200 TL Üzeri Kargo Bedava

Banyo Etajeri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Dar Alanları İşlevsel Hâle Getiren Banyo Etajeri Modelleri

Banyolar, evlerin gün içinde sıkça ziyaret edilen alanlarından biridir. Durum böyle olunca bu mekânın hijyeninden dekorasyonundan kadar her detayı kişiliği yansıtacak şekilde özenle düşünülür. Banyo etajeri, bu amaçla hem eşyaları düzenli bir şekilde muhafaza etmek hem de görselliği artırmak için tercih edilen yardımcılardan biri olur. Fransızca kökenli bir kelime olan etajer; açık, taşınabilir, depolamaya ve sergilemeye yardımcı dolap anlamına gelir. Kelime anlamından da görüldüğü üzere banyo etajeri, herhangi bir bölmeye veya kapağa sahip olmayan sergileme ve depolama alanları olarak tercih edilir. Sade ve minimal çizgileriyle akıllarda yer edinen ürünler, öncelikli olarak aynaların veya tabloların hemen altına monte edilir.

Banyo etajeri modelleri, sıklıkla ahşap, plastik ve cam gibi materyallerden üretilir. Bu şık ve işlevsel yardımcının temel kullanım amacı, istenilen eşyalara kolay ulaşım sağlamak ve sergileme alanları yaratmaktır. Evin diğer alanlarında da rahatlıkla kullanılabilen bu aksesuar, açık raf tasarımıyla şeffaf ve şık bir dekorasyon yaratmaya yardımcı olur. Banyo etajeri, kapaklı veya bölmeli olmadığı için ihtiyaç duyduğunuz eşyalara kolayca ulaşabilmenizi sağlar. Bu özelliği sayesinde sık sık kullandığınız parfüm, losyon, deodorant, diş macunu, diş fırçası, tarak gibi eşyalarınıza dolaplar içinde kaybolmadan kolayca ulaşabilirsiniz. Banyo etajer modelleri sayesinde görmekten keyif aldığınız mum, oda kokusu, biblo gibi eşyaları da banyonuzda sergilemeniz mümkündür.

Farklı Materyalleriyle Her Banyoya Uyum Sağlayan Etajerler

Banyo etajer modelleri, şıklığıyla yaşam alanlarında minimalist bir hava yaratırken işlevselliğiyle de kişisel bakımınızı özgürce gerçekleştirmenize yardımcı olur. Özellikle banyo aynalarının hemen altına monte edilen bu aksesuarlar, şıklığının yanı sıra sağlamlığıyla da kullanıcılardan beğeni kazanır. Banyoları estetik ve konforlu bir ortama dönüştüren etajerler, günün büyük bir bölümünde buhar ve nemle iç içe olan bu alana dayanıklılık gösterecek materyallerden üretilir. Banyo etajerlerinin üretiminde kullanılan malzemelerin başında ise ahşap, cam ve plastik gelir. Sıcaklığa ve neme gösterdiği dirençle tercih edilen bu materyaller, banyodaki diğer mobilyalar ve aksesuarlarla da mükemmel uyumu yakalayabilir.

Banyo etajeri, farklı beğenilere sahip her kullanıcıya hitap edebilmek adına farklı materyallerden üretilir. Düşük bütçeyle maksimum işlevselliği ve şıklığı bir arada bulmak isteyenler plastik ayna önü etajerleri tercih eder. Islak ve soğuk zemin olarak bilinen bu alanları daha da sıcak bir atmosfere kavuşturmak isteyenler içinse bambu ve ahşaptan üretilen banyo etajerleri bulunur. Lavabo etajeri çeşitlerinin üretiminde kullanılan materyallerden biri de paslanmaz çeliktir. Yalnızca bağlantı elemanları değil tamamı çelikten üretilen bu etajerler, parlak ve pürüzsüz yüzeyiyle banyolarda dekorasyonu oldukça şık bir çizgiye taşır. Bunun yanı sıra cam ve çelik kombinasyonundan oluşan banyo etajerleri de bulunur. Banyo etajeri fiyatları da bu ürünlerin tasarımında kullanılan materyallere göre artıp azalabilir.

İşlevselliği ve Şıklığı Bir Araya Getiren Plastik Etajer Modelleri

Banyo etajerleri, şıklığı ve işlevselliği bir araya getiren tasarımıyla dar alanları bile kullanıma açar. Özellikle dar ve kasvetli bir banyoya sahipseniz küçük eşyalarınızı ve aksesuarlarınızı muhafaza etmek için etajer kullanmayı deneyebilirsiniz. Kullanışlılığın yanı sıra estetiğe de önem veriyorsanız banyonuzda temiz ve ferah bir atmosfer yaratmak için plastik etajerleri tercih edebilirsiniz. Dayanıklı plastik materyalden üretilen banyo etajeri, soğuk veya ıslak zemin olarak adlandırılan bu alanları sıcacık bir havaya kavuşturur. Plastik ayna önü etajerler, öncelikli olarak açık renk tonlarından meydana gelir. Sıklıkla beyaz renkten meydana gelen bu ürünler, yaşam alanlarında ışığı yansıtarak daha ferah ve geniş mekân etkisi yaratır. Üstelik beyazın temizliği yansıtması sayesinde de banyolara oldukça hijyenik bir görünüm kazandırır.

Paslanma, çatlama, küflenme ve solma gibi çeşitli risklerle karşılaşma riskini ortadan kaldırmak isteyenler plastik materyallerden üretilen banyo etajerini tercih eder. Hafifliğiyle de yaşamın her alanında tercih edilen plastik, banyo etajeriyle birleştiğinde işlevselliğiyle de konforlu bir kullanım olanağı yaratır. Üstelik plastik ayna etajeri çeşitleri, düz modellerin yanında diş fırçalıklı ve sabunluklu seçenekleriyle işlevselliği de ön plana çıkarır. Ekstra aksesuar kullanma gerekliliğini ortadan kaldıran fırçalıklı ve sabunluklu banyo etajeri, plastik olmasıyla da kolay temizlik olanağı sunar. Ancak cam ve ahşap materyallerden üretilen modelleri de dayanıklı ve şık görünümüyle rahatlıkla tercih edilebilir.

İşlevselliği ve Şıklığı Bir Araya Getiren Modeller: Cam Etajerler

Banyo ayna etajer modelleri, su sıçraması ve nemlenme riskine karşı dayanıklı materyallerden üretilir. Özellikle şeffaf görünümü ve kolay temizlenebilir olmasıyla cam banyo etajeri sıkça tercih edilir. Cam raf ve çelik bağlantı elemanlarından meydana gelen banyo etajeri, ayna altına monte edilmesiyle ışığı yansıtarak daha aydınlık bir ortam yaratır. Cam materyalden üretilen banyo ayna etajeri modelleri, şeffaf görümüyle hemen hemen her dekorasyon stiline uyumluluk gösterir. Cam banyo etajerleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bağlantı elemanlarının rengi olur. Banyonuzda gösterişli ve lüks bir atmosfer yaratmak istiyorsanız gold ve cam uyumundan meydana gelen etajerleri tercih edebilirsiniz. Bohem ve ferah banyonuz için askı aparatları eskitme boyalı cam lavabo etajerlerini değerlendirmeniz mümkündür.

Cam banyo etajeri, sade ve modern görünümüyle farklı aksesuarlarla da kombinlenebilir. Şeffaf görünümü sayesinde hem ahşap hem de lake mobilyalara uyum sağlayan cam etajerler; cam, seramik, porselen, bambu ve çelik aksesuarlarla birlikte kullanılabilir. Cam banyo etajerinizin üzerine deniz temalı porselen fırçalık yerleştirerek yaşam alanınızı daha ferah bir ortama dönüştürebilirsiniz. Cam ayna etajer takımı çeşitleriyle ise uyumluluğu yakalamak için ekstra emek harcamanıza gerek kalmaz. Sıklıkla raf ve fırçalıktan meydana gelen bu takımlara kimi zaman havluluk gibi aksesuarlar da eşlik eder. Üstelik set hâlinde satılan bir banyo etajeri fiyatlarıyla da bütçenizi korumanıza yardımcı olur.

Banyolarda Etajer Kullanmanın Avantajları

Banyolarda etajer kullanımı, ekstra depolama alanı yaratması ve şıklığıyla oldukça avantajlıdır. Eşyalarınızı üzerine dizerek şık bir şekilde sergileyebileceğiniz bu açık raflar, kullanışlı tasarımıyla her banyoya hitap eder. Farklı dekorasyon akımlarına hitap eder tüm banyo etajerlerinin çeşitli avantajları şöyle sıralanabilir;

  • Açık raf tasarımıyla sık sık kullanılan kişisel bakım ürünlerine kolayca ulaşma olanağı sunar.
  • El altında bulunması gereken bakım ürünlerini kirlenmekten ve ıslanmaktan korumaya yardımcı olur.
  • Sık kullanılan ürünleri düzenli bir şekilde depolamaya yardımcı olarak tezgâh üzerinde ve lavabo kenarında dağınıklık oluşmasını engeller.
  • Dar ve kasvetli banyolarda estetiği de es geçmemek için kullanılan dekoratif ürünleri sergilemek için ekstra alan yaratır.
  • El-yüz yıkama gibi rutin işlemlerde telefon ve para gibi hassas eşyaları temiz bir zeminde muhafaza etmek için banyo etajerinden yardım alınabilir.

Banyo etajeri modelleri, birçok avantajının yanı sıra uygun fiyatlarıyla da bütçeyi korumaya yardımcı olur. Banyo etajeri fiyatları; ürünün materyaline, boyutuna, rengine, fırçalık ve sabunluk gibi ekstra özelliklerine göre artıp azalabilir. Bunun yanı sıra birkaç parçadan oluşan banyo etajer seti çeşitleri de bütçeyi koruyarak banyoda işlevselliği sağlayabilecek aksesuarları bir arada satın almaya yardımcı olur. Siz de banyonuzu daha modern, şık ve konforlu bir alan hâline getirmek için ürününüzü Koçtaş mağazalarından veya web sitesinden satın alabilirsiniz. 

Banyo Etajeri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Banyo Etajeri Nedir?

Sıklıkla aynaların altına monte edilen banyo etajeri, açık raf olarak da bilinen bir depolama ve sergileme alanıdır. Herhangi bir bölme veya kapağa sahip değildir. İki bağlantı elemanıyla duvara sabitlenen ince ve uzun bir raf görünümündedir. Fırçalık, sabunluk, mum, vazo gibi ürünlerin temiz ve şık bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar.

Banyo Etajeri Modelleri Nelerdir?

Banyo etajeri modelleri; renk, materyal, boyut ve ek özelliklerine göre birbirinden ayrılır. Cam, ahşap, plastik, metal gibi farklı banyo etajeri modelleri bulunur. Bunun yanı sıra fırçalıklı, sabunluklu ve havluluklu etajer modelleri de mevcuttur.

Ayna Etajeri Fiyatları Ne Kadar?

Banyo ayna etajer fiyatları için belli bir aralıktan bahsetmek mümkün değildir. Ancak bu ürünler, sade ve basit bir tasarıma sahip olduğundan sıklıkla uygun fiyat aralıklarında sunulur. Banyo etajeri fiyatlarının ürünün materyaline, rengine, boyutuna ve ek özelliklerine göre de artıp azalabildiğini belirtmekte fayda vardır.

En Çok Satan Banyo Etajeri Hangileri?

Koçtaş Banyo Etajeri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Eco Life Etajer
  2. Karaca Banyo Etajeri
  3. Entema Paslanmaz Krom Banyo Etajer
  4. Marin Banyo Aksesuarı Etajer
  5. Duxxa Croma Natura Etejer (a.1101.b)
Daha fazla göster
10 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: