Peşin Fiyatına  7 Taksit

Boy Aynası

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Boy Aynası: Hem Dekoratif Hem Kullanışlı

Önemli bir ihtiyacı karşıladığı için her evde mutlaka kendisine yer bulan boy aynası, işlevselliğinin yanı sıra dekorasyona kazandırdığı estetik unsurla öne çıkar. Değişik ebatlarda üretilen boy aynaları zengin malzeme seçenekleri, renk alternatifleri ve tasarım özellikleriyle her türlü mekana ve beğeniye uygun seçenekler sunar. Tasarımına eklenen ekstra özelliklerle fonksiyonelliği arttırılan boy aynası duvar üzerine kolaylıkla monte edilerek sabitlenebildiği gibi duvara yaslanarak da kullanılabilir. Sağlam ve dayanıklı materyallerden üretilen ayna modelleri uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunar. Ürünler, kullanım talimatlarına uyulduğu sürece uzun yıllar hem ihtiyacınızı karşılamaya hem de dekorasyonunuzun bütünlüğünü tamamlamaya devam eder. Farklı seçeneklere sahip olan boy aynası fiyatları da bütçenizi zorlamadan evinizin dekorasyonunu zenginleştirmenizi sağlar.             

Salon, yatak odası, banyo, antre ve hatta mutfak gibi evin her alanında kullanıma uygun olan boy aynaları, büyük ebatlarıyla size, görünümünüzü genel olarak değerlendirme olanağı tanır. Yatak odasının herhangi bir köşesine ya da duvarına konumlandırabileceğiniz boy aynası modelleri sayesinde size en yakışan kıyafeti ve aksesuarları kolaylıkla seçebilirsiniz. Antrede özellikle kapıya yakın bir alanda kullanacağınız modelle evden çıkmadan önce kendinize son bir kere göz atma fırsatı elde edebilirsiniz. Modelleri salonda yatay ya da dikey konumda kullanarak ise mekanı daha geniş gösterebilir ve ayrıca estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz.   

Her İhtiyaca Uygun Boy Aynası Modelleri 

Ayna, çerçeve ve askı aparatları gibi parçalardan oluşan boy aynası ayaklı tasarımlara da sahiptir. Duvara asmadan ya da yaslamadan mekanın dilediğiniz kısmında bağımsız bir şekilde kullanabileceğiniz bu modellerin genellikle arka kısmında bir adet destek ayağı bulunur. Bu şekilde hafif eğim kazanan modeller haricinde destek ayağı bulunmayan çeşitler de mevcuttur. Destek ayağı olmadan düz bir platform ya da çerçevesinin yanlarında bulunan iki ayak üzerinde duran modellerin ayna kısımları, çoğunlukla hareketli yapıya sahiptir. Bu şekilde aynaya kolaylıkla istediğiniz eğimi verebilirsiniz.

Farklı özellikler eklenerek oldukça kullanışlı bir hale dönüştürülen modeller askılıklar, çekmeceler ya da dolaplar gibi aksesuarlardan oluşur. Boy aynası dolaplı modelleri eşyalar için sağladığı ekstra depolama alanıyla yatak odalarına düzen getirir. Ayna kısmını açarak ulaşabileceğiniz raflarda ve çekmecelerde takılarınızı, aksesuarlarınızı ya da makyaj malzemelerinizi saklayabilirsiniz. 

Boy aynası ebatları en dar mekanlarda bile kullanıma uygun seçeneklere sahiptir. Aynayı kullanacak olduğunuz alan küçükse genişliği az olan uzun modelleri tercih edebilirsiniz. Geniş mekanlar için ise hem enine hem de boyuna büyük boy aynası modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle salonlarda kullanılan dev boy aynası modellerini mekana derinlik katarak geniş ve ferah bir ortam yaratmak için tercih edebilirsiniz.            

Mekana Şıklık Katan Dekoratif Boy Aynaları

Boy aynalarının dekoratif özelliklerini yansıtan kısımları çerçeveleridir. Genellikle ahşap ve metal malzemelerden üretilen çerçevelerin kalınlıkları ve renkleri farklılık gösterir. Renk tercihi yaparken çerçevenin duvarda kaybolmaması için kontrast oluşturmaya dikkat etmek gerekir. Koyu renkli bir duvarda kullanmak için beyaz boy aynası en ideal seçenektir. Açık renklerden oluşan bir duvar için siyah, kahverengi ya da gri boy aynası tercih edilebilir.  

Çerçeve seçiminde mekanda bulunan mobilyaların dokusu da önem kazanır. Mobilyalarınız ceviz ağacından üretilmişse yine onlara en çok yakışacak tercih, boy aynası ceviz modelleridir. Dekorasyona doğallık ve sıcaklık katmak için boy aynası ahşap modellerini tercih etmeniz önerilir. Dekorasyonunuzda antika parçalar kullanmaktan hoşlanıyorsanız çerçevesi oymalı ve işlemeli, ahşap ya da metal antika boy aynası tasarımlarına evinizde yer açabilirsiniz.   

Modelleri farklı şekillerde kullanmak mümkündür. Dikdörtgen bir forma sahip olan modelleri salonda yatay şekilde konsol üzerindeki duvara asabilirsiniz. Böyle bir kullanım için mobilyalarınızla uyumlu çerçeve tasarımlarına sahip ya da çerçevesiz modelleri seçebilirsiniz. Çerçevesiz boy aynası modelleri aynı zamanda tamamen duvarla bütünleşerek ortama daha geniş bir görünüm kazandırır. Dekorasyona hareketlilik kazandırmak için boy aynası baklava desenli modelleri kullanabilirsiniz. 

Boy aynası fiyatları modelin ebatlarına ve üretiminde kullanılan malzeme çeşidine göre farklı seçenekler sunar. En kaliteli ve uygun fiyatlı boy aynası modellerini Koçtaş'ta bulabilirsiniz. Fonksiyonel ve estetik modellerle evinizin dekorasyonuna yeni bir soluk getirebilirsiniz.              

Boy Aynaları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Boy Aynası Kaç Cm Olmalı?

Modeller arasında hem genişlik hem de uzunluk bakımından birçok seçenek bulabilirsiniz. Tercih yaparken, modeli kullanım şekliniz ve amacınız önem kazanır. Aynayı genel bir görünüm sağlaması için duvara asarak kullanacaksanız 122 cm uzunluğa sahip olan modeller ihtiyacınızı karşılamada yeterli olur. Ancak baştan ayağa tam bir görüş açısı istiyorsanız aynaya karşı uzaklığınız da önemlidir. Modeli dar bir mekanda kullanacaksanız 122 cm üzeri uzunlukta modelleri tercih edebilirsiniz. Arkada bulunan destek ayağı sayesinde hafif eğimli olarak kullanılan modellerde ise daha kısa uzunlukları seçebilirsiniz.            

Boy Aynası Nasıl Olmalı?

Boy aynaları uzun süre kullanılmak üzere satın alınan eşyalar olduğu için kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Boy aynası fiyatları üretiminde kullanılan malzemenin kalitesine göre farklılık gösterebilir. Dolayısıyla uzun ömürlü bir kullanım için fazla ucuz modelleri tercih etmemekte fayda vardır. Farklı parçalardan oluşan modellerin kolay bir şekilde kurulması oldukça önemlidir. Duvara asarak kullanılacak modellerde mutlaka aynanın ağırlığını taşıyabilecek sağlam askı aparatlarının yer alması gerekir. Modelin çerçeve ve cam kısmının dayanıklı olmasının yanı sıra kolay temizlenebilir özellikte olması da avantaj sağlar.  

Boy Aynası Ölçüleri Ne Olmalı?

Öncelikli olarak modelin ölçülerinin mekanın boyutlarıyla uygun olması gerekir. Dar bir mekanı geniş ve aydınlık göstermek için duvarla tamamen bütünleşen büyük çerçevesiz modelleri kullanabilirsiniz. Çerçeveli bir modeli duvara asarak kullanacaksanız ve duvarda yeterli alan yoksa enine dar boyuna uzun modelleri tercih edebilirsiniz. Yüksek tavanlı ve geniş bir mekana sahipseniz mekana uyum sağlaması için daha uzun ve geniş modelleri kullanabilirsiniz. Duvardan bağımsız olarak kullanılan ayaklı modellerin, kalabalık ve göz yorucu bir ortam oluşturmaması için küçük ebatlara sahip olanlarını kullanmanız önemlidir.

En Çok Satan Boy Aynası Hangileri?

Koçtaş Boy Aynası kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. 150 Cm Safir Meşe Ayaklı Kubbe Duvar Salon Antre Hol Koridor Mutfak Banyo Ofis Aynası
  2. Naturel Masif Ahşap Boy Aynasi 145x40
  3. Çini Boy Aynasi 150x60
  4. Rustik Ahşap Boy Aynasi 145x40
  5. Beyaz Ahşap Boy Aynasi 145x40
Daha fazla göster
187 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: