65+ yaş müşterilerimiz mağazalarımıza gelemediği için, 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Sadece telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Uzatma Kablosu ve Grup Priz
Filtreler Temizle
Özellikler
  500   Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Uzatma Kablosu ve Grup Priz

Uzatma Kablosu ve Grup Priz

Hayatımızın her yerinde kullanılan elektriğe ulaşmak uzatma kablosu ve grup priz seçenekleri ile çok daha kolay. Elektrikli aletlerin hayatımızın her aşamasında kullanılmaya başlaması ile birlikte elektriğe olan ihtiyaçta artmıştır. Açık alanlar gibi elektrik bağlantısının ve prizin olmadığı ya da kullanılan elektrikli aletin kablosunun yetişmediği durumlarda uzatma kablosu ve grup priz gibi malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu malzemeler yapılacak olan işlem için pratik ve hızlı bir çözüm sunuyor. Uzatma kablosu ve grup priz seçeneklerinin her birisine, en kolay şekilde Koçtaş’ın sanal mağazasından ulaşabilirsiniz.
 

Pratik Kullanımlarıyla Uzatma Kablosu ve Grup Priz Çeşitleri
Uzatma kablosu ve grup priz malzemelerinde farklı gruplarda ürünler buluyor. Uzatma kablosu, açık ya da kapalı alanlarda elektrik ihtiyacı olan yerlere ulaştırabilmek için kullanılan elektrik kablosu çeşididir. Uzatma kabloluları priz sayıları, uzunlukları ve kullanım özelliklerine göre farklı seçenekler ile sunuluyor. Tek prizi bulunan modellerden başlayarak dörtlü prize kadar modelleri bulunur. Uzatma kablosu uzunlukları ise 1,5 metreden başlayarak 50 metreye kadar uzunluktaki seçeneklere sahiptir. Uzatma kablolarında makaralı ve makaralı olmayan modeller bulunur. Makara sistemi ağırlıklı olarak uzun boydaki kablolarda kullanılır. Kablonun rahat şekilde toplanması ve karışmaması için ideal ürünlerdir. Uzatma kablolarında açma kapama düğmesi ve otomatik sarma sistemi gibi özelliklerde bulunabilir. Grup priz ya da çoklu priz olarak adlandırılan ürünler uzatma kablolarından biraz farklıdır. Bu tür malzemeler bir prizde birden çok elektrikli alet kullanılacağı zaman ihtiyaç doğan malzeme çeşididir. Tek bir priz olan yerde birden çok elektrik alet aynı anda çalışacak ise daha fazla sayıda prize ihtiyaç olacağı için grup priz kullanılır. Grup priz seçenekleri tekliden başlayarak altılıya kadar sayısı artan çeşitlerdedir.  Sayısı ve tasarım özelliklerine göre grup prizlerin tasarımları değişebilir. 3’lü priz ya da diğer priz çeşitleri tercihlere göre farklı renk seçenekleri de bulunuyor. Standardın dışında renkleri sevenler için pembe, yeşil ve lila gibi renk seçenekleri bulunuyor. Uzatma kablosu ve grup priz seçenekleri arasında farklı türde kablolarda bulunur. Sadece elektrik işlemlerinde kullanılan ve istediğiniz metre boyutu kadar satın alabileceğiniz elektrik kabloları mevcuttur. Bu kablolara taşıyabilecekleri elektrik gücüne göre farklı seçeneklere sahiptir. Elektrik kablosunun dışında başka amaçlar ile kabloya ihtiyaç olabiliyor. Telefon, internet veya uydu sistemler içinde de kablolar kullanılır. Bunların her biri için farklı türde kablo kullanılması gerekir. Uzatma kablosu ve grup priz malzemeler ile birlikte kullanılan çok farklı türde aksesuar bulunur. Kablo kanalı olarak adlandırılan malzemeler, kabloların daha düzgün durmasını ve korunmasını sağlamak üzere kullanılır. İçerisinde bulunan kanallara yerleşen kablolar sorunsuz şekilde kullanılır. Üzerinde bulunan kapak ile de kablo karışıklığı engellenmiş olur. Fazla sayıda kablo bulunan yerler için kablo toplayıcılar kullanılabilir. Kablo toplayıcılar içinde farklı renk seçenekleri bulunur. Ayrıca elektrik kesintisi olan durumlar için güç kaynakları da bulunur.
 

Uzatma Kablosu ve Grup Priz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Akım korumalı priz olarak adlandırılan ürünler son yıllarda yoğun şekilde kullanılmaya başlamıştır. Akım korumalı prizler, televizyon ya da bilgisayar gibi pahalı aletleri elektrik akımındaki değişikliklere karşı korumak üzere tasarlanmıştır. Bu prizler 3’lü ya da 6’lı priz gibi seçeneklere sahip olabilir. Gelen elektrik akımındaki dalgalanmaları düzenleyerek çalışan cihazların zarar görmesini engeller. Pahalı elektrikli aletler kullanıyorsanız bu prizleri kullanmanız tavsiye edilir. Evinizde küçük yaşta bebeğiniz ya da çocuğunuz varsa onlar elektrikten korumak üzere özel prizler kullanılır. Çocuk korumalı grup priz olarak adlandıran prizlerde bulunan özel mekanizma ile çocuklarınız ellerindeki şeylere prize sokamayacaktır. Elektrikli cihazlarınızın gün içerisinde belli saatlerde çalışmasını istiyorsanız zamanlayıcı özelliği olan prizleri kullanabilirsiniz. Bu prizleri istediğiniz saate ayarlayarak gün içerisinde o saatlerde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Uzatma kablosu ve grup priz ürünlerinde uzun süre sorunsuz şekilde kullanım sağlanabilmesi için klemens sistemi bulunan ürünler sunuluyor. 3’lü fiş veya 5’li fiş gibi ürünlerin bağlantı noktalarında kullanılan klemensler ile elektrik aktarımı daha etkili şekilde gerçekleştirilebiliyor.
 

Uzatma Kablosu ve Grup Priz Kullanım Alanları
Uzatma kablosu ve grup priz, elektrik kullanılan ya da elektriğe ihtiyaç duyulan her yerde kullanılabilir. Evlerinizin odalarında, balkonlarda, bahçelerde ve çatı katı gibi yerlerde ihtiyaç olabilir. İşyerleri, ofisler ya da üretim tesislerinde her an bu malzemelere ihtiyaç doğabilir.  
Uzatma kablosu ve grup priz ürünleri ve aksesuar çeşitlerini Koçtaş’ın online alışveriş sitesinden kolayca satın alabilirsiniz.

Daha fazla göster
Başa Dön