750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Rustik Perdeler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
29 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Rustik Perdeler
Geçmişten günümüze gelen, rahat kullanımı ve kolay temizlenebilirliği sayesinde son yıllarda popülaritesini artıran rustik perdeler halkalı boruya takılarak kullanılır. Ayarlanabilir rustik aparatlar sayesinde ev değiştirdiğinizde bile kullanılabilir yeni eve uyum sağlar mı endişesi duymazsınız. Tarzıyla fark yaratmak isteyenlerin tercih ettiği  rustik perdeler, farklı renk ve model seçenekleri ile ev dekorunun önemli bir parçasıdır. Hemen her dekora uyum sağlayabilecek çeşitler sunan bu perde çeşidi için kullanılan özel bir kumaş türü yoktur. Bu  da sizi tercihlerinizde kısıtlamayan bir etkendir. Salon, yatak odası ve oturma odası, mutfak da dahil olmak üzere evinizin her yerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece kumaş-perde seçimini kullanacağınız alana göre belirlemeniz yeterli olacaktır.

Rustik Perdeler İçin En İşlevsel Aksesuarlar

Rustik çubukları olarak isimlendirilen ve boru şeklinde uzanan taşıyıcı elemanlar farklı malzemelerden üretilirler. Bakır, bronz, metal, krom, ahşap gibi pek çok malzemeden üretilebilen rustik çubukları, farklı uzunluklarda satışa sunulur. Pencere ve duvar boyutunuza uygun olarak dilediğiniz ürünü tercih edebileceğiniz rustik çubuklarında dekoratif detaylar da yer alır. Bu detaylar genellikle çubukların iki ucunda bulunan, perde bağlantılarının çubuktan çıkmasını önleyen tasarım detaylardır. Farklı geometrik şekillere ve desenlere sahip olarak tasarlanabilir. Çoğu rustik çubuğunda perdenin takılacağı halkalar dizili olarak çubuk ile birlikte satılır. Ancak ilave halka gereksinimleri için tekli satılan aksesuarlar da mevcuttur. Bu tip aksesuarlar arasında yer alan rustik halkalarından edinip dilediğiniz rustik çubuğu ile birleştirerek kendinize özgü tasarımlar da oluşturabilirsiniz.

Püf Noktası: Rustik  Perdeler Seçilirken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

Rustik perde kullanmak istediğiniz odanızda alçı perdelik (kartonpiyer) olup olmaması önemli bir faktördür. Kartonpiyer var  ise söktürmeniz ya da alçı kapakla onu kapatmanız, görsellik açısından önemlidir. Tavanı alçak olan alanlarda rustik perdeler kullanmak mekanı basık ve küçük gösterebileceği için dikkat edilmesi gerekir.

Rustik Perdelerin  Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Rustik perdeler için öncelikle rustik boruya karar vermek gerekiyor. Bunun için odanızın genel dekorunu göz önünde bulundurarak  tercih yapmalısınız. Modern eşyaların ya da ahşap ağırlıklı eşyaların yoğun olduğu mekanlarda ahşap rustik borusu kullanmanız dekoru tamamlayan etkenlerden biri olacaktır. Ahşap rustik borusu kullanacaksanız, kumaş tercihiniz keten olabilir. Klasik döşenmiş, ağır  eşyalar barındıran odanız için ise rustik pirinç boru kullanmanız şıklığı perdelerinizde sürdürmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda krom ve metal seçenekleri de olan rustik borular her tarza uygun olarak kullanım çeşidi sunmaktadır. Çiftli rustik setler, fon ve tülün beraber kullanımına olanak sağlamasıyla tercih edilebilir. 

Aradığınız rustik perdeler uygun fiyatlarla şimdi Koçtaş’ ta! Evinize ruh katacak rustik perde modelleri ve seçeneklerini hemen keşfedin ve evinizi güzelleştirin!

Daha fazla göster