750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Ütü Masaları ve Aksesuarları

Filtreler
Özellikler
-
31 Ürün Listeleniyor
Filtrele

 

Ütü Masaları

Çamaşır yıkama sonrası kuruyan çamaşırların birçoğu kullanıma hazır değildir. Çamaşırların kırışıklıkları için tek çözüm ise ütüleme işlemidir. Bu noktada işlemin olmazsa olmazı da ütü masaları devreye girer.

Ütü yapmak için öncelikle işlemin yapılacağı yüzeyin bu işe uygun olması gerekmektedir. Yüzey, belirli bir yükseklikte ve pürüzsüz bir yapıya sahip olmalıdır. Aksi takdirde uygun olmayan yüzeylerde yapılan ütüler temiz çamaşırların kirlenmesine, ütüye rağmen kırışıklıkların yeterince giderilememesine neden olabilmektedir. Ütü masaları kullanıcıların ütülenecek malzeme için gerekli yüzey ve yükseklik ihtiyacını karşılamaya yönelik üretilmiş bir ürün grubudur. Yüzey materyali, yükseklik ayarı gibi farklılıklara sahip çeşitli ütü masası modelleri ve aksesuarları mevcuttur. Bu ürünler arasından kullanıcılar kıyafetlerinde kusursuz sonuç almak için seçtikleri ütü masasının yüzeyine mutlaka dikkat etmelidir. 

Kusursuz Bir Sonuç İçin Ütü Masaları Nasıl Kullanılmalı?

Genellikle ütü masaları açılıp kapanabilir özellikte tasarlanır. Bu sayede kullanılmadığı sırada kapatılarak evin içinde sürekli yer kaplaması önlenmiş olur. Kullanılacağı zaman ise ayakları açılarak yere sabitlenir. Belli yükseklik ayarlarına sahip ütü masaları, ütü yapacak kişinin boyuna ve en rahat kullanım şekline göre ayarlanmalı. Genelde sağ tarafında ütüyü koymak için belirli bir alan bulunan ütü masaları zaman içinde çeşitli aksesuarlarla yenilenebilir veya ekstra fonksiyonlara sahip hale getirilebilir. Bu anlamda eskiyen ütü masası kılıfı yerine yeni kılıf almak, ısıya dayanıklı ütü bezi kullanmak gibi basit çözümlere başvurularak ütü masası kullanım ömrü uzatılabilir. Ütüye ilişkin pek çok aksesuarın yanı sıra çamaşır yıkama filesi gibi ütüye hazırlık aşamasına dair belli başlı ürünler de size ütü yapma esnasında kolaylık sağlayacaktır.

Ütü sıcak bir işlem uyguladığı için, ütü masaları kullanılırken en çok dikkat edilmesi gereken husus, ütünün yapışabileceği yüzeylerde uzun süre sabit tutulmaması gerektiğidir. Günümüz teknolojisi sayesinde bazı ütüler kullanıma ara verildiğinde, bu durumu algılayarak  kendini soğutabiliyorken bazı ütülerde henüz bu fonksiyon yoktur. Ütü masaları herkesin bildiği üzere genellikle kumaşla kaplıdır. Yine gelişen teknoloji sayesinde bu yüzeyde ısıya dayanıklı kumaşlar kullanılmaktadır. Ancak yine de  bu yüzeylerde uzun süre açık bırakılan ütüler yüzeyde yanma ve yıpranmalara sebep olabilir. Çok uzun süre aynı durumun sürmesi halinde yangın gibi istenmedik olaylara bile yol açabilir.

En Fonksiyonel Ütü Masası Modelleri 

Bazı ütü masaları tekil yüzeylerden oluşurken bazı ütü masaları ise ikili mekanizmaya sahiptir. Lüks ütü masaları olarak tabir edilen bu ürünlerde squad kolluk denilen ekstra bir eleman yer alır. Benzer şekilde bazı ürünlerde ise üst yüzeyin yanı sıra ürünün alt kısmında plastik kol aparatı bulunur. Bu tip ek detaylar ürünlerin fonksiyonelliği ile birlikte fiyatlarını da etkileyen unsurlar arasındadır.  Ayrıca ütü masaları kullanılan kumaş kalitesine bağlı olarak da model ve fiyat farklılıkları gösterir. Bu nedenle ısıya daha dayanıklı ve kaliteli kumaşların kullanıldığı ütü masaları diğer ürünlerden biraz daha yüksek fiyatlara sahiptir. Ütü masaları beraberinde kullanılan kılıflar sayesinde birbirinden çeşitli renk ve desende kullanılabilir. Zaman içinde isteğe göre değiştirilebilen bu kılıflar model farklılığı oluşturmasa da kullanıcılar için hem ürünün uzun süre kullanımını sağlar hem de görsel olarak yenilik hissi uyandıran detaylar arasında yer alır.

Çamaşır yıkama işlemi sonrasında en iyi yardımcınız ütü masaları, en uygun fiyat avantajları ile şimdi Koçtaş’ta! Birbirinden farklı fonksiyonlara sahip modeller arasından, kendiniz için uygun modeli bulabilir kolay internet alışverişi sayesinde seçtiğiniz ütü masasını evinize sipariş edebilirsiniz.

 

Daha fazla göster
Başa Dön