Peşin Fiyatına  7 Taksit

Kedi Malzemeleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kedi Malzemeleri

Evlerin en sevimli üyelerinden olan kediler, sağlıklı ve mutlu bir gelişim için pek çok kedi malzemelerine ihtiyaç duyar. Özellikle yavru kedi malzemeleri, henüz gelişim çağında olan evcil hayvan dostunuz için oldukça kritiktir. Kedi malzemeleri mutlaka ihtiyacınız olan ürünler olabildiği gibi, evcil dostunuza daha kaliteli ve keyifli bir yaşam sağlamak için satın alabileceğiniz ürünler de olabilir. Siz de bir hayvan sahiplenmeyi düşünüyor veya kedinize hangi ürünleri almanız gerektiği konusunda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız bu yazıda kedi yatağından kedi evine, mama kabından kedi oyuncağına kadar pek çok kedi malzemesi ve kedi bakımı hakkında pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Konforlu Bir Dinlenme Deneyimi için Kedi Yatağı

Kedi malzemeleri düşünüldüğünde ilk akla gelen ürünlerden biri kedi yatağı olur. Kedinizin rahat bir şekilde uyuması ve gün içinde dinlenmesi için ona boyutlarına uygun bir yatak almayı düşünebilirsiniz. Her kedi, farklı formlardaki yataklarda vakit geçirmekten keyif alabilir. Bu nedenle kedinizin rahat edeceği bir yatak bulmak için çeşitli ürünleri test etmeniz gerekebilir. Kedi yatağı düşünüldüğünde akla ilk olarak zemine yerleştirilen geniş bir yastık görünümlü yataklar gelebilir. Her ne kadar sık sık tercih edilen bir kedi yatağı modeli olsa da günümüzde çok farklı kedi yatakları bulunur. Şekil olarak insan yataklarına benzeyen yataklar bunlardan bir tanesidir. Özellikle son dönemlerde cama sabitlenen kedi yatakları gözde kedi malzemeleri arasındadır. Cama sabitlenen kedi yatakları, kedilerin hem uyumasına hem de dinlenirken dış ortamı izlemelerine olanak sağlayan kedi malzemelerindendir.

Kedi Evi ile Kedinize Ait Bir Alan Sağlayın

Kedi evi, evcil dostlarınızın  hem dinlenme hem de eğlenme amacıyla kullanabilecekleri, kendilerine ait bir alana sahip olmasını sağlayan kedi malzemeleri arasında yer alır. Kedi evleri farklı şekil ve boyutlarda bulunabilir. Bir tane bölmeli veya tek katlı kedi evleri bulunabildiği gibi çok sayıda bölmesi olan birkaç katlı kedi evleri ile de karşılaşılabilir. Bu sayede birden fazla evcil dostunuz varsa hepsine tek bir kedi evi ile alan kazandırmış olabilirsiniz. Uyumak için bölmeleri bulunan kedi evlerinde oyun oynayabilmeleri için alanlar da bulunabilir. Ayrıca çok katlı bir kedi evi satın aldığınızda kedilerinize tırmanma ve zıplama imkanı da tanımış olursunuz.  

Kedi evlerinin üretildiği malzeme de evcil dostlarınız için önemli bir kriter olabilir. Kimi kediler sert zeminleri tercih ederken kimi kediler yumuşak zeminlerin üzerinde vakit geçirmekten keyif alabilir. Ayrıca kedi evinin yerleştirileceği alan da kedi evi malzemelerinin seçiminde etkili bir rol oynayabilir. Örneğin yaşam alanınızın bahçesine veya sokağa bir kedi evi yerleştirmek istiyorsanız, kedi malzemesi tercihinizi sert zeminlerden ve materyallerden yana kullanmalısınız. Bu noktada ahşap materyal ideal bir tercih olabilir. Ahşap gibi malzemelerden üretilmiş olan kedi evleri sayesinde hayvan dostunuzu yağmur ve kar gibi yağışların etkisinden koruyabileceğiniz gibi sert rüzgarlı günlerde de sığınabileceği bir alan sağlamış olursunuz. Öte yandan iç mekanda yer alacak kedi evleri için peluş veya kumaş malzemeden üretilmiş kedi malzemeleri tercih edebilirsiniz. 

Kedinizin Tüyleri için Pratik Çözümler Getiren Kedi Malzemeleri

Başlıca kedi bakım malzemeleri arasında kedi tüyleri ile ilgili olan malzemeler gelir. Bu kedi malzemeleri hem kedinizin konforu hem de yaşam alanınızın temizliği açısından gereklidir. Tıpkı insanların saçlarının olduğu gibi kedi tüylerinin de düzenli olarak taranması gerekir. Bu sayede evcil dostunuzun tüylerinin topaklanmasını ve düğüm olmasını önlemiş olabilir, çeşitli kirlerin tüylerine yapışarak onların rahatsız etmesinin önüne geçebilirsiniz. Kedi tarakları farklı formlarda bulunabilir. Bazı kedi taraklarında bulunan mekanizma sayesinde tarağın üzerinde biriken tüyleri toplu bir şekilde tarağın üstünden atmanız mümkün olur. 

Eğer kedinizin tüyleri çok dökülüyorsa bu tüyleri kolayca toplamak için birkaç kedi malzemesi bulunur. Örneğin bunlardan en sık kullanılanlar arasında kedi tüyü toplama ruloları vardır. Yapışkanlı kağıt sarılı olan bu rulolar sayesinde tüylü yüzeyi saniyeler içerisinde temizlemek mümkün olur. Bunun yanında kedi tüyü toplamak için özel olarak tasarlanan eldiven formatında kedi malzemesi de bulunur. İç yüzeyi pürüzlü olan bu eldivenler sayesinde aynı anda hem kedinizi sevebilir hem de fazla tüylerini üzerinden kolayca alabilirsiniz. Bunların haricinde faraş ve süpürge benzeri kullanıma sahip kedi tüyü toplama aparatları da bulunur. Kendi haznesi bulunan kedi tüyü toplama aparatları sayesinde hem kedi tüylerini toplamak hem de tüy toplamak için kullandığınız kedi malzemesini temizlemek saniyeler içinde gerçekleşebilir. İhtiyacınıza ve kullanım kolaylığına göre dilediğiniz kedi malzemelerini seçebilir, yaşam alanınızdaki tüyleri hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Evcil Dostunuzun Tırnak Bakımı için Gerekli Kedi Malzemeleri

Kedi bakım eşyalarının bir diğer vazgeçilmez unsuru, evcil dostlarınızın tırnakları için gerekli olan malzemelerdir. Bu kedi malzemeleri tırnak makası ve tırmalama tahtaları olarak iki önemli kategoride incelenebilir. Kedilerin en doğal içgüdüleri arasında tırmalamak vardır. Onların bu ihtiyacını gidermek için kediler için özel olarak üretilen tırmalama tahtalarından satın almayı düşünebilirsiniz. Kedi tırmalama tahtası sayesinde evcil dostlarınızın tırmalama güdülerini tatmin etmiş olursunuz. Aksi takdirde kedilerinizin, sıkıldıkları veya agresifleştikleri bir dönemde mobilya ve perde gibi tırmalanmasını istemeyeceğiniz eşyalarınızı tırmalamaya çalışma olasılıkları artabilir. Tırmalama tahtaları farklı uzunluk ve genişliklerde olabilir. Kedinizin yaşına ve boyuna uygun bir tırmalama tahtası ile ona uzun yıllar kullanabileceği bir aksesuar sağlamış olabilirsiniz. Öte yandan bazı kedi evi modelleri, kendi bünyesinde tırmalama tahtası da bulundurur. Yaşam alanınızda fazla yer yoksa tırmalama tahtası bulunan bir kedi evi satın alarak yer tasarrufu sağlamanız da mümkün olur.

Taşıma Çantaları ile Evcil Dostunuzu İstediğiniz Yere Rahatça Taşıyabilirsiniz

Sık sık yer veya şehir değiştiriyorsanız, kedinizi çeşitli kedi malzemeleri yardımı ile farklı yaşam alanlarına götürmeniz gerekecektir. Bu durumda hem kendiniz hem kediniz için konforlu bir taşıma çantasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Kedi taşıma çantası modelleri, farklı taşıma şekillerine olanak tanır. Örneğin sırt çantası şeklinde olan kedi malzemeleri, kedi sahipleri tarafından sıkça tercih edilen modeller arasında yer alır. Öte yandan elde taşınan kedi taşıma çantaları da konforlu bir kullanım sağlaması açısından tercih sebebidir. Eğer kedinizi elinizde veya sırtınızda taşımaktan yana zorluk çekiyorsanız bavul benzeri tekerlekli kedi malzemelerinden destek alabilirsiniz. Bu sayede yer değiştirirken kedinizi taşımanın yanı sıra zaman zaman kedinizi sokakta gezmeye de çıkarabilirsiniz. Kediniz yer değiştirme esnasında stres deneyimliyorsa kedi taşıma çantanızın içine, yaşam alanınızdan alışkın olduğu bir yastık, örtü veya kedi oyuncağı yerleştirerek yaşadığı stresi en aza indirgemeye çalışabilirsiniz. Ayrıca bazı kediler, sokakta insanlardan veya köpeklerden ürkebildiği için tekerlekli çantalarda taşındığında huzursuz ve mutsuz olabilir. Dolayısıyla çeşitli deneyimler sonunda sizin için en uygun kedi taşıma çantası modeline karar vermeniz de ihtimaller dahilinde yer alır. Özetle kedi taşıma çantası satın alma aşamasında hem sizin konforunuz hem de kedinizin mutluluğu önemli rol oynar.

Evcil Dostunuzun Beslenmesini En Konforlu Hale Getirmek için Gerekli Kedi Malzemeleri

Kedi mama kabı, kedinizin mamasını rahat bir şekilde yiyebilmesi için üzerinde düşünülmesi gereken bir malzemedir. Bazı mama kapları zeminden yüksek olurken bazı mama kapları daha kolay ulaşılabilir bir seviyededir. Özellikle yavru kediler için zemin hizasından fazla yüksek olmayan mama kapları arasından tercih yapılması gerekir. Öte yandan mama kapları tekli olabilirken ikili olarak da bulunabilir. Bu kaplar, mama ve su kabı yan yana olacak şekilde kullanılabilir. Alternatif bir yöntem olarak iki kedisi olan kişiler iki kedi için ayrı mama kapları olarak kullanmayı da tercih edebilir. Mama kaplarının malzemesi, kedilerin sağlığı açısından önemli bir unsur olabilir. Bazı kediler her mama kabını kullanabilirken bazı kediler plastik mama kaplarından kaynaklı sağlık sorunları yaşayabilmektedir. Bu nedenle kedi mama kabı seçiminde bu detay da göz önünde bulundurulmalıdır. Öte yandan kimi kediler, durgun sudan içmeyi tercih etmemektedir. Bu durumu deneyimleyen kişiler, haznesinde suyu hareketli bir şekilde tutan ve devir daim yapan su fıskiyelerinden satın almayı değerlendirmelidir. Su içme konusunda isteksiz kedisi olanlar bireylerin, evin içerisinde farklı yerlere kedi malzemeleri yerleştirmesi de gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda evcil dostunuzun kendisine has özellik ve ihtiyaçlarına uygun olarak mama ve su kabı gibi kedi malzemeleri alışverişi yapabilirsiniz.

Kedinizin Tuvalet Alışkanlığı için İhtiyacı Olan Her Şey

Kediler için üretilen tuvalet malzemeleri, evcil dostunuzun tuvalet ihtiyacını en kolay şekilde gidermesinin yanı sıra sizin de tuvaleti en hızlı ve pratik şekilde temizlemenize yardımcı olur. Kedi tuvalet malzemelerinin başında tuvalet kapları gelir. Bu kaplar yalnızca zeminden oluşabildiği gibi üstü kapalı da olabilir. Tercihinize göre açık veya kapalı olacak şekilde tuvalet kabı gibi kedi malzemeleri satın alıp yaşam alanınıza yerleştirebilirsiniz. Öte yandan tuvalet temizliği için delikli küreklerden yardım alabilirsiniz. Bu kedi malzemeleri sayesinde temiz kum kaba geri dökülür ve kum tasarrufu yapabilirsiniz. 

Kedi tuvaleti söz konusu olduğunda önemli unsurlardan bir tanesi kediniz için seçtiğiniz kum olur. Kedi kumları doğal ve doğal olmayan kumlar olmak üzere iki temel başlıkta incelenebilir. Bazı kediler kum çeşitleri arasında tercih yapabilmektedir. Kimi kumlar bazı kedilere iyi gelirken bazılarında sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle doğru kedi kumuna karar verirken detaylı bir araştırma yapmak, gerekli olduğu durumlarda veterinere danışarak kedi kumu seçimi yapmak önemlidir. 

Kedinizin tuvaletinde yer alan kumlar, kedinizin kaba giriş çıkışı esnasında veya patisinde arta kalması nedeniyle etrafa yayılabilir ve bu kumları temizlemek zaman zaman yorucu olabilir. Kumların etrafa yayılmasını en aza indirgemek açısından kedi tuvaleti önü paspasları bulunur. Bu paspaslar kedi tuvaletlerinin kaymasını önlediği gibi, pürüzlü yapıları sayesinde fazla kumun yayılmasını engellemeye yardımcı olur. Öte yandan delikli paspas gibi kedi malzemeleri, fazla kumu deliklerinde biriktirir ve size yalnızca zaman zaman paspası silkelemek kalır. 

Kedi Malzemelerinin En Eğlencelileri: Kedi Oyuncakları

Kedi oyuncakları, kedinizin gün içinde keyifli vakit geçirmesini sağlayan en önemli kedi malzemeleri arasında yer alır. Kedi oyuncakları kedinizin kendi kendisine oynayabileceği şekilde üretildiği gibi, sizin ona eşlik etmenizi gerektirecek şekilde de üretilen kedi malzemelerindendir. Evcil dostunuz yaşam alanınızda yalnız olarak uzun saatler geçiriyorsa, ona kendi kendine oynayabileceği kedi malzemeleri almayı düşünebilirsiniz. Örneğin kediler için üretilen toplar, hareketli kuleler, peluş hayvanlar veya oyun tünelleri, evcil hayvanınız için uygun kedi malzemeleri seçimleri arasında sayılabilir. Öte yandan siz de onunla oynamak ve keyifli vakit geçirmek istiyorsanız tüylü kedi oltaları veya kedi oynatma lazeri satın alabilirsiniz. Her kedi her kedi malzemesi ile oynamaktan keyif almayabilir. Bazı kediler ışık veya renk gibi görsel uyaranlardan daha çok keyif alırken bazı kediler siren veya hayvan sesi gibi işitsel uyaranlara sahip oyuncaklara daha çok reaksiyon verebilir. Kediniz için en uygun kedi malzemesini bulmanızın tek yolu, çeşitli kedi oyuncaklarını onunla paylaşarak hangisi ile vakit geçirmeyi daha çok sevdiğini gözlemlemek olacaktır. Evcil dostunuzun en çok keyif aldığı kedi malzemelerini keşfettikten sonra benzer oyuncaklar ile kedi malzemelerinizi zenginleştirebilir, evde geçirdiği süreden keyif almasını garanti altına alabilirsiniz.

Hem Dekoratif Hem İşlevsel Kedi Malzemeleri: Kedi Merdivenleri

Kedilerin keyifle vakit geçirdikleri kedi merdivenleri, onların aynı anda hem oyun oynamalarını hem de egzersiz yapmalarını sağlayan kedi malzemelerindendir. Bu sayede kediniz gün içerisinde hareketli dakikalar geçirerek enerjisini atabilir ve istenmeyen kilo alışının önüne geçilebilir. Kedi merdivenlerinin dekoratif bir unsur olarak yaşam alanına renk getirmesi de mümkündür. Bunun için hazır kedi merdivenleri yerine çeşitli malzemeler ile kedi merdivenini kendiniz oluşturmayı düşünebilirsiniz. Örneğin yaşam alanınızın dekoratif stiline göre ahşap veya demir parçalarını duvarınıza belirli aralık ve yükseklikler ile sabitleyerek otantik bir kedi merdiveni oluşturmanız mümkün olabilir. Bu sayede evinize has bir kedi oyun alanı yaratmış olursunuz.

Taraktan mama kabına, kumdan tuvalete ihtiyacınız olan tüm kedi malzemelerini Koçtaş'ın geniş ürün yelpazesinde bulmanız mümkün. Bu gibi mutlaka satın alınması gereken kedi malzemelerinin yanı sıra evcil dostunuzun eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak kedi oyuncağı ve kedi oyun evi gibi ürünlere de sahip olabilirsiniz. Her bütçeye uygun kedi malzemeleri fiyatlarına Koçtaş ürünleri ile ulaşabilir, ihtiyacınız olan kedi eşyalarını kolayca satın alarak evcil dostunuz ile yaşamayı daha keyifli ve konforlu hale getirebilirsiniz. 

Kedi Malzemeleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kedi Malzemeleri Nelerdir?

Kedi malzemeleri, kedilerin kişisel bakımları ve yaşam alanları için gerekli olan malzemelerdir. Örneğin kedilerin tüyleri ve tırnakları ile kısa aralıklar ile ilgilenmek gerekir. Bunun için kedi tarakları, tüy toplama aparatları, tırnak makasları ve tırmalama tahtaları gibi kedi malzemelerinden yardım alabilirsiniz. Kedi tarakları, evcil dostlarınızın tüylerinin açık ve yumuşak kalmasını sağlarken, tüy toplama aparatları hem kedinizin üzerinden hem de evinizdeki eşyaların ve kıyafetlerinizin üzerinden tüyleri toparlamanızı sağlar.  Kediler için özel olarak üretilen tırnak makasları sayesinde kedinizin tırnaklarını en kolay şekilde kısaltabilirsiniz. Evinize yerleştireceğiniz tırmalama tahtası, kedinizin dilediği zamanlarda gidip tırmalama içgüdüsünü tatmin etmesine yardımcı olur.

Kedi İçin Hangi Malzemeler Gerekli?

Kedinizin tuvalet, mama ve oyun gibi pek çok farklı kategoride kedi malzemesine ihtiyacı olabilir. Örneğin tuvaleti için tuvalet kabına, kuma ve sizin tuvaleti konforlu bir şekilde temizleyebilmeniz için kürek gibi kedi malzemelerine ihtiyaç duyulur. Aynı şekilde kedinizin rahat bir şekilde yemek yiyip su içebilmesi için ona uygun bir mama ve su kabına gereksinim duyabilirsiniz. Özellikle kedinizin uzun saatler yalnız vakit geçireceği durumlarda bu kapların, mama ve su azaldığında içeriğini yenileyebiliyor olması da gerekebilir. Ayrıca kedinizin keyifli bir şekilde vakit geçirebilmesi için çeşitli malzemelerden üretilmiş oyuncaklar, tırmanma merdiveni ve kedi evi gibi kedi malzemeleri de satın almayı düşünebilirsiniz.

Kedi Malzemelerinin Fiyatları Ne Kadar?

Kedi malzemesi fiyatları, kedi malzemesinin büyüklüğü ve üretildiği materyal gibi pek çok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Örneğin tek kişilik kedi evleri gibi kedi malzemeleri fiyatları daha uygun fiyatlı iken birden fazla bölmesi olan, nispeten daha uzun olan ve tırmalama tahtasını da içinde barındıran kedi evleri daha yüksek maliyetli olabilir. Aynı şekilde plastik mama kapları gibi plastikten üretilmiş kedi malzemeleri fiyatları nispeten daha düşükken cam kaplar biraz daha fiyat farkına sahip olabilir. Ürün çeşitliliğinin fazla oluşu, her bütçeye uygun kedi malzemelerine ulaşmayı kolaylaştırır. Ayrıca birden fazla ürünü bir arada bulunduran kedi malzemeleri seti ile karlı bir alışveriş yapmak da mümkün olabilir.

Daha fazla göster
552 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: