750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kedi, Köpek ve Kuş Mamaları

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
68 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Kedi, Köpek ve Kuş Mamaları

Evcil dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak en büyük vazifelerden biridir. Onların mutlu olacağı bir ortam hazırlama ve sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmesi için beslenmesine dikkat etmek de oldukça önemli. Evcil dostunuzun yaşına, kilosuna ve cinsine göre farklı beslenme ihtiyaçları bulunur. Bu nedenle doğru kedi, köpek ve kuş mamalarının seçimi yapmak da dikkat gerektiren bir konudur.

Kedi, Köpek ve Kuş Mamaları Seçiminde Öne Çıkan Noktalar 

Özellikle kedi ve köpek maması seçimi yaparken evcil dostunuzun yaşını dikkate almanız gerekiyor. Yavru, yetişkin ve yaşlı dönemde kedi ve köpeklerin vücutlarının ihtiyaç duyduğu besin öğeleri birbirlerinden farklılık gösterir. Yavru köpeklerin henüz dişleri çıkmadığı durumda anne sütü yeterli gelmiyorsa kuru mama ile değil yaş mama ile beslenmesi gerekir. Kalori ihtiyaçları da birbirinden farklı olduğu için bu durumda yaşa uygun mama seçimi önem kazanmaktadır. Irklara göre de farklı kedi, köpek ve kuş mamaları bulmak mümkündür. Örneğin uzun tüylere sahip kediler için yutulan tüylerin vücuttan atılması için özel olarak tasarlanmış bir mama tercih edilebilir. Köpek ırklarının boyutları birbirinden farklı olduğu için beslenmelerini kolaylaştırmaya yönelik farklı tanecik boyutlarına sahip mamalar kullanabilirsiniz. Aynı zamanda mamalar birbirinden farklı lezzetlerle sunularak evcil dostunuzun damak tadına hitap etmektedir. Onların ihtiyaçlarına göre et, tavuk ya da balık içeren köpek ya da kedi maması kullanabilirsiniz. 

Kedi, Köpek ve Kuş Mamaları Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kedi, köpek ve kuş mamalarını seçerken ve kullanırken tek bir mamayı kullanmaktan kaçının. Evcil dostunuz bu mamaya alışıp yokluğu durumunda farklı bir mamayı yemeyi reddedebilir ve besin eksikliği yaşayabilir. Bundan dolayı 2-3 farklı mama kullanarak böyle bir durum yaşamanın önüne geçebilirsiniz. Kuş yemleri de kuşunuzun cinsine göre ayrılmıştır. Muhabbet, papağan ve kanarya kuşları için birbirinden farklı kuş yemi türleri bulunur. Ayrıca kuşların yemekten hoşlandığı ballı ve meyveli krakerlerle de onları şımartabilirsiniz. Kedi maması fiyatları, köpek maması fiyatları ve kuş yemi fiyatları, içeriğindeki besin öğelerine, ağırlığa ve markaya göre değişkenlik gösterir. Siz de evcil dostlarınız için en uygun ve kaliteli kedi, köpek ve kuş mamalarını Koçtaş güvencesiyle temin edebilirsiniz.

Daha fazla göster