750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Mengene ve İşkenceler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
24 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Mengene ve İşkenceler

Mengene ve işkenceler hobi amaçlı ya da profesyonel işlerde kullanılan el aletleri arasında yer alır. Mengene, iki çene şeklindeki metal yapının arasında sıkıştırılan şeyler ile ilgili rahat işlem yapılması için tasarlanmış olan el aletidir. Kol ya da vida benzeri bir mekanizma ile sıkıştırılan çeneler mengenelerin temel yapısını oluşturur. İşkenceler ise ağırlıklı olarak ahşap işlerinde yapıştırılan ya da bir birine tutturulan malzemelerin sabit kalması için kullanılır. İşkence ile tutturulan malzemeler birbirine etkili şekilde yapışır. Hem hobi işlerinde hem de profesyonel işlerde yoğun olarak kullanılan mengene ve işkenceler, yapılan işlemlerin daha kolay gerçekleştirilmesi için tercih edilir.

Hobi ve Profesyonel Amaçlı Mengene ve İşkenceler

Mengene ve işkenceler özellikleri ve kullanım amaçlarına göre farklı seçeneklere sahiptir. Mengene çeşitleri tesviyeci mengenesi ve masa mengenesi olarak iki grupta üretilir. Her iki mengene çeşidi de kanca mengene olarak adlandırılır ve masa ya da tezgâhların kenar kısımlarına vida ya da özel mekanizma ile sabitlenerek kullanılır. Masa mengeneleri 50 mm ve 75 mm ağız aralığı seçeneklerine sahiptir. Tesviyeci mengeneleri ise 100, 115, 135 ve 150 mm ağız seçenekleri ile kullanılabilir. Mengene fiyatları büyüklüklerine ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. İşkenceler ise birçok farklı modele sahiptir. G tipi işkence, görünüş olarak G şeklinde olduğu için bu şekilde adlandırılmıştır. Hobi işkencesi ise mandal şeklinde küçük işkencelerden oluşur. Ağır demir işkence çeşitleri, tamamen sert metalden üretilir ve ağır sanayi işlerinde kullanılır. Hızlı işkence çeşitleri ise özel tetik mekanizması ile kolay şekilde kullanılan modeller arasındadır. Diğer işkence çeşitleri vida şeklinde çevirilerek kullanılırken hızlı işkenceler tetik mekanizması ile kullanılır. İşkence çeşitleri büyüklük ve uzunluklarına göre de değişiklik modellere sahiptir. Mengene ve işkenceler arasında yer alan demir kesme makası ise, metal işlerinde kullanılan diğer bir el aletidir. Basit makine mekanizması ile demir malzemeleri kolay şekilde kesebilecek şekilde tasarlanmıştır.
İhtiyacınız olan mengene ve işkenceler şimdi Koçtaş’ta tadilat aletleri kategorisinin hemen altında! Farklı büyüklükteki modeller arasından aradığınızı bularak ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayın.

Daha fazla göster