750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
24 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Kapı Zilleri

Kapı Zilleri

Evlerimizin, iş yerlerimizin olmazsa olmazı kapı zilleri, melodisinden tasarımına birçok farklı modeliyle işlevselliğinin yanında göze hoş gelen tasarımlarıyla da seçenekleri artırıyor. Kapı zilleri denilince, zil melodilerini de unutmamak lazım. Çocukluğumuzdan bu yana kulağımızda yer etmiş kanarya sesi çıkaran kapı zillerini ya da ding dong diye çalan kapı zillerini unutmak mümkün mü? Teknolojiyle birlikte kameralı ya da ışıklı kapı zilleri giderek yaygınlaşsa da eski, klasik görünümlü kapı zilleri de popülaritesini koruyor.

Kapı Zili Çeşitleri Hangi Özelliklere Sahiptir?

Kapı zilleri kablolu kapı zili, kablosuz kapı zili, kameralı ve hoparlörlü kapı zili olmak üzere farklı özelliklerle şekilleniyor. Kablolu kapı zilleri, gücünü elektrikten alırken kablosuz olanı ise pil ile çalışıyor. Kablosuz olanı monte etmek daha kolay iken kablolu zili çalışır konuma getirmek için bir elektrik tesisatçısına ihtiyacınız olabilir. Kablosuz kapı zilleri, pratik ve modern görünüşleri ile öne çıkar. Ayrıca bu zilleri monte etmek için ekstra bir uğraşa gerek duymazsınız kolaylıkla monte edilir. Sadece bu modeldeki kapı zilleri pil ile çalıştıkları için ürünlerin pillerinin bitip bitmediğini kontrol etmeniz gerekir.

Kablosuz kapı zilleri,  dahili verici vasıtasıyla radyo sinyalleri üzerinden çalışan basit bir mekanizmadır. Kablosuz kapı zilinin menzil kapasitesi de yaklaşık 100 metre civarındadır. Bu durum güvenlik amaçlı olan bazı ürünlerde farklılık gösterebilir. Kablolu zil sistemleri ise, elektrikten aldığı güç ile çalışır. Elektronik trafo sayesinde 220 Voltluk elektriği 12 Volta düşürebilir. Günümüzde ayrıca çok yaygın bir şekilde kullanılan hoparlörlü ve kameralı kapı zilleri mevcuttur. Hoparlörlü ve kameralı kapı zilleri daha çok güvenlik açısından tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Kameralı kapı zili modellerinde alıcı ve verici sistemlerden faydalanılır. Kameralı kapı zili modelleri güvenlik açısından tercih edildiği gibi estetik dizaynları ile de modern görünüşleri ile albeni yaratırlar.

Eski model zil butonlarında, butonları birbirinden ayırmak için yanlarına daire numaraları yazılırken şimdilerde zil butonunun üstünde yer alan bölüme isim soy isim yazılabiliyor. Böylece kullanım kolaylığı sağlanmış oluyor. Karanlıkta zil butonu üzerindeki yazıyı görüp okumak ve yanlış birinin zilini çalıp o kişiyi rahatsız etmemek için cep telefonunuzun ışığını kullanmak zorunda kaldığınız günler de artık geride kalıyor. Işıklı kapı zilleri, sayesinde ellerinizde alışveriş poşetleri varken cep telefonunuzu bulup çıkartmakla da uğraşmanıza gerek yok.

En Sevilen Kapı Zilleri Melodileri Nelerdir?

Kapı zilleri  modelleri, her geçen gün yeni gelen özellikler ile gelişiyor. Eskiden tek ton bir melodi varken şimdilerde melodi seçenekleri oldukça arttı. Yine de en çok tercih edilenler arasında kanarya zil ve ding dong yerini korumaya devam ediyor. Yeni zil modellerinin bir güzel yanı da eğer bebeğiniz ya da hastanız varsa, uykunuzdan olur olmadık saatlerde uyanmak istemiyorsanız ses seviyesini düşürebiliyor olmanız… Böylelikle hoşunuza gidecek bir kapı zili modeli ve uygun ses seviyesi ile beklenmeyen durumlarda çalan kapı zilleri dahi problem olmakta çıkıyor.

Kapı Zilleri Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Kapı zillerinde fiyatlar  kullanılan malzeme ve teknolojik donanıma bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Kapı zilleri genellikle alüminyum, bakıroksit ve pirinçten yapılıyor. Tüm bu özelliklere göre ve zilin kalitesine göre fiyatları belirleniyor.

Kapı zilleri ile ilgili aradığınız özelliklerin tümüne tek bir adresten ulaşmanız mümkün. Zevkinize ve ihtiyacınıza göre en kaliteli kapı zili modelleri en uygun fiyat garantisiyle Koçtaş’ta sizi bekliyor! Aydınlatma ve Elektrik kategorisinin altında dilediğiniz zilleri şimdi sepetinize ekleyip, online alışveriş fırsatıyla satın alabilirsiniz.

 

Daha fazla göster