750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
6 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Tost Makineleri

Tost Makineleri

Sabah kahvaltılarının ya da günün her saatindeki atıştırmaların en  pratik seçeneklerinden biri de tosttur. Lezzetli tostlar yapabilmede alacağınız tost makinesinin kalitesi önemli rol oynar. Birbirinden fonksiyonel tost makineleri sadece tost yapmak için değil çeşitli kızartma ve pişirme işlerinizdeki küçük ama etkili yardımcılarınızdandır. 

Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfağınızdaki pratik pişirici olan tost makineleri arasından seçim yaparken makinedeki plakaların çıkarılabilir olmasına dikkat ediniz. Bu modeller sizlere kolay temizlik yapma imkanı sunar. Sağlık bakımından en çok tercih edilen malzeme grubu demir dökümdür bu da döküm tost makinesi çeşitlerini popüler kılıyor . Tercihinizi granit tost makineleri çeşitlerinden yana da kullanabilirsiniz. Granit tost makinesi malzemesinde kullanılan granit maddesinin sağlamlığı sebebiyle uzun ömürlü bir kullanım sunar. Plakası yapışmayan ve hızlı ısınabilen tost makinesi modelleri enerji tüketimi bakımından sizlere büyük tasarruf sağlayacaktır. Tost makinesi alırken kullanım sıklığınıza ve pişirme hacminde ihtiyaç duyduğunuz büyüklüğe dikkat ederek karar veriniz. Eğer tek yaşıyorsanız mini tost makinesi modellerine göz atabilirsiniz. Tost makineleri fiyatları modeller ve markalarına göre farklılık göstermektedir. Granit ve döküm tost makineleri çeşitleri teflon tost makinelerine göre biraz daha yüksek fiyatlıdır.

Tost Makineleri Nasıl Temizlenir?

Mutfağımızda kullandığımız diğer aletler gibi tost makineleri de belirli aralıklarla temizlenmelidir. Her kullanımda üzerinde kalıntılar kalır ve temizlemek giderek zorlaşır. Temizliğe başlamadan önce tost makinesinin plakasının çok sıcak olmadığından emin olunuz. Ardından üzerindeki parçaları çöpe attıktan sonra plakayı sıcak suda bulaşık deterjanı ile yıkayınız. Plakanın çizilmemesi için bulaşık süngerinin yumuşak kısmı ile temizliğinizi yapınız. Plakalar çok yağlı ise istediğiniz sonucu bulaşık deterjanı ile alamayabilirsiniz. Tost makinesinin kullanma talimatını okuyarak tavsiye edilen yağ çözücü spreyleri kullanınız. Plakanın üzerine sıktığını yağ çözücü spreyi bir süre beklettikten sonra ılık su ve sünger ile durulayınız. Tost makineleri kirlerinden deterjan ürünlerini kullanmadan da arındırılabilir. Tost makinenizin plakaları sabit ise makineyi biraz ısıtın. Daha sonra fişi çekip iki kat kağıt havluyu plakaların üzerine yerleştiriniz. Bir süre bekledikten sonra ısı ve peçetelerin emiş gücü sonucu yağ emilecek ve sert kirler yumuşayacaktır. Ardından nemli bir bezle makineyi siliniz. Derinlemesine temizlik için de yumuşak bir bezi maden suyu ile ıslatıp silmeniz yerinde bir çözüm olacaktır. Son olarak da temiz su ile nemlendirdiğiniz bezle plakaları silerek durulayınız.
İhtiyaç duyduğunuz tüm tost makineleri Koçtaş’ta! Sizler de Koçtaş’ı şimdi ziyaret edin, kampanya ve fırsatlara göz atarak aradığınız ürünü uygun fiyata sepete ekleyin.

Daha fazla göster