750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Şezlonglar

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
22 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Şezlonglar

Şezlonglar, deniz ve havuz kenarlarında konforumuzu sağlayan en fonksiyonel ürünler arasında yer almaktadır. Tüm otel ve plajlarda tatil severlere uzanarak dinlenme imkanı sunan şezlonglar kusursuz bir tatilin olmazsa olmazları arasındadır.

Kolay taşınabilir şezlong modelleri portatif olarak araçlarda taşınıp, kullanımın serbest olduğu alanlarda  rahatlıkla kullanılabiliyor. Şezlong modelleri bu kolay kullanım olanakları ve fonksiyonellikleri sayesinde evlerimize kadar girmiş bulunuyor. Şezlonglar özellikle bahçeli evlerde ve teraslarda güneş ışığından faydalanmak, açık havanın tadını uzanarak çıkarmak isteyenlerin favori tercihleri arasında yer alıyor.

Şezlong Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


Şezlonglar konfor esaslı ürünler olduğu için öncelikle yatış pozisyonundaki rahatlık seviyesine dikkat edilmelidir. Bu anlamda genellikle kendiliğinden minderli modeller ön plana çıkar. Kullanıcıların çoğu zaman burada atladığı önemli bir nokta bulunur. Kendiliğinden minderli modeller kumaş ve sünger esaslı bir üst malzeme içerir. Ancak şezlonglar hem kuru hem de ıslak kullanıma uygun olmalıdır. Minderli şezlong modelleri içeriğindeki kumaş sebebiyle ıslak vücutla oturulması halinde diğer şezlong modellerine nazaran daha geç kuruyan bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla kullanıcının minder üzerine mutlaka havlu sermesi gerekir. Ancak bazı durumlarda havlu kullanımı da yeterli bir çözüm olmayabilir. Minderli şezlong modellerine alternatif olarak fileli yüzeye sahip ergonomik plastik ürünler bu noktada devreye girebilir. Bu ürünlerin üzerine de gerek görülürse istenilen renk ve desende minderler kullanıcılar tarafından eklenebilir.

Şezlonglarda vücudumuzla temas eden yüzeydeki konfor minder gibi ekstra malzemelerle sağlanabildiğinden şezlong modelleri arasından yapacağımız seçimlerde önemli olan ürünün kendisinin ergonomik bir tasarıma sahip olup olmadığıdır. Bu anlamda doğru bir şekilde tasarlanmışsa en sert malzemelerden üretilen şezlonglar bile tercih edilebilir. Bu durumun en güzel örneği de kullanıcılar tarafından yoğun bir talep gören ahşap şezlong modelleridir. Ayrıca ürünün mevcut rahatlığının yanı sıra hareketli başlığının eğim kademeleri de kullanıcının konforu açısından büyük bir öneme sahiptir. Bazı şezlonglar kullanıcıya sadece iki kademeli eğim seçeneği sunarken bazı şezlong modelleri için bu sayı dört ve hatta beşe ulaşır. Bu sayede kullanıcı farklı açılarda oturuş ve yatış pozisyonunu şekillendirebildiği için daha çok eğim seçeneğine sahip ürünlerin tercih edilme oranı da daha yüksektir.

Püf Noktası: Şezlonglar Nasıl Temizlenir?


Tatil beldelerinde ve halka açık plajlarda şezlongların temizliği kişisel bir zorunluluk değildir. Genellikle belli görevliler tarafından gerçekleştirilir. Ancak işletme sahipleri kendi rahatlıkları için kolay temizlenebilir ürünleri daha çok tercih etmektedir. Ev ve bahçelerimiz için satın aldığımız şezlonglarda ise temizlik görevi size ait olduğu için tıpkı işletme sahipleri gibi ürünün kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu anlamda plastik ve metal malzemelerden üretilen şezlong modellerinin temizliği de oldukça kolaydır. İçeriğinde fazla miktarda kimyasal bulunmayan deterjanlarla bile kolaylıkla temizlenebilirler. Ahşap şezlonglar, bakımı biraz daha özen gerektiren modeller arasında yer alır. Ev içindeki mobilyalar ile benzerlik gösteren ahşap şezlonglar için, kullanım ömrünü uzatmak amacıyla özel bir bakım uygulamak gerekir. Bu bakım, teak yağı olarak bilinen özel bir yağın yılda iki kez şezlong yüzeyine uygulanması ile gerçekleşir. Gerekli bakım yapılmadığı takdirde üründe güneş etkisinden kaynaklanan çatlaklar oluşabilir bu da ürünün kullanım ömrünün azalmasına neden olur. Ahşap şezlong modellerini tercih eder ve ürünü teak yağı ile temizlerseniz ürünün ömrünü uzatabilirsiniz ancak, tek yağının ürünün renginde koyulaşma yapabileceğini de hesaba katmalısınız. 

Gerek tatil beldelerinde gerek evinizin bahçe ve balkon kısmında kullanılabileceğiniz birbirinden konforlu şezlonglar, yazın keyfine keyif katmak için şimdi en uygun fiyatlarla Koçtaş’ta!

Daha fazla göster