataryalar

Duş alırken ihtiyaç duyduğunuz suyun belli bir debi ve akış hızı ile size ulaşmasını sağlayan aparatlar; bataryalar olarak isimlendiriliyor. Lavabo ve mutfak için üretilen bataryalar haricinde duş bataryası modelleri; birden fazla kaynaktan su çıkışına olanak veriyor. Banyo bataryalarında ürünün üzerindeki musluk kısmından su elde edilebildiği gibi uyumlu duş başlıkları kullanıldığında bu aksesuarlar üzerinden de su çıkışı sağlanabiliyor. En çok tercih edilen banyo bataryaları arasında ise farklı markaların satışa sunduğu ürünler yer alıyor. İlk etapta sektörün önde gelen isimlerinden ECA batarya modelleri; işlevinin yanı sıra tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Her tarzda ıslak mekana kolaylıkla uyum sağlayabilen ECA banyo bataryası seçenekleri; sahip olduğu teknik özelliklerle fark yaratıyor. ECA’nın yanı sıra GPD ve Artema batarya modelleri de alıcıların sıklıkla tercih ettiği bataryalar arasında yer alıyor. Ürünlerin markasına ve sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösteren batarya fiyatları; ürün çeşitliliğinden kaynaklanan geniş fiyat aralığı sayesinde her bütçeye hitap ediyor. Sıcak ve soğuk su ayarının manuel olarak yapıldığı standart ürünlerin dışına çıkmak isteyenler; tercihini termostatik banyo bataryası modellerinden yana kullanarak elde ettikleri suyun sıcaklık seviyesini sabitleme imkanına sahip oluyor. Bu bataryalar sayesinde banyo yaparken aniden soğuyan veya sıcaklaşan su problemi ortadan kaldırılarak; kullanıcıya son derece konforlu bir banyo deneyimi sunuluyor. Bazı ürünlerde kendiliğinden su tasarrufu mekanizması ve perlatör bulunurken; eski tip bataryalar üzerine bu fonksiyona sahip ürünleri sonradan ilave etmek gerekiyor.

Hem Dekoratif Hem Fonksiyonel: Mutfak ve Lavabo Bataryaları

Mutfakta beyaz eşyaların su giriş çıkışını sağlayan vana ve musluk bataryası haricinde genellikle armatür olarak sadece eviye bataryası kullanılıyor. Eviye bataryaları arasında ECA mutfak bataryası modelleri farklı boyutlara ve özelliklere sahip ürün seçenekleriyle dikkat çekiyor. Lavabo bataryalarına bakıldığında ise standart batarya musluk modellerinin haricinde özellikle fotoselli batarya ve termostatik batarya modelleri ön plana çıkıyor. Su ve enerji tasarrufu sağlayan bataryalar arasından fotoselli olanlar; musluğun altına yaklaşan nesneleri sensör aracılığıyla algılayarak suyun sadece kullanılacağı zaman akmasını sağlıyor. Böylece normal zamanda aralarda oluşan su israfı ortadan kalkıyor.

Su Tasarrufu İçin: Perlatör

Doğa dostu ürünlerin oldukça önem kazandığı günümüzde batarya aksesuarları arasında bulunan perlatör su tasarrufu açısından büyük bir önem taşıyor. Yenilenen teknolojilerle üretilen bataryalar kendiliğinden su tasarruf perlatörü bulundursa da bazı durumlarda su tasarruflu musluk aparatı perlatörü dışardan satın alarak kendiniz monte etmeniz gerekebiliyor. Eski tip bataryalar üzerine bile kolaylıkla monte edilebilen musluk perlatörü; suyu hava ile karıştırarak akış hızını artırdığı gibi, enerji açısından da yaklaşık yüzde 30 oranında tasarruf sağlıyor. Ayrıca perlatör ile suya katılan havada bulunan oksijen; suyun verimliliğinin ciddi anlamda artmasına yardımcı oluyor. Özelliklerine göre birbirinden ayrılan perlatör çeşitleri arasında Neoperl perlatörECA perlatör ve Artema perlatör modelleri ön plana çıkıyor. Aynı kategoride satışa sunulan perlatör su tasarruf kartuşu ve perlatör anahtarı birlikte kullanılıyor. Bu nedenle bataryalar arasında ürün seçimi yapılırken birbiri ile uyumlu modellerin satın alınmasına dikkat etmek gerekiyor. Perlatör fiyat aralığı açısından değerlendirildiğinde oldukça uygun fiyatlara sahip bir ürün grubu olarak karşımıza çıkıyor. Fonksiyonu ile bir arada düşünülecek olursa özellikle universal oynar başlıklı dokunmatik musluk perlatörü gibi ekstra özelliklere sahip modeller kullanıcılara geleceğe yönelik ciddi anlamda ekonomik bir fayda sağlıyor.
Eviniz ve iş yerleriniz için en uygun bataryalar; bataryalarınız içinse en tasarruflu perlatör seçenekleri Koçtaş’ta sizleri bekliyor!