750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
34 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Uydu Alıcı Anten ve Aksesuarlar

Uydu Alıcı Anten ve Aksesuarlar

Uydu alıcılar televizyon ile uydu arasında gerçekleşecek olan yayın trafiğinin sağlanması için kullanılan ürünlerdir. Geçmiş dönemde pek çok farklı isim ve model ile anılan cihazlar günümüzde oldukça gelişmiş ve teknolojik gelişmelere paralel olarak ilerleme kaydetmiştir. Uydu alıcılarla birlikte uydu alıcı anten ve aksesuarlar da model ve teknolojik donanım olarak çeşitliliğini artırıyor. Artık televizyonlarınızda dünyanın her noktasındaki yayını hd kalitesinde izlemeniz mümkün. 


TV Keyfi Onlarla Çıkar: Uydu Alıcı Anten ve Aksesuarlar 
Uydu alıcı anten modelleri arasında yer alan iki tür uydu alıcı mini ve maxi uydu alıcı anten modelleri boyutsal özellikleri bakımından bu şekilde adlandırılmaktadırlar. Bu modellerin boyutlarının dışında yayın özellikleri de belli başlı değişiklikler gösterebilir. Maxi uydu alıcı modeli, televizyon üzerinde ya da sehpa üzerinde yer alan uydu alıcı modelleridir ve eski uydu alıcılara benzer yönleri ile geçmişten alışık olduğunuz türden uydu alıcılardır. Mini uydu alıcı modeli ise görsel olarak daha şık ve portatif yapıya sahip, fazla yer kaplamayan ve görüntü kirliliği yaratmayan küçük boyutlu uydu alıcılarıdır. Bunlara ek olarak mini uydu alıcılarda bulunan HD yayın özelliği yayın kalitesi ve görüntü kalitesi için önemli bir özelliktir.


Uydu Alıcı Bağlantı Kabloları Nelerdir?
Uydu alıcı anten ve aksesuarlar arasında yer alan en önemli aksesuarlar şüphesiz LMB ve Çift çanak antenlerdir. Bu iki cihaz uydu alıcının çalışmasını doğrudan etkiler. Ancak yurt içi ve yurt dışından yapılan yayınları izleyebilmek için sadece iyi bir uydu alıcısına, LNB ve çanak antene sahip olmanız yeterli olmayacaktır. Bu durumda ikinci anten, ikinci anten sabitleme aparatları, ekstra kablo ve kablo köprüleri, HDMI kabloları gibi önemli aksesuarlara da ihtiyaç duyulacaktır. HDMI kabloları uydu anten ve televizyon arasında bağlantıyı sağlar. Bilgisayarlardan aşina olacağınız kablolar yeni nesil uydularda ses ve görüntünün aynı anda aktarılması için kullanılmaktadır. Ayrıca HDMI kabloları uydu alıcı anten ve aksesuarlar arasında hassasiyeti en fazla olan parçalardan biridir. Bağlantı uçları hareketli ya da yekpare olan modelleri bulunabilmektedir. Uydu alıcı antenler switchler ile de uyumludur. Switch modelleri uydu alıcı anten ve aksesuarlar arasında kurulum için hayati önem taşıyan parçalar arasında yer alır. Switch ekipmanlarının ortak özellikleri arasında kalite sertifikası ve kullanım testlerinin yapılmış olduğu ürünlerin seçilmesi son derece önemlidir. Çünkü uydu alıcı anten ve aksesuarlar arasında bu ürünler yıpranmaya ve mekanik yorgunluğa açık malzemelerdir.
 

Anten Kablolarının Korunması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
Anten kablosu antenler söz konusu olduğunda akla ilk gelen destek ekipmanı olduğundan son derece özenle seçilmesi gerekilen ürünlerdir. Zira sahip oldukları yapı yayını ve yayın kalitesini doğrudan etkileyecektir. Kablo seçimi yapılırken öncelikli olarak yaşanılan coğrafyanın özellikleri dikkate alınmalıdır. Çünkü açık havada kalacak kablolarda iyi kaplama ve koruma malzemesi seçilmediği durumlarda kısa sürede mevsimsel koşullar karşısında yenik düşme ve yıpranma gözlemlenebilmektedir. Uydu alıcı anten ve aksesuarlar yayın kalitesi için ayrı ayrı önem taşımaktadır.
Yine aynı noktada bina içinde kapalı alanlarda kullanılacak olan kablolarında neme ve ısıya karşı dayanıklı olması büyük önem taşımaktadır. Uydu alıcı anten ve aksesuarlar arasında bulunan bağlantı kabloları bina içinde biriken ısı ya da nem kablo yapısını kısa sürede oksitleyebilir. Bu durum ise yayın devamlılığını kısa sürede etkisiz hale getirecektir. Kablolarda dikkat edilmesi gereken bir başka ayrıntı ise ürünlerde ek kullanmamaktır. Çünkü anten kablolarında yapılan her ek yayın kalitesini düşüren etkenlere dönüşmektedir. Uydu kablolarını birbirine bağlamak için telefon bağlantı aksesuarları elemanı olan buatlardan da yardım alabilirsiniz. 
Uydu alıcı anten ve aksesuarlar için Koçtaş’ın geniş ürün skalası ve uygun fiyat yüksek kalite politikasından faydalanabilirsiniz. Üstelik Online alışveriş kolaylığıyla! Şimdi Koçtaş’ı ziyaret edin ve uydu alıcı anten ve aksesuarlar arasından ihtiyacınız olanı sepete ekleyin. 

Daha fazla göster