750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Aspiratör ve Davlumbazlar

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
24 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Aspiratör ve Davlumbazlar

Yemek kokularından arınmış ferah mutfakların baştacı aspiratör ve davlumbazlar ile evimizde gönül rahatlığıyla balık pişirebilir, lezzetli kızartmalarla sevdiklerimize ziyafet sofraları hazırlayabiliriz.

Aspiratör ve Davlumbazların İşlevleri Nelerdir?

Aspiratör kapalı mekânlarda vakum yöntemi kullanılarak sıvı yada partikül çekme işlemi gerektiren tüm işlemlerde faydalanılan cihaza verilen isimdir. Yüksek emiş gücüne sahip olan aspiratör, temizleyici anlamına da gelir. Yaşam alanınızdaki dumanı, pis kokuyu ya da yabancı maddeleri emerek dışarı atmaya yaramaktadır. Aspiratörünüzün ocak ile arasındaki mesafe de önemlidir. Gazlı ocak kullanıyorsanız aspiratör ile arasındaki mesafe 65 cm olmalıdır. Elektrikli ocak da 55 cm olması yeterli olacaktır.

Aspiratör satın alacağınız zaman kullanmak istediğiniz mekana uygun aspiratör çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Aspiratörün her çeşidi güç ve kapasite açısından birbirinden ayrılmaktadır. Aspiratör modelleri için kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.

Davlumbaz ise mutfak gibi kapalı yerlerde ocakların üst kısmına maden, beton, alçı vb. araçlarla yapılmakta olan, duman gibi kötü kokuları toplayarak bacaya veren siperdir. özellikle restoran, kafe ve ev gibi alanlarda, yemek yapıldığı esnada  kişilerin ortamdaki kokulardan rahatsız olmaması için kullanılır.

Aspiratör ile Davlumbaz Arasındaki Farklar Nelerdir?

Daha önce hiç aspiratör ve davlumbaz kullanmadıysanız bu ikisi arasındaki farkı merak ediyor olabilirsiniz. Davlumbaz geniş bir hacme sahip olan ocak üstünde yer alarak fazla ve kirli havanın çıkışı için bir yapısal sisteme sahip olan mekanizmadır. Aspiratör ise  sahip olduğu küçük mekanizma sayesinde davlumbaz gibi ortamdaki kötü havayı yok etmeye çalışan sistemdir. Fakat ikisi arasındaki en önemli fark davlumbazların hava çekiş güç kapasitenin aspiratörlere oranla daha yüksek olmasıdır. Aspiratör ve davlumbaz fiyatları arasında da fark vardır. 

Aspiratör Temizliğinde İşinize Yarayacak Püf Noktaları

Aspiratör temizliği için cihaz parçalarını mutlaka sıcak su ile temizlemelisiniz. Yağ sökücü deterjanlar da bu işlemde size oldukça yardımcı olacaktır. 

Aspiratör filtresini temizledikten sonra tüm parçaları rahatlıkla yerine takabilirsiniz. Aspiratör dolabı bu süreçte zarar görmemeli ve parçaları yerini değiştirmeden yerleştirmelisiniz. Temizleme ve yerleştirme sırasında aspiratör havalandırma ve aspiratör ızgarası zarar görmemelidir. 

Davlumbazınız Kokuları İyi Çekmiyorsa…

“Davlumbaz çekmiyor” şikayetiyle karşılaştıysanız davlumbaz filtresi ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Davlumbaz filtresi temizlenmeli, bu da çözüm olmazsa yeni bir davlumbaz seti alarak parçaları yenilemelisiniz. 

En uygun ve en kaliteli aspiratör ve davlumbazlar Koçtaş güvencesiyle tek tıkla hemen sizin olabilir. Koçtaş online alışveriş sitesinde sizleri bekleyen fırsatları kaçırmamak için şimdi tıklayın!

 

Daha fazla göster