750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Tül Perdeler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
52 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Tül Perdeler

Ev dekorasyonunun en önemli tamamlayıcısı olan  tül perdeler  sadece şıklık için değil, aynı zamanda fonksiyonellik açısından önemlidir. Evimizin dışarıdan ne kadar görüneceği ve güneşin evimize ne kadar gireceğini kontrol edebilmemiz için tül perdelerin işlevsel olması gereklidir.

Tül Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birçok üründe olduğu gibi tül perde seçiminde de ürün işlevselliği önemli konuların başında gelmektedir.  Tül perdeler  odayı dışarıdan görmeyi engellemeye yönelik olmalıdır. Eğer odanın içi dışarıdan görülüyorsa seçilen  tül perde  güneşlik ile tamamlanmalıdır. Estetik açıdan bütünlük sağlaması adına, tül perde modelleri, güneşlik ile tül perde kombin edilebilir. Bu kombinler yapılırken güneşlik için çoğunlukla desensiz, düz ve açık renkler tercih edilmektedir. Bunların dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da tül perdenin bulunduğu mekandaki mobilya ve dekorasyonla uyum göstermesidir. Tül perdeler ve oda dekorasyonunuz arasında uyum yakalamak için odadaki mobilyalar ve halınıza uygun model ve desende tüller seçilmelidir. Sade döşenmiş bir oda için yine yalın  bir stile sahip tül perdeler  kullanılabilir.

Püf noktası: Tül Perde Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Tül perdeleri rahat kullanmanın en önemli belirleyicilerinden biri, perdelerin kolay yıkanma - temizlenme özelliğine sahip olmasıdır. Tül perde kumaşının kolay temizlenme ve ütülenme özelliğine sahip olması işinizi çok büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Tül perdeler çamaşır makinesinde yıkanacaksa, kesinlikle 30 dereceyi geçmemek gerekir.  Tül perdeler  kaynar suda yıkanırsa hem kırışır, hem de yıpranır. Eğer elde yıkama yapılacaksa ise perdeler yine ılık suda yıkanmalıdır. Yıkama için bir miktar karbonat kullanabilirsiniz. Tül perdelerin daha temiz ve beyaz olması adına kullanılan bu yöntem hem elde, hem de makinede yıkamalar için geçerlidir.

En Şık Tül Perdeler Nereden Alınır? 

Tül modelleri  çeşit ve kalitesine göre  farklı fiyatlarda sunulmaktadır. Kaliteyi belirleyen unsurlar kumaşın cinsi, deseni, dikim özelliği gibi faktörlerdir. Bunların yanı sıra tül perdenin ölçüleri ve seçilen model de fiyat konusunda belirleyici olmaktadır.

Kaliteli, şık ve uygun fiyatlı tül perde  modelleri  şimdi Koçtaş’ta! Hemen gelin, evinizin dekorasyonunu tam istediğiniz gibi tamamlayın.

Daha fazla göster