750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

El Testereleri

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
23 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

El Testereleri

El testereleri temelde ahşap kesiminde kullanılan yardımcı kesim ve düzeltme aletleridir. Ahşap dışında demir, alçıpan, pvc gibi parçaların kesiminde ve düzeltilmesinde de kullanılan çeşitleri bulunur. Sap ve lama olarak adlandırılan temel parçalardan oluşur ve bu parçaların yapısal özelliklerine göre çeşitlendirilir. Sap kısımları genellikle ahşap ya da plastik malzemeden üretilmiştir ve kesici lama kısmına sabitlenmiştir. Testerelerde kesme işini genellikle çelikten yapılmış ve bir kenarı boyunca kesici dişleri bulunan ince levhalardır. El testere çeşitleri pala testeresi, kıl testere, demir testeresi, beton testeresi, alçı panel testeresi, pvc testeresi, lama testere, oygu testeresi, mini kol testeresi, çelik testere gibi farklı seçeneklere sahiptir.   

El Testerelerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

El testereleri temelde ahşap yüzeylerin kesilmesi, düzeltilmesi gibi işlerde kullanılır. Genel amaçlı el testereleri hassas, zaviyeli ve açılı kesim işlerinde kullanılabilir. Çekme hareketi ve hassas yüzeyleri sayesinde, daha az güç harcayarak işinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. El testereleri kategorisinde yer alan demir testereler çapı fazlaca büyük olmayan sanayi borularının kesiminde kullanılabilir. Alçı panel testeresi ise alçı panel, alçı dekorasyon malzemeleri ve kartonpiyerlerin kesimi işinde kullanılabilir. Gözenekli beton testeresi beton malzemelerin kesiminde rahatlıkla kullanılabilir. Tungsen karpit uç sayesinde fazla güç harcamadan çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz. Pvc testeresi pvc malzemeden üretilmiş kapı, pencere, pvc muhtevasına sahip tüm malzemelerin kesilmesi ve düzeltilmesinde kullanılabilir. Kıl testeresi ahşap malzemelerin oyma, kakma işlerinde kaplamaların düz veya eğimli kesilmesi işlerinde kullanılır. Oygu testeresi yatık dişlere sahip olan ahşap malzemelerde kesim ve daire açılmasında kullanılır. 

Püf Noktası: El Testereleri Seçilirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

El testereleri seçerken ne tür bir malzeme üzerinde çalışacağınıza göre çeşitleri değerlendirmelisiniz. Ahşap kesimi için üretilmiş bir testere ile demir, plastik gibi parçalar üzerinde çalışma yapmanız kaza ve yaralanmalara neden olabilir. El testerenizin sahip olduğu lama parçasının özelliklerini dikkate almalısınız. Öte yandan hem ahşap hem de metal parçaların kesimi için kullanılabilen Universal Kolastar testerelerden tercih edebilirsiniz.
Tadilat aletleri kategorisi altında bulabileceğiniz el testeresi fiyatları bütçenize uygun farklı seçeneklere sahiptir. Koçtaş güvencesi ile hemen keşfedin el testereleri arasından ihtiyacınıza uygun en kaliteli ürünü şimdi sepetinize ekleyin.

Daha fazla göster