200 TL Üzeri Kargo Bedava

Alez

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Sahip Olduğu Avantajlı Yönleri ile Rahatça Kullanılan Alez Modelleri

Yataklarda hissedilen konforun artmasını sağlayan ev tekstil ürünlerinden biri yatak alezidir. Çarşaf, nevresim, yorgan, yastık gibi yatakta kullanılan eşyaların yanında sağladığı fonksiyonlarla öne çıkar. Yatak odalarında işlevsel bir kullanıma fırsat veren ürünler, bireyler için konforlu bir uyku deneyimi oluşturur.

 • Birçok farklı modelini kullanıcılara sunan ürünler, farklı ihtiyaçlara yönelik tasarımlara sahiptir. Çocuk, bebek, genç, yetişkin, yaşlı gibi farklı yaş gruplarına dahil olan bireylerin kullanımına uygun türleri ile çok yönlü bir kullanım sağlar. Ölçülerin çeşitliliği sayesinde farklı büyüklükteki yataklara uyumlu modellerine kolayca erişilebilir. Bireyler kullanacakları yatak odasındaki yatağa uygun bir çeşide karar vermelidir.
 • Üretiminde kullanılan malzemeler, ölçüleri, tasarımları, renkleri değişen ürünler arasından alanlar için ideal seçimler yapılmalıdır. Farklı ihtiyaçlar için seçilecek modeller birbirinden farklı olur. Bu sebeple önemli olan gereksinimlerin doğru belirlenmesi ve aynı doğrultuda seçimlerin yapılmasıdır.
 • Üretim materyalleri arasında elyaf, bambu, kaz tüyü, yün, pamuk gibi maddeler bulunur. Her bir malzemenin ürüne yüklediği özellik birbirinden farklı olur. Bireylerin değişen ihtiyaçları dikkate alınarak verimliliği üst düzeye taşıyacak seçimler yapılmalıdır.
 • Yatak koruyucu olarak görev yapan ürünler farklı renk seçenekleri ile tasarlanır. Bireyler kişisel zevklerine ve yatak odalarının dekorasyonuna uygun olacak modelleri belirleyerek dekoratif bir dokunuş bırakır. Beyaz, kırmızı, siyah, mor, yeşil gibi farklı renk seçeneklerinde yatak koruyucu alez bulunabilir. Her bir alana uygun çeşidi olması kullanıcılar için önemli avantajlardandır. Böylece ürünler hem işlevsel hem de dekoratif olarak alanlara fayda sağlar.
 • Yatak alezinin ölçülerine göre farklı çeşitleri mevcuttur. Yatakların boyutlarına tam uyumlu olması için ölçü seçenekleri geniş bir yelpaze sunar. Tek kişilik veya çift kişilik yataklar için edinilmesi gereken ürünler farklıdır. Hatta her tek kişilik veya çift kişilik yatağın da kendi türleri arasında aynı ebatlarda olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Bu sebeplerle yatağın ölçülerinin dikkate alınarak seçimlerin yapılması gerekir.
 • Tek kişilik alez, tek kişilik yataklara uyumlu olacak farklı ölçülerde modellere sahiptir. Çift kişilik alezlerde de aynı durum söz konusudur. Çift ve tek kişilik alezler, yatak ölçülerinin farklı olacağı düşünülerek tasarlanır. Böylece seçim yaparken bireyler çok daha kolay bir süreç geçirir. Çift kişilik alez seçerken de yatağın boyutları incelenmelidir. Büyük boyutlarda olan çift kişilik yataklar için kare ölçülerde modeller de mevcuttur. Bireyler yatak ölçülerini doğru belirleyerek kullanışlı olacak bir alternatife karar verir.
 • İçeriğinin sağlıklı olarak tasarlandığı modeller bebek ve çocuk odalarında da kullanılır. Bebek ve çocuk yataklarına uyumlu olan modellerde öne çıkan farkın ürünün büyüklüğü olduğu söylenebilir. Özellikle bebek beşik ve yataklarında kullanılmak üzere tasarlanan çeşitler diğer modellere göre oldukça küçüktür. Bebeğin uykusunu daha kaliteli yaşamasına yardım edecek ürünler arasından seçim yaparken mutlaka doğru ölçüler ve materyaller belirlenmelidir.
 • Yalnızca evlerin yatak odalarında değil birçok farklı alanda da alez yatak koruyucu görevini üstlenir. Farklı alanlarda sağladığı yararlar ile rahatlıkla kullanılır. Kullanılan mekânlar arasında ev dışında okul, hastane, pansiyon, otel bulunur. Birçok ortamda son derece işlevsel olarak fayda sağlar. Aynı zamanda renkli modelleri ile dekorasyon için de katkı sağlar.
 • Alez fiyatlarının farklı olma sebebi ürünlerin kalitesi ve ölçüleridir. Daha geniş boyutlardaki ürünlerin daha maliyetli olduğu söylenebilir. Yapısında kullanılan üretim malzemelerinin kalitesi ve değeri de ortaya çıkan alez fiyatlarının değişiminde büyük rol oynar. Kalitesi yüksek ve maliyeti çok olan üretim materyallerinden imal edilen ürünleri edinmek için daha geniş bir bütçe ayırmak gerekir. Bireylerin seçim sırasında hem ihtiyaçlarını iyi şekilde karşılayan hem de bütçesine uyumlu modellerde karar kılması önemlidir. Böylece hesaplamalarda bir aksilik çıkmaz ve verimli bir kullanım sağlamak mümkün olur.
 • Sunulan alternatiflerde ince veya kalın olarak tasarlanan ürünler mevcuttur. Kalın alez, yumuşak yapısı ile konforlu bir uyku için gereklidir. İnce modeller ise yokmuş hissiyatı sağlaması nedeniyle bireylerin tercihlerinden olur. Kalın veya ince olarak kullanıcının seçimine bırakılan modeller arasından uygun seçimler gerçekleştirilir.

Gereksinimleri ve kullanım alanlarını doğru belirleyerek konforlu seçimler yapılır. Ölçü, renk ve üretim materyallerine göre geniş seçenekler barındıran ürünler arasından seçimlerinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Yatak Alezi Modellerinin Yapısında Kullanılan Çeşitli Üretim Materyalleri

Yatak alezi, farklı ham maddelerden yararlanılarak ortaya çıkan ürünlerdir. Kullanılan materyaller arasında elyaf, pamuk, bambu, kaz tüyü, yün bulunur.

 • Bambu alez, bambu lifleri kullanılarak ortaya çıkar. Bireyler için serinletici bir etki yaratır ve gece boyu yüksek düzeyde konfor sağlar. Nefes alan yapısıyla kullanıcılar için rahat bir kullanım deneyimi yaratır. Nem dengesini sağlar ve sıvı geçirmez yapısı sayesinde yatakların uzun süreler boyu kullanılmasına yardım eder. Ayrıca yıkama talimatlarına uyarak kolay şekilde temizliği yapılabilir.
 • Bir diğer model pamuklu alezdir. Pamuklu yapıya sahip ürünler, yatağın hava ile temasını kesmeden geçirgen bir hava sirkülasyonu sağlar. Böylece yatak nefes alabilir duruma gelir. İçeriğinde pamuk bulunduğu için iç kısımda gözenekli bir yapı olduğu söylenebilir. Nefes almayı sağlayan da yapıda yer alan gözeneklerdir. Pamuklu modeller terletmeyen alez kategorisindedir. Terlemeyi önlediği için gece boyu rahat ve kesintisiz bir uyku çekilmesine yardım eder. Pamuklu ürünler sayesinde serin ve kuru bir hissiyat ile son derece kaliteli bir uyku deneyimi yaşanması mümkün olur.
 • Yün dolgu kullanılarak ortaya çıkarılan türler de mevcuttur. Yün alez, ısı transferi sağlaması ve nem dengesine destek olması sebebiyle yataklarda kullanılır. Taşıdığı bütün özellikler sayesinde vücudun nefes almasına yardımcıdır. Diğer modellerde olduğu gibi yatağı olumsuz etkenlerden koruduğu için yatağın kullanım ömrünü uzatır. Yünün getirisi ile yatakta sağlanan sıcaklık ile konforlu bir uyku çekilir. Aynı zamanda doğal bir hissiyata sahiptir. Doğal yapıda olması bireyler için öne çıkan özelliklerden biridir. Terleme hissi oluşturmayan hafif yapısı ile kolay bir kullanım oluşturur. Bireyler farklı üretim materyallerinden elde edilen türler arasından ihtiyaçlarına yönelik tercihler yapar.

Alez fiyatları modelden modele değişen üretim malzemeleri doğrultusunda değişiklik gösterir. Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım sunan alternatifleri edinmek için daha geniş bir bütçe ayırmak gerekebilir. Bireylerin ihtiyaçlarına uyumlu olacak modellere yönelmesi gerekir. Üretim materyalleri farklı olan tek veya çift kişilik alezler bulunabilir. Bütçenize ve yatak odalarınıza uygun seçenekleri belirleyerek kendiniz için uygun bir seçim gerçekleştirebilirsiniz.

Yatak Alezi Çeşitlerinin Değişen Tasarım Özellikleri

Yatak alezi, fonksiyonel kullanımıyla yatak odalarının vazgeçilmez parçasıdır. Üretim materyalleri ve ölçülerinin değişmesi gibi tasarım özellikleri de modelden modele değişiklik gösterir. Tasarım özelliklerine bakıldığında farklı türleri mevcuttur. Çarşaf gibi tüm çevresi lastik ile çevreli modellerin yanında dört köşesinde yer alan lastikli türler de vardır.

Çarşaf benzeri modeller genellikle düz ve sade bir tasarıma sahiptir. Yatağı bütün olarak çevreleyen bir yapısı bulunur. Çarşaf benzeri bir tasarıma sahip olan yatak alezi çeşitlerinde kapitone görünümü ile de karşılaşmak mümkündür. Aynı zamanda geniş bir renk çeşitliliğine sahiptir. Bu sayede farklı renk ve dizaynlardaki yatak odalarına kolaylıkla uyum sağlar.

Dört yanı lastikli alez ise dört köşeden sağlam şekilde yatağa tutturulur. Dört köşesi lastikli modellerde de kapitone veya düz tasarımlar mevcuttur. Bireyler seçimlerini yaparken nasıl bir görüntüde bulunan ürünü istediğine karar vermelidir. Alanlarına ve kişisel beğenilerine uygun tercihler yaparak üst düzey konforlu bir şekilde kullanabilir.

Kapitone alez içerisinde dolgu malzemeleriyle tasarlanan ürünlerdir. Yatağı tamamen kaplayan veya dört köşede lastiği bulunan modelleri bulunur.

Bireyler kullanım kolaylıklarını düşünerek kendileri için pratik şekilde yararlanabileceği modellerde karar kılmalıdır. Alez fiyatları ürünlerin tasarım farklılıkları doğrultusunda çeşitlilik içerir. Seçim yaparken tasarım özellikleri ile birlikte bütçeye uygunluğu da kontrol edilmelidir. Bireylerin yatak alezi seçimlerinden üst düzeyde bir verim alması için ürünün hem fiyat hem de özellikler bakımından kullanışlı olması gerekir. Kullanım alanları ve gereksinimlere göre uygun bir model belirleyerek yatak odalarınızda faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Yatak Alezi Türlerinin Farklı Dekorasyonlara Sahip Alanlara Uygun Olacak Şekilde Sunulan Renk Seçenekleri

Yatak alezi çeşitleri, bireylerin konforlu bir uyku deneyimi yaşamasına yardım eder. Aynı zamanda geniş renk seçenekleri ile yatak odalarında bütün olarak uyumlu bir görüntü oluşmasını sağlar. Sahip olduğu renk zenginliği sayesinde farklı stillerde dizayn edilen odalara uygun bir model bulunabilir. Bireylerin kişisel zevklerine de aynı anda uyan türlere daha kolay biçimde ulaşır.

 • Yaygınca kullanılan renk çeşitlerinden biri beyazdır. Beyaz renk oldukça geniş alanlara hitap eden yönüyle kullanıcıların dikkatini çeker. Farklı stillere ve yatak dizaynlarına uygun olarak rahatça kullanılır. Ancak farklı renklerde modeller de üretilir. Bireyler odalarına hâkim olan renklere uyumlu olarak bu renkler arasından seçimlerini yapabilir.
 • Pembe, mor, gri, kahverengi, siyah gibi farklı renklerde tasarlanır. Yastık, nevresim, yorgan gibi ev tekstil ürünlerine uygun olarak renkli alternatifler arasından seçimler yapılır. Bireyler yatak odasının duvar, mobilya ve aksesuar renkleri gibi detaylara dikkat ederek bütünüyle uyumlu bir görünüm oluşturabilir. Geniş renk çeşitliliği, her zevkten bireye hitap ederek seçimlerin kolaylık yapılmasına fırsat tanır. Yatak odalarını renklendirmek için canlı renkler veya modern dekorasyonlara uydurmak için siyah ve beyaz gibi klasik renkler tercih edilebilir. Bireyler kişisel tercihleri sonucunda kendisine uygun modelleri belirler.
 • Renkli alez, renkli dekorasyonları seven bireyler tarafından tercih edilir. Kullanıcılar kendilerine hitap eden modelleri kullanarak hem işlevsel hem de keyifli bir deneyime fırsat verir. Rahat uykular çekerken bir yandan da yataklara uyumlu görünümde eşyalar kullanmak, mekânın dekorasyonunu zenginleştiren detaylardan olur.

Renkleri kadar alez fiyatları da seçim için son derece önemli kriterler arasındadır. Bireylerin bütçelerini aşmayan seçimler yapmaya özen göstermelidir. Aksi hâlde beklenenden daha çok harcama yapılabilir ve bu kullanıcıların bütçesini olumsuz olarak etkiler. Bireyler hem bütçesine uygun hem de dilediği renk tonlarını taşıyan modellere yönelerek ideal seçimlerini yapar.

Farklı Ölçülerde Üretilen Yatak Alezi Türleri

Yatak alezi, farklı boylardaki yataklara uyumlu olabilmesi için farklı ölçülerde tasarlanır. Tek kişilik veya çift kişilik gibi yatak türleri için kullanılacak olan ürün; değişen ebatlar çerçevesinde tercih edilir.

Tek ve çift kişilik yatakların ölçüleri tüm modellerde aynı değildir. Yatak alezinin yatağa mükemmel şekilde uyum sağlaması için yatakların ölçülerinin doğru belirlenmesi gerekir. Her bireyin yatağı için ideal ölçü birbirinden farklıdır. Çünkü yatağın kaç kişilik olduğundan ve yatağın genişliğinden gelen farklılıklar içerir. Bireyler kendi ihtiyaçlarını düşünerek uygun modeller arasında karar kılar.

Bebek, çocuk ve yetişkin yatakları için tasarlanan yatak alezi ölçüleri birbirinden farklıdır. Tek kişilik yataklar ile uyumlu olarak kullanılan birçok çeşitte ürünler mevcuttur. 90 x 190 alez, tek kişilik yataklar ile kullanılan modeller arasındadır. Bunun yanı sıra 100 x 200 alez de tek kişilik yataklar için tercih edilebilir. Tek kişilik yatak odaları için seçilen bir diğer model ise 120 x 200 alezdir. Ölçüleri yatak ile uyumlu olduğu takdirde bireyler kendileri için doğru tercihi yapar.

Tek kişilik alezler olduğu gibi çift kişilik yataklar için tasarlanan modeller de mevcuttur. 160 x 200 alez, çift kişilik yataklar için tasarlanan bir türdür. Çift kişilik yataklarda uyuyan bireyler yataklarına uyduğu takdirde bu modeli kullanabilir. Genellikle standart çift kişilik yataklara uyan bir ölçü olduğu söylenebilir. Ancak standartlara göre daha büyük üretilen türlerine de erişmek mümkündür. 180 x 200 alez, normalden daha geniş çift kişilik yataklara uyumlu olarak kullanılır. Bunlar dışında çok daha büyük yataklar için 200 x 200 ölçülerinde modellere de ulaşılabilir. Önemli olan bireylerin kullanımına uygun modelleri belirlemek ve seçimleri aynı doğrultuda yapmaktır.

Tek veya çift kişilik olarak değişen alternatiflerde alez fiyatlarının da farklılaştığı görülür. Bireyler kullandığı yataklara göre uygun ürünleri belirler. Böylece büyük veya küçük olması gibi durumlar ile karşılaşmadan pratik bir kullanım sağlamak mümkün olur.

Farklı Kullanım Alanlarına Yönelik Kullanılan Yatak Alezi Alternatifleri

Yatak alezi hem yatağın konforunu yükselten hem de sıvıyı yatağa geçirmeyen özellikte bir ev tekstil ürünüdür. Sağladığı avantajlar ve taşıdığı özellikler doğrultusunda bebek ve çocuk yatakları için de oldukça gereklidir.

Bebek alez, terlemelerinin önlenmesi için kullanılan modellerden biridir. Bebeklerin yattığı beşik ya da yataklarda kullanılabilir. Bebekler için tasarlanan modeller, diğerlerine oranla çok daha küçük ölçülerde olur. Bunun sebebi de bebek beşiklerinin boyutlarının küçük olmasıdır.

Bebeklerde olduğu gibi çocuklar için de sıkça tercih edilen ürünler arasındadır. Özellikle altına kaçırma sorunu olan çocukların yatağı için mutlaka edinilmesi gereken bir üründür. Çocuk yataklarına yerleştirilen yatak alezi, ıslaklığın yatağa bulaşmasının önüne geçer. Böylece ıslaklık yatağın üstündeki üründe kalır ve çamaşır makinesinde kolayca yıkanarak temizliği gerçekleştirilir. Eğer kullanılmazsa ıslaklık yatağa geçer ve yatağın temizliğinin yapılması çok daha vakit alır. Ayrıca yatakta koku ve iz gibi istenmeyen kalıntılar bırakabilir. Bütün bu olumsuzlukların önüne geçmek için sıvı geçirmez alez kullanımı son derece önemlidir.

Kullanım alanları arasında uzun süreli yatan hastaların yatakları bulunur. Gece terleme problemi yaşayan bireylerin kullanımı için de oldukça önemlidir. Bireylerin konforlu bir uyku geçirmesine yardım etmek için terletmeyen yatak alezi modellerinden seçimler gerçekleştirilir. Bir diğer kullanım alanı ise alerji problemi çeken bireylerin uyuma alanlarıdır. Antialerjik ve antibakteriyel özellikleri sayesinde problemli bireylerin kullanımına uygun olur.

Kullanım alanları arasında evler olduğu gibi huzurevi, otel, okul, yuva, hastane gibi mekânlar da yer alır. Otel ve pansiyonlarda misafirlerin daha rahat bir uyku çekmesine yardım eder. Ayrıca temizlik işinin de kolaylaşmasını sağlar. Böylece olası durumlarda yatağın lekelenmesinin önüne geçilir. Yatağın kendisini yıkamak başlı başına yorucu ve zaman alan bir iştir. Doğru kullanım ile temizlik ve bakım uygulamaları için harcanan zaman azalır. Ayrıca kirlenen ve lekeleri geçmeyen yataklar yerine yenisi almaktan kurtarır. Yeni bir yatak gereksinimini ortadan kaldırdığı için kullanıcıların cebini düşünen özelliktedir.

Geniş kullanım alanlarına sahip ürünleri edinirken alez fiyatlarına da büyük ölçüde dikkat edilmelidir. Bütçeye uymayan tercihler, bireylerin ekonomik yönden zarar görmesine sebebiyet verir. Bütün bu nedenler doğrultusunda kullanım alanlarına uyarken bir yandan da bütçeyi aşmayacak tercihler yapılmalıdır.

Yastıkların Uzun Ömürlü Kullanımını Sağlayan Yastık Alezi Çeşitleri

Yatakları kir, ter ve ıslaklıktan koruyan yatak alezi modellerinin yanı sıra yastıklar için de koruyucu görevi üstlenen modeller mevcuttur. Yastık alezi, yastığın daha uzun ömürlü kullanımına yardımcı olan bir üründür. Yastık alezi, yastıkların lekesiz ve steril kalabilmesi için kullanılır. Yastık alezi kullanarak yastıkların çok daha hijyenik bir hâle bürünmesine yardım edilir.

Su geçirmez bir niteliğe sahip olduğu için uyku sırasında ortaya çıkabilecek teri emer ve yastığa ulaşmasının önüne geçer. Böylece yastıklar daha temiz hâliyle kullanılmaya devam edilir. Nem ve kirin yastığa kadar ilerlemesini engeller. Farklı kumaş, ölçü ve tasarımlarda üretilen modellerine ulaşmak mümkündür. Bireyler kişisel olarak kullandıkları farklı ölçülere sahip yastıklarına uygun bir modeli kolay bir biçimde bulabilir.

Aşınma, deforme olma, kötü koku oluşumu gibi olumsuz etkenlere karşı koruyucu bir bariyer görevi görür. Ciltte oluşan yağ, krem, losyon, ter, makyaj gibi yastığın yapısını bozabilecek faktörlere karşı yastığın korunmasını sağlar. Yastıkları sürekli olarak temizlemek yerine belli aralıkla değiştirilip yıkanan yastık alezi çeşitleri ile çok daha konforlu ve pratik bir kullanım deneyimi oluşturulur. Böylece yıkamak ve kurutmak daha kolay olan yastık alezi, sürekli olarak yastık yıkama derdini ortadan kaldırır. Alerjen tozları uzak tutarak sağlıklı bir uyku zemini hazırlanmasına olanak tanır. İç kısmında tüy bulunan yastıklarda yer alan tüylerin yüzeye çıkmasının önüne geçer böylece kaliteli bir uykuya kavuşmak mümkün olur.

Düz veya kapitoneli gibi farklı dizaynlar imal edilen yastık alezi çeşitlerine ulaşılabilir. Ayrıca farklı renk seçenekleri de kullanıcılara sunulur. Yastık alezi seçerken alanların dekorasyonuna uyumlu bir model belirlenebilir. Böylece kullanım daha keyifli bir hâle getirilir. Bireylerin yastıklarının ölçüsünü de iyi alması gerekir. Aksi hâlde yastık alezi yastığa göre büyük veya küçük gelebilir. Olumsuz durumların oluşmaması adına yastıkların ölçüsü doğru belirlenmeli ve yastık alezi seçimi aynı doğrultuda yapılmalıdır.

Alez fiyatları yastık veya yatağa göre tasarlanan modellerine göre farklı olur. Bireyler ürünleri seçerken fiyat aralıklarını da incelemelidir. Bütçelere uygun seçimler yaparak çok daha kullanışlı bir deneyim yaratmak mümkün olur.

Alez Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seçim yaparken ürünlerin kullanım alanına göre yapılması çok önemlidir. Kullanım alanlarına uygun olmayan tercihler yalnızca işlevsiz bir ürün edinmeye sebep olur. Yatakların ölçüleri seçim yapılırken mutlaka kontrol edilmesi gereken kriterlerdendir. İhtiyaca göre çift veya tek kişilik alez edinmek gerekir. Ancak her tek veya çift kişilik alezin ölçüleri birbiriyle aynı olmaz. Ölçüleri oldukça farklı olan alternatifler, yatak ebatlarına uygun olarak seçilir.

 • Ürünlerin üretim materyalleri de oldukça mühim konulardandır. Bambu, pamuk, yün gibi çok çeşitli üretim malzemeleri; ürünlerin ortaya çıkmasında kullanılır. Farklı türlerdeki bu ürünleri seçerken yapısal özellikleri incelenmelidir. Bambu veya elyaf gibi maddelerin ürüne kattığı niteliklere göre seçimler yapılır. Özellikle alerji ve benzeri durumlar yaşayan bireyler için ürünün hangi üretim materyalinden elde edildiği önemlidir.
 • Sağlık problemi olan bireyler, sağlıklı içeriğe sahip ürünler belirlemelidir. Organik ve kimyasal barındırmayan ürünler, sağlıklı eşyalar kullanmaya önem veren bireyler tarafından tercih edilir.
 • Ürünler geniş renk çeşitliliği ile kullanıcılara sunulur. Seçim yapılırken hangi rengin yatak ve yatak odasıyla uyumlu olacağı düşünülmelidir. Aynı zamanda kişisel zevkler de renk seçimine yön veren durumlardandır. Tasarım özelliklerine göre düz, kapitone gibi görünümlerde olduğu söylenebilir. Bireyler kullanım kolaylıklarına göre ideal ürünleri belirler.
 • Ürünler çarşaf benzeri tüm çevresi ya da dört köşesi lastikli şekilde tasarlanır. Bu modeller arasında yapılacak tercihler için hangisinin daha kullanışlı olacağı düşünülmelidir. Çarşaf benzeri ürünler yatağın üst ve yan kısımlarını kaplar. Dört köşesi lastikli olanlar ise yalnızca yatağın üst kısmının örtülmesini sağlar.
 • Yumuşaklık gibi uyku konforunu etkileyecek özelliklere de mutlaka dikkat edilmelidir. Aynı zamanda ürünün temizliğinin kolayca yapılabiliyor olması son derece önemlidir. Bireyler temizliğini pratik şekilde gerçekleştirilen modelleri edinir.

Koçtaş’ta farklı ihtiyaçlara uygun yastık ve yatak alezi modellerine ulaşabilirsiniz. Ölçü, renk, üretim materyalleri ve tasarımları değişen ürünler arasından bütçenize ve beğenilerinize uygun seçimler yapabilirsiniz. Gereksinimlerinize uygun modeli belirleyerek Koçtaş’tan hızlıca sipariş oluşturabilir ve alanlarınızda pratik biçimde kullanabilirsiniz.

Alez Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Alez kaç derecede yıkanır?

Kaç derecede yıkanacağı ürünün yıkama talimatlarına göre belirlenir. Yapısının bozulmaması ve büzülmemesi için genellikle soğuk su kullanılarak yıkanması önerilir. Ancak çok da yüksek olmayan sıcaklıklarda temizliği sağlanabilir. Yüksek sıcaklıklarda ayar yapılıyorsa üründe bazı bozulmalar meydana gelebilir. Bu sebeplerle sıcaklık derecesi, ürünün yapısının zarar görmemesi adına doğru belirlenmelidir.

Alez nasıl yıkanır?

Doğru şekilde yıkamak için yıkama talimatları dikkatlice incelenmelidir. Yıkama talimatları ürünün yapısındaki maddeye göre belirlenir ve yıkama sonrası herhangi bir deformasyon oluşmaması adına önemlidir. Elde yıkamak isteyenler, lekeler üzerine leke çıkarıcı uygular. Geniş bir leğende ılık suyla birlikte yumuşak bir deterjanla hafifçe ovalanır ve iyice durulanır.

Alez alırken nelere dikkat etmeli?

Seçimler yapılırken mutlaka hangi ölçülerde bir yatak için olacağı belirlenmelidir. Belirlenen yatağın boyutlarına uygun olarak seçimler gerçekleştirilmelidir. Bebek veya yetişkinler için yapılacak seçimler farklı olur. Ürünün rengi ve hangi materyalden yapıldığı da önemlidir. Fiyatları incelemek de bütçeyi aşmadan doğru seçimler yapmak için gereklidir.

Alez nasıl takılır?

Dört köşesi veya tüm çevresi lastikli iki tür model vardır. Dört köşeli olanlarda köşelerde bulunan lastikler kullanılır. Her bir lastik yatak köşelerine sağlam şekilde geçirilir. İşlemi kolaylaştırmak için lastikler çapraz yönden başlanarak takılır. Böylece çok daha pratik bir takma uygulaması gerçekleştirilmiş olur. Tüm çevresi lastikli olanlar yatak kenarlarına tutturularak yerleştirilir.

Daha fazla göster
107 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: