750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Frezeler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
7 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Frezeler

Kesici takım döneri ile işlev gören frezeler torna makinesinin zıttı olan prensipte çalışır. Frezeler sütunlu ve konsollu tezgahlar yardımıyla kullanılır. Yatay ve düşey gibi farklı gruplara ayrılan frezeler materyallerin veya ahşapların yapısını düzenlemek veya çeşitli motifler oluşturmak amacıyla sıklıkla tercih edilir. Çevresel frezeleme olarak adlandırılan işlemde talaşlar çevredeki dişler yardımıyla, alın frezeleme işleminde ise talaş alın yüzeyinde bulunan dişler yardımıyla kaldırılır. Yumuşak malzeme şekillendirmesi için diş sayısı fazla ve diş boşlu aralığı az olan makineler tercih edilirken sert malzeme frezeleme işlemi için bunun tam tersi tipteki makineler kullanılmalıdır.
 

Her İhtiyaca Farklı Frezeler Seçerek Hızlı Sonuçlar Alın

Makita, Bosch ve Mc Allister gibi markaların frezeleme makineleri her ihtiyaca uygun seçenekler sunar. Millerinin konumu yatay olan frezeler yatay, dikey olan frezeler ise dikey frezeler olarak adlandırılır. Ağır işlerde kullanılan hem yata hem de dikey özellikli frezelere ise universal tezgah frezeleri denilir. Hız çeliğinden yapılmış sert metal uçları ile çalışan frezelerde yekpare takımı olanlar değiştirilemez. Uçlu menteşelerde ise freze menteşe ucu değiştirilebilir. Şekillendirme işlemlerinin olmazsa olmazı frezeler çaplarına göre farklı menteşe uçları ile çalışır. Düzgün kesme kenar özellikleri ile tasarlanan uçlar sunta, kontrplak, sert tahta, plastik, lamine, yumuşak ve sert ahşap gibi plakalarda rahatlıkla kullanılabilir. Dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilmiş olan ürünler dekoratif oyma ve şekillendirmede vazgeçilmez malzemeler arasında yer alır. Menteşe açma işlemi için tercih edilen yassı dübel frezesi ise köşe ve kenar bağlantılarında hassas frezeleme için 6 kademeli derinlik ayarı ile pek çok işte kullanılabilir. Ayarlanabilir yükseklik ayarı ile ahşaplarda düzgün frezeleme işlemine yardım eder. Dik freze makinesi hızlı dönen yapısı ile oyuklar açma, delikler yapma veya dekoratif oyma işlemleri için kullanılır. Makinenin sertliğine ve kesim tipine bağlı olarak farklı uçlar tercih edilerek makine işlevini yerine getirir. Kanal açma frezeleri yük koruma sistemi ve alüminyumdan tasarlanmış vites koruma kutusu ile ergonomik ve hafif kullanım özelliklerine sahiptir. Elektrikli ev aletleri içerisinde freze makinesi ise çift elle kullanabilme özelliği ve 3 kademeli derinlik ayarı ile yüksek manevra kabiliyeti gerektiren işlerde rahatlıkla kullanılabilir. Duvar kanal açma frezeleri çift yalıtım, sabit hız, dişli ayırma sistemi ve toz bağlantı çıkışı ile kullanışlı ve özellikli ürünlerden biridir. Kesim genişliği ve derinliği ayarlanabilen ürün pratik bir kullanım sunar. Frezeleme işleminde kullanolan freze çakıları biçimlerine göre farklılık gösterir. Saplı ve sapsız olmak üzere ikiye ayrılan freze çakıları arasında parmak frezeler silindirik yapıları ile kanal ve delik açmak için tercih edilir. T frezeler ise T kanalları açılmasında kullanılır. Sapsız olan modül frezelerde ise standart dişli çark profilleri işlev görür. Biçim frezeleri  ise çeşitli profillerin işlenmesinde tercih edilir. 

Püf Noktası: Frezeleme Nasıl Yapılır?

Çok yönlü kullanım imkanı sunan frezeler sınırsız yaratıcılık özellikleri ile malzemeleri şekillendirmek için tercih edilir. Freze makinesi kullanılırken öncelikle uygun freze bıçağı seçilerek işe başlanmalıdır. Freze devir sayısı bıçak ölçüsü ve seçilen malzemeye göre ayarlanmalıdır. Freze ile düz kenarları işlemek için paralel mesnedi tercih edilmelidir. Kavisli şekiller için ise freze pergeli kullanarak harika motifler ortaya çıkarılabilir. Çalışılan iş parçası planya tezgahının üzerine sabitlenmelidir. Artık levhalar yardımıyla destek yapmak da iş parçasını basınç izlerinden korur ve ortaya daha düzgün işler çıkmasına yardım eder. Freze istenen derinliğe ayarlanmalı ve derin oyuklar için iş parçası birkaç kez freze işleminden geçirilmelidir.
Her türlü şekillendirme işleminde kullanabileceğiniz frezeler Koçtaş'ta! İhtiyacınıza uygun ürünü hemen seçerek sepetinize ekleyebilirsiniz.

 

 

Daha fazla göster