65+ yaş müşterilerimiz mağazalarımıza gelemediği için, 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Sadece telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler Temizle
Özellikler
  50   Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Klozet Kapakları

Klozet Kapakları

Klozet kapakları tuvalet ve banyolardaki klozetlerde şıklık ve konfor sunmak için tasarlanmış gibi görünse de yalnızca estetik değil aynı zamanda hijyen açısından da önemli araçlardır. Sifonun çekilmesiyle ortaya çıkan tazyikli suyun damlacıklar halinde çevreye sıçraması, klozet kapağı sayesinde engellenir. Klozet kapakları aynı zamanda klozetten yayılabilecek kötü koku ve görüntü kirliliği konusunda da etkin bir önleyici fonksiyon görür. Dolayısıyla klozet kapakları konusunda karar verirken, estetik kaygı dışında kullanışlılık ve mevcut klozetinize montaj edilip edilememesi gibi durumları da göz önünde bulundurmalısınız. 

Özelliklerine Göre Klozet Kapakları Çeşitleri Nelerdir?

Klozet ve lavabolar için  alışveriş yaparken, ihtiyacınızı doğru belirlemiş olmanız gerekir. Bunun için de seçenekleriniz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Klozet kapaklarında klasik kapaklar, çocuk klozet adaptörleri ve yavaş kapanır kapaklar olmak üzere üç model bulunmaktadır.

Çocuk klozet adaptörleri çocuklara tuvalet eğitimi veren ebeveynler için kurtarıcı bir araçtır. Çocuğunuzun tuvalet alışkanlığı sürecinde adaptasyonunu sağlamak ve ilgi çekici olması açısından daha renkli ve çocuk çizgi kahramanlarıyla bezenmiş çeşitlerden tercih edebilirsiniz.
Yavaş kapanır klozet kapakları,  sert şekilde kapatılmayı önleyen sistem sayesinde sert ve ani şekilde kapanma ve ses yapmayı önler. Bu sayede klozet kapağının klozete paralel olan kısmı hasar görmez ve el sıkışması gibi olumsuzlukların önüne geçilir. Tüm sıralanan türlerin dışında özellikle hastane, otel, havaalanı, restoran, alışveriş merkezi gibi noktalarda tercih edilen  sensörlü hijyenik klozet kapakları  da özel bir seçenek olarak dikkate değerdir. 
Klozet kapaklarında kullanılan malzemeler de çeşitlilik gösterir. Kapaklar, plastik, MDF, duroplast, masif meşe, polyresin ve bambu gibi materyallerden oluşur.

Klozet Kapakları İçin Dekoratif Öneriler

Klozet ve lavabolar  konusunda karar verirken dekorasyonunuzu da göz ardı etmemelisiniz. Banyo ve tuvaletinizdeki dekorasyona uygun olarak farklı tasarıma sahip ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Desenli  klozet kapakları  arasında ahşap motifli, manzara fotoğraflı, okyanus, denizyıldızı, soft, yelken gibi modellerle süslenmiş çeşitli tasarımlar barındıran seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.  

Klozet Kapakları Seçiminde Kapak Ölçülerine Dikkat!

Klozet kapağı seçerken kararsızlık yaşayabilirsiniz. Pek çok farklı model, renk, desen ve özellikte klozet kapağı ile karşılaşmanız mümkün. Özellikle   klozet  satın alırken bir takım halinde alışverişi gerçekleştirmediyseniz ve tek bir parça halinde klozet kapağı satın alacaksanız, satın alacağınız klozet kapağı bağlantı aparatlarının evinizin banyo ya da tuvaletindeki klozetle uyumlu olması gerekir. Kapağınızın mevcut klozetten küçük ya da büyük olması sorun oluşturacaktır. Bunun için bir karton yardımı ile klozet kapağınızın ölçüsünü almalısınız. Kartonunuzu evinizdeki mevcut klozet kapağınızın üzerine yerleştirebilir ve bu ölçüye göre kenarlardan kartonu keserek klozet kapağınızın ölçüsünü tam olarak alabilirisiniz.

Püf Noktası: Klozet Kapakları Montajı Nasıl Yapılır?

Klozet kapakları montajı  oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Doğru boyutlarda ürün satın aldıysanız, montaj konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız. Eski tip klozetlerde alttan kelebekli şekilde klozet kapakları montaj edilmiş olabilir, bunları alt kısımdan açarak eskimiş klozet kapağını sökün. Sonrasında ise yeni klozet kapağınızın vidalarını klozet kapağına takarak montaj yerinden aşağı doğru yerleştirin ve tornavida ile sıkarak işlemi tamamlayın.
Klozet kapaklarının vidaları, kelebekleri suya maruz kalmışsa paslanma durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bu tip bir durumda vidaları ya da kelebeği sökmekte zorlanabilirsiniz. Vidaları zorlamak yerine pas sökücü sprey yardımı ile önce suya maruz kalan ve paslanan bölgedeki pası temizleyin, ardından rahat bir şekilde eskimiz klozet kapağınızı sökebilirsiniz.  
Bütçenize uygun, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak kalite ve konfora sahip klozet kapakları şimdi Koçtaş’ta! Doğru ölçüyü alın ve hemen klozetinize en uygun kapağı sepetinize atın.

Daha fazla göster