65+ yaş müşterilerimiz mağazalarımıza gelemediği için, 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Sadece telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler Temizle
Özellikler
  31   Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Vantilatörler

Vantilatörler

Özellikle sıcak havalarda serinlemek amacıyla kullanılan vantilatörler, yaz mevsiminin gözdelerinden biridir. En büyük avantajı ise hem taşınabilir hem de monte edilebilir olmalarıdır. Vantilatörler, evlerden işyerlerine kadar çok geniş bir alanda kullanım imkanı sunar. Daha büyük alanlar için ise sanayi tipi vantilatörler tercih edilir. Koçtaş vantilatör modelleri ile size seçim yapabileceğiniz geniş bir yelpaze sunar. Seçtiğiniz vantilatör online satış imkanı ile kapınıza kadar gelir.

Vantilatörler Ne Kadar Elektrik Harcar?

Vantilatör kullananların en çok merak ettiği soruların başında “vantilatör çok elektrik harcar mı” sorusu gelir. Soğutma sistemleri arasında yerini alan vantilatörler, diğer seçeneklere göre çok daha ekonomiktir. Özellikle doğa dostu yeni teknolojiler elektrik tüketimini azalttığı için, yeni nesil vantilatörler de buna bağlı olarak çok daha az elektrik tüketmektedirler.

Vantilatörler Nasıl Çalışır? 

Vantilatörlerin temel çalışma prensibi, bünyesinde bulunan pervane ile havayı hareket ettirmesidir. Hareket eden hava alanda bir akım oluşturarak serinleme hissi verir. Yani vantilatörler bir çeşit havaya yön veren aletlerdir. 

Vantilatör Çeşitleri 

Vantilatör çeşitleri ayaklı, duvar tipi, masa üstü, yer ve kule tipi ve buharlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Tavan vantilatörleri ise başka bir seçeneği oluşturur. Tavandan serinletme yapan ve aynı zamanda dekoratif olan bu ürünler üzerinde aydınlatmayı da sağlayan üniteler bulunur. Üzerinde bir su haznesi bulunan buharlı vantilatörler ise, ortama aynı zamanda su buharı da vererek nemin sabit kalmasını sağlar. Ev ya da iş yerine uygun vantilatör seçenekleri arasında tercih yapılırken alan büyüklüğü ve kullanım amacı dikkate alınmalıdır. Doğru yapılan bir vantilatör seçimi ile her ortamda sıcak günleri atlatmak çok daha kolaydır. 

Vantilatör mü Klima mı?

Serinlemek için vantilatör de klima da tercih edilebilir. Ancak ikisi arasında seçim yaparken avantajlarını ve dezavantajlarını iyi değerlendirmek gerekir. Vantilatörler klimalara göre daha uygun fiyatlıdır ve kurulum gerektirmezler. Vantilatörlerin elektrik tüketimi, klimalara göre daha düşüktür. Ancak klimalar daha kısa zamanda daha iyi bir serinletme performansı gösterirler. Klimaların düzenli olarak bakım yaptırılma ve servis ihtiyacına karşı, vantilatör temizliğini herkes yapabilir. Vantilatörler klimalar gibi sabit değildir, kullanılmadığı zamanlarda kaldırılabilir; istenilen yere taşınabilirler.

Daha fazla göster