750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
6 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Çay Makineleri

Çay Makineleri

Semaver ile demlenen çaylar zamanla yerini çaydanlığa bırakmışken teknolojinin gelişmesi ile elektrikli semaver ve çay makineleri mutfaklarımızda yerini almaya başladı. Çayın soğumasını engelleyen teknolojisi ile lezzetinden ve kıvamından ödün vermeden tek seferde, daha hızlı çay demlemek artık hayatımızın vazgeçilmez parçası haline geldi.

Çay Saatlerinin Başrol Oyuncuları: Çay Makinesi Modelleri

Çay makineleri, farklı tasarım modelleri ve özellikleriyle pek çok çeşit sunuyor. Bu özellikleri çay makinesi fiyatlarını belirlemede de etkili olabiliyor. Çaycı modelleri arasında en yaygın kullanılan türlerden biri, kettle gibi tek bir cam haznesi bulunan ve içerisinde file şeklinde silindire benzeyen bölümü olan modeldir. Bu model demlik poşet çaylar ile çay demlemenize olanak sağlarken bitki çayı hazırlamanız için de ideal bir yöntem oluşturuyor. Çay semaveri olarak anılan çay demleme makinesi ise klasik semaverlerin teknolojiye ayak uydurmuş versiyonları olarak kabul ediliyor. Bu modellerin alt kısmında büyük su haznesi ve bu bölgeye yakın küçük bir musluk, üst kısmında ise büyük ebatlı demlikler bulunuyor. Çay semaveri daha kalabalık ortamlarda servis yaparken büyük kolaylık sağlıyor. Çayın çabuk bitmesinin ve soğumasının önüne geçerek uzun süre servis imkanı sunuyor. Demlik-çaydanlık şeklindeki modeller ise en klasik elektrikli çaydanlık modelleri arasında yer alıyor. Pek çok markanın birbirinden farklı alternatifler sunduğu bu modelde üst üste konulan, demlik ve su haznesinin bir platform üzerinde yan yana durduğu ve çaycı ile kahve makinesinin aynı platformda kullanıldığı türler mevcut. Çaycı fiyatları ihtiyacınız ve seçtiğiniz ürünün özelliklerine göre değişiyor.

Elektrikli Çay Makinesi Kullanmanın Avantajları Neler?

Elektrikli çay makinesi ile çaydanlığı birbirinden ayıran en önemli fark, çay demlemek için doğalgaz ve tüp gibi enerji ürünleri yerine elektrik kullanılmasıdır. Çay demlerken elektrik kullanmak, düşük elektrik gücü ile de tasarruf etmenizi sağlarken çayınızı her daim sıcak tutacaktır. Çay makineleri, kontrollü demleme fonksiyonları ile çay deminin ideal düzeyde olmasını sağlar. Fazla çay demlenmesi gereken durumlarda geniş su haznesi ile hayatınızı kolaylaştırır. Sürekli takip ettiği ısı kontrolü ile çayınızın soğumasını engeller. Sadece fonksiyonelliğiyle değil, mutfağınıza uygun renklerde ve modellerde üretilmesiyle de çay makineleri dekorasyonunuza zenginlik katar.

Çay Makineleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çay makinesi fiyatları ürünün fonksiyonelliği, tasarımı, malzemesi ve boyutuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Beko, Fakir, Arzum, King ve Sinbo gibi markaların sunduğu geniş seçenekler ile çay makineleri arasından istediğiniz modeli uygun fiyatla bulabilmeniz çok kolay. Siz de online alışverişin sunduğu kolaylıkla hemen şimdi Koçtaş’ı ziyaret edin ve beğendiğiniz ürünü zahmetsizce sepetinize ekleyin.

Daha fazla göster