500 TL ve Üzerine Kargo Bedava 500 TL ve Üzerine Kargo Bedava

Oturma Odanızı Kendiniz Oluşturun!

Oturma Odası

Kullanışlı ve estetik bir oturma odasına sahip olmak istiyorsanız, mekan içinde kullanacağınız objeleri tek tek gözden geçirmelisiniz. Piyasada satın alabileceğiniz farklı tarzda birçok oturma odası takımı mevcut. Ancak mekan bir bütün olarak ele alındığında oturma odası avizelerioturma odası perdesi ve oturma odası halısı gibi ek elemanlar da başarılı bir dekorasyonda en az mobilyalar kadar etkili... Bu nedenle oturma odası modelleri arasında seçim yaparken bu ürünleri hangi avize, halı, perde gibi tamamlayıcı unsurlarla birlikte kullanacağınıza dair zihninizde taslak bir tasarım oluşturmanızda fayda var. Hatta bu mekanda kullanmayı düşündüğünüz tablo, duvar saati, mum, kırlent vb. dekoratif objeler bile mobilya seçimi ile birlikte düşünülmesi gereken detaylar arasında!

Oturma Odanız için En Kullanışlı Mobilyalar
Oturma odası
 için olmazsa olmaz mobilyalardan birisi TV ünitesi... Beğendiğiniz bir kanepe veya berjer karşısına konumlandıracağınız şık bir TV ünitesi, mekanın odak noktasında yer aldığı için bu noktada seçtiğiniz ürünün tasarım dili büyük bir önem taşıyor. Klasik tarzda bir TV sehpası tercih ettiğinizde bu ürünün karşısına gelecek koltuk, sandalye, masa, orta sehpa ve zigon sehpa gibi ürünlerin de benzer klasik detayları içermesi mekanda bütünlük sağlıyor. Aynı durum modern ürünler için de geçerli. Ancak söz konusu tasarım olunca; kurallar ve sınırlar anlamını yitirdiğinden, oturma odası dekorasyonuyla fark yaratmak isteyenler sıra dışı TV ünitesi modelleri ile mekanın havasını tamamen değiştirmeyi tercih ediyor. 

Oturma Odası için Aydınlatma Elemanı Seçerken Dikkat!
İç mekanı çekici kılan en önemli unsurlar detaylarda gizleniyor. İlk olarak aydınlatma elemanlarını ele alırsak; oturma odanızda tercih edeceğiniz ana aydınlatma elemanının biravize mi yoksa bir lambader mi olduğu dekoratif açıdan son derece önemli. Benzer şekilde piyasada bulunan avize modelleri veya lambader modelleri içinden hangisini tercih ettiğinize göre de mekanın bütün atmosferi değişebiliyor. Bazen düz ve sade bir mekanda kullanacağınız gösterişli ve alışılmadık bir aydınlatma elemanı, mekanın tüm monotonluğunu ortadan kaldırabiliyor.

Mekanın Tasarımını Dekoratif Aksesuarlarla Taçlandırın
Oturma odası,
 göz zevkinize hitap eden detaylarla kuşatılmalı; ancak asla abartıya kaçmamalı... Bu anlamda tercih edeceğiniz perde ve halı modelleri oldukça önemli. Eğer ferah ve modern bir mekana sahip olmak isterseniz stor perde veya zebra perde modellerini düşünebilirsiniz. Benzer şekilde büyük halı yerine kilim, güneşlik yerine tül perdegibi mekanı hafifletecek unsurlara yer verebilirsiniz. Dekoratif anlamda farklı tasarımlara sahip canvas tablo modelleri ile duvarlarınızı süsleyebilir; koltuk ve kanepelerin üzerinde renkli ve desenli kırlent çeşitleri kullanmayı deneyebilirsiniz.
Evinizde fark yaratacak oturma odası mobilyalarını ve bu mobilyaları tamamlayacak aksesuarları şimdi Koçtaş avantajları ile sepetinize ekleyebilirsiniz.